[ DOGMA @ 15.04.2005. 11:08 ] @
Pitam ovo pitanje onako ocajnicki jer tragam za odgovorom a nikako da ga nadjem.
Dakle da li programi Javini sa kompjutera mogu da se koriste u telefonima koji podrzavaju Javu. Programi recimo 300Kb.. Nista specijalno.

I ako da, da li je moguce kodirati poruke tim putem, tako sto bi prvo prolazile kroz taj il' bi se u njega prvo kucale pa onda slale, kodirane?!
[ Java Beograd @ 15.04.2005. 11:53 ] @
Citat:
DOGMA: Pitam ovo pitanje onako ocajnicki jer tragam za odgovorom a nikako da ga nadjem.

Dosao si na pravo mesto. Dobices odgovor.

Citat:
DOGMA:
Dakle da li programi Javini sa kompjutera mogu da se koriste u telefonima koji podrzavaju Javu. Programi recimo 300Kb.. Nista specijalno.

Da bi Java program radio na telefonu, on mora biti napisan za telefon. Dakle, na telefonu nece raditi svaki Java program.

Citat:
DOGMA:I ako da, da li je moguce kodirati poruke tim putem, tako sto bi prvo prolazile kroz taj il' bi se u njega prvo kucale pa onda slale, kodirane?!

Ne, koliko ja znam, nije moguce. Java programi na telefonima nemaju pristup SMS porukama.

Ali, postoje, telefoni sa Symbian opertivnim sistemom. Programi (ne Java programi !) pisani za takve telefone mogu da, kako ti kazes, kodiraju poruke, pa onda salju.
[ --SOULMaTe-- @ 15.04.2005. 11:56 ] @
Imas J2ME paket koji ti sluzi za razvijanje java aplikacija za mobilne. A aplikaciju koju si napravio u JDK-u koliko ja znam ne mozes da pokrenes na mobilnom.
[ DOGMA @ 15.04.2005. 12:58 ] @
Citat:
Java Beograd: Ne, koliko ja znam, nije moguce. Java programi na telefonima nemaju pristup SMS porukama.

Ali, postoje, telefoni sa Symbian opertivnim sistemom. Programi (ne Java programi !) pisani za takve telefone mogu da, kako ti kazes, kodiraju poruke, pa onda salju.

A koji su to programi? I u kojem jeziku su pisani?
Da li se Java za telefone mnogo razlikuje od Jave za komp sto se sintakse tice?
[ Java Beograd @ 15.04.2005. 13:02 ] @
Ne razlikuje se uopste. Sve je to Java. Samo je razlika u programskim bibliotekama koje se koriste.
Symbian programi su uglavnom pisani u C++.