[ zoran @ 15.04.2005. 03:10 ] @
već od 1390 din.....

na www.eunet.yu
[ vindic8or @ 15.04.2005. 03:16 ] @
ma nije valjda
[ tdjokic @ 15.04.2005. 03:25 ] @
256/64 – do 1 GB, da, tacno. Inace, ovo "Flat 256 256/64 2.100 din" je kod mog provajdera ispod 1700 dinara. A buduci da je jedna od glavnih i najvaznijih osobina ADSL-a velika brzina, ispada da se dnevno moze napraviti protok od 50-tak MB dok si trepn'o, sto ti mesecno izadje oko 1.5G i time ono od 1390 dinara naglo gubi na znacaju.
[ boki @ 15.04.2005. 10:09 ] @
he, he... ja sam za evo skoro 2 meseca napravio protok od sitnih 55GB
[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2005. 15:45 ] @
Inace, ovo su statistike kod mene za ADSL 3072/256 (3 Mbit down, 256 kbps up):

Bandwidth / Sati (mesecno)

[Apr] 3356MB 720Std.
[Mar] 7664MB 527Std.
[Feb] 4717MB 526Std.
[Jan] 2895MB 296Std.

Dakle nekih 4.5 GB mesecno u proseku - ADSL sluzi za posao, surf, mail i tako to. Da kojim slucajem skidam filmove i muziku - to bi verovatno bilo mnogo vise +5-6 GB mesecno najmanje verovatno.

Teoretski bi moglo 950 GB mesecno :-) Dakle, zauzece linka u proseku 0.21% ;-)
[ mrkidivx @ 15.04.2005. 18:03 ] @
E bre Ivane ti mora da nas zezaš-3Mbit download a nisi skidao muziku i filmove!?
[ bibby @ 15.04.2005. 18:12 ] @
Citat:
tdjokic: "Flat 256 256/64 2.100 din" je kod mog provajdera ispod 1700 dinara.


to je cena za wireless?
[ zoran @ 15.04.2005. 18:21 ] @
Veoma zanimljivo .
Jel neko zna da li u XP ima negde da ja pogledam moju statistiku (za modem) unazad recimo 1 mesec ili ...da napravim moju procenu.

Ivane , na kog si ti to provajdera zakačen , jel to kod nas ili ... ? I da li možeš objasniti šta je to kod adsl-a 10:1 20:1 30:1 ?





[ tdjokic @ 15.04.2005. 18:34 ] @
Citat:
bibby: to je cena za wireless?

Ne razumem pitanje - na koju cifru mislis - na 2100 ili 1700 dinara? Ovih 2100 su sa sajta http://www.eunet.yu/cms/view.php?id=5518 i odnose se na ADSL, o kome ovde i pricamo. A ovo:
"ADSL Lite

Bez ograničenja protoka

# Pristupna brzina 256/64 Kbit/s
# Flat rate
# Javna dinamička IP adresa
# E-mail
# POP3, SMTP, web mail
# Prostor za ličnu prezentaciju – 5 MB
# Inbox – 10 MB
# Mogućnost uplate online - preko Fast Internet kartice
# Antivirus, zaštita od spama
# Besplatno prosleđivanje elektronske pošte
# Autoreply (Vacation message)
# Neograničen mail saobraćaj
# Neograničen P2P (nema filtriranja portova)


Cena ADSL Lite paketa iznosi 1 700 dinara. U cenu je uračunat PDV." je sa sajta http://vline.verat.net/srp/vline_usluge/875/876/.
[ Ivan Dimkovic @ 15.04.2005. 18:40 ] @
Citat:

E bre Ivane ti mora da nas zezaš-3Mbit download a nisi skidao muziku i filmove!?


Kad dobijes DSL lud si za brzim netom, posle nekoliko meseci smori :-)

Citat:

Ivane , na kog si ti to provajdera zakačen , jel to kod nas ili ... ? I da li možeš objasniti šta je to kod adsl-a 10:1 20:1 30:1 ?


Nije kod nas, na zalost.

10:1
20:1
30:1

Predstavlja nivo agregacije - koliko korisnika na velicinu linka, recimo 20:1 znaci da 20 korisnika dele, valjda, 1 Mb/s - nisam siguran... u svakom slucaju nije bas tako lako za racunanje zato sto se kupuje unapred kapacitet za dosta korisnika.
[ dralle @ 15.04.2005. 19:23 ] @
ADSL na SEZAMU sa PDV-om.od danas,valjda.
[ dralle @ 15.04.2005. 19:24 ] @
Zaboravio sam da napisem da je 1299.00 dinara na SEZAMU.
[ PPZ @ 15.04.2005. 19:47 ] @
Kod mene u Grckoj je 45 evra mesecno 128/384 ADSL.Brzina downloada do 40KB/s , srednja 25-30 KB/s.Dobro kaze Ivan, posle nekog vremena smori.Ja sam prvih nedelju dana skinuo nekih 4-5 GB video klipova, a sad skoro nista.Najbolje je sto si 24h dnevno na netu pa mozes da ostavis kompjuter ukljucen non-stop da skida.Mada opet mislim da je tu off-line sat. download u prednosti....
[ mrkidivx @ 15.04.2005. 20:17 ] @
Citat:
posle nekoliko meseci smori


Mene bi teško smorilo imam velike apetite
[ tdjokic @ 15.04.2005. 20:23 ] @
Citat:
dralle: Zaboravio sam da napisem da je 1299.00 dinara na SEZAMU.

Takodje si zaboravio da kazes da je to za 700MB downloada. Jeste da imas i 700MB uploada, ali mi nije jasno koji bi to profil korisnika bio da skida toliko malo a uploaduje toliko mnogo? 700MB za 1300 dinara - tu je mozda dial-up flat cak i jeftiniji kad se sve uzme u obzir. A mozes da placas kad hoces, koliko hoces i nema obavezne mesecne uplate ili eventualnog ponovnog otvaranja naloga ili eventualnog demontiranja onog "opakog" uredjaja u centrali, pa kad se vratis sa 2-mesecnog puta po Africi, ne mozes vise da dobijes ADSL, pa su modemi jeftiniji itd.
[ dralle @ 15.04.2005. 22:16 ] @
pa kad se vratis sa 2-mesecnog puta po Africi, ne mozes vise da dobijes ADSL, pa su modemi jeftiniji itd.


pa ako imas za Afiku imaces i za ADSL ponovo.A ne moras da ga iskljucujes,uplatis godinu unapred.(pa imas i popust)
[ Mister Big Time @ 15.04.2005. 23:34 ] @
ccccc ADSL i ogranicenje protoka... pa ne znam ko ce to da im uzima... moja komsinica baba od 70 god koja ide na net da bi se dopisivala sa cerkom iz USA?
[ zoran @ 15.04.2005. 23:42 ] @
Po svemu sudeći , mislim da ovi naši provajderi nas samo smaraju sa ADSL anketama

Biće jednog lepog dana
[ tdjokic @ 16.04.2005. 00:47 ] @
"tdjokic
Puno ime: Tomislav Djokic
Član broj: 6736
Poruke: 1857
Lokacija: Beograd
*.bg.wifi.vline.verat.net.
Narode, sta je bre ovo? Nemam wifi uopste! Je li ovo neki "napad" ili se u Veratu nesto shale? Ja sam ovde preko ADSL-a.
Citat:
dralle:pa ako imas za Afiku imaces i za ADSL ponovo.A ne moras da ga iskljucujes,uplatis godinu unapred.(pa imas i popust)

Ali ako imas da uplatis za celu godinu onda ti je prilicno svejedno da li je 1299 ili 2100 dinara! ADSL sa 700MB ogranicenja ne bi smeo da postoji, to je sprdnja, odnosno navlacenje: dadu ti jeftino, da bi se odlucio da uzmes, a znaju da ces kasnije sigurno trositi vise i doplacivati.
[ vindic8or @ 16.04.2005. 02:01 ] @
Citat:
*.bg.wifi.vline.verat.net.



koliko vidim, svi sa verat adsl-a dobijaju adrese iz ovog spoola.
verovatno kada je planiran wifi je kupljeno previse ip adresa, pa se sada dele i za adsl.
[ boki @ 16.04.2005. 12:38 ] @
meni je jednom pisalo i .adsl.vline.verat.net. tako da postoji i taj spool al isto uglavnom dobijam iz wifi-a.
[ vindic8or @ 17.04.2005. 20:37 ] @
<-

mislim da sam ja danas dobio jednu od tih :-)

[ boki @ 18.04.2005. 00:21 ] @
aaa... mislim da si se malo zabunio

Koliko ja vidim pise *.bg.wifi.vline.verat.net.
[ bibby @ 18.04.2005. 15:25 ] @
Citat:
tdjokic

Bez ograničenja protoka

# Pristupna brzina 256/64 Kbit/s
# Flat rate
# Javna dinamička IP adresa
# E-mail
# POP3, SMTP, web mail
# Prostor za ličnu prezentaciju – 5 MB
# Inbox – 10 MB
# Mogućnost uplate online - preko Fast Internet kartice
# Antivirus, zaštita od spama
# Besplatno prosleđivanje elektronske pošte
# Autoreply (Vacation message)
# Neograničen mail saobraćaj
# Neograničen P2P (nema filtriranja portova)

Cena ADSL Lite paketa iznosi 1 700 dinara. U cenu je uračunat PDV." je sa sajta http://vline.verat.net/srp/vline_usluge/875/876/.


da, mislio sam bas na ovo, nekako mi je ova ponuda promakla...

ljudi, kakva je procedura promene provajdera sto se adsl-a tice, cini mi se da je ima nekih peripetija...
[ tdjokic @ 18.04.2005. 19:23 ] @
O tome (procedura promene provajdera) se ovde par puta govorilo, ali nisam ubedjen da sam shvatio, a mislim da nisam jedini. Recimo ovako:

- napustam svog dosadasnjeg ADSL provajdera tako sto mu za sledeci mesec ne uplatim pretplatu. Kod nekih provajdera je to tako, a kod nekih imas u ugovoru obavezu o drugacijem postupku - nesto "minimalan broj meseci" koje moras da uplatis da bi tako pokrio njihove troskove uvodjenja itd., jer neki do sada nisu naplacivali nista za otvaranje naloga ("setup") pa verovatno zato. Dobro, nekako sam napustio svog dosadasnjeg provajdera

- odlazim kod drugog: "Ja bih da uplatim za sledeci mesec." Sta? Kako? To nije dial-up pa da trosak odmah ide na drugog provajdera. Negde u centrali chuchi nova tehnologija, koja ima neke svoje cudi i sad to treba valjda prestelovati sa "benzina" na "dizel" (ili sa Sezama na Beotel npr.) sto znaci verovatno opet neki nalog, neko cekanje da neko nesto tamo prespoji? Neko je spomenuo da je to prostije, ako je sve vec fizicki postavljeno i da se prakticno svodi samo na jedan zahvat tastaturom: kod odredjenog korisnika se u setup-u u centrali promeni usmerenje protoka sa jednog provajdera na drugi i gotovo. Nemam pojma.
[ bibby @ 19.04.2005. 14:22 ] @
Citat:
tdjokic: O tome (procedura promene provajdera) se ovde par puta govorilo, ali nisam ubedjen da sam shvatio, a mislim da nisam jedini. Recimo ovako:

- napustam svog dosadasnjeg ADSL provajdera tako sto mu za sledeci mesec ne uplatim pretplatu. Kod nekih provajdera je to tako, a kod nekih imas u ugovoru obavezu o drugacijem postupku - nesto "minimalan broj meseci" koje moras da uplatis da bi tako pokrio njihove troskove uvodjenja itd., jer neki do sada nisu naplacivali nista za otvaranje naloga ("setup") pa verovatno zato. Dobro, nekako sam napustio svog dosadasnjeg provajdera

- odlazim kod drugog: "Ja bih da uplatim za sledeci mesec." Sta? Kako? To nije dial-up pa da trosak odmah ide na drugog provajdera. Negde u centrali chuchi nova tehnologija, koja ima neke svoje cudi i sad to treba valjda prestelovati sa "benzina" na "dizel" (ili sa Sezama na Beotel npr.) sto znaci verovatno opet neki nalog, neko cekanje da neko nesto tamo prespoji? Neko je spomenuo da je to prostije, ako je sve vec fizicki postavljeno i da se prakticno svodi samo na jedan zahvat tastaturom: kod odredjenog korisnika se u setup-u u centrali promeni usmerenje protoka sa jednog provajdera na drugi i gotovo. Nemam pojma.



potpisao sam "ugovor" (ako pod time racunamo onaj papir sa mojim generalijama i adsl paketom po mom izboru) sa sezamom, tamo nista ne pise o "min. broj meseci", mozda tako nesto potpisujem prilikom preuzimanja opreme?

prebacicu se sa sezama na verat ako sezam ne bude snizio cene da budu egal sa veratovim, zasto da placam skuplje?

zato me zanima ta procedura... ako neko zna nesto vise o tome - neka prozbori koju :)