[ Mikky @ 24.06.2002. 23:06 ] @
mozda je tema vise za windows user land forum ali mislim da ovde ima kompetentnijih ljudi za ovo sto me zanima
naime nekad mi se desi da mi dll ostane u memoriji iako sam program ugasio (najcesce kad ga nasilno ugasim)
posto taj dll koristi samo taj jedan program (kojeg sam malo pre ugasio) ja bih hteo da ga unloadujem ali nisam siguran kako
postoji li neki utility koji ce ovo da odradi, nesto tipa kao oni sto ubijaju aktivne procese e ali sad samo za dll
ako nepostoji hteo bih da napravim jedan sam, pa me interesuje da li je to moguce na ovaj nacin, prvo enumerisem sve aktivne dll-ove i posle sa FreeLibrary() skidam onaj koji me zanima (naravno necu da se zezam sa vaznim sys dll-ovima tipa kernel32.dll vec mi je potrebno samo za ove moje koje sam pravim)

naravno ako postoji ovakav programcic sacuvao bi me posla, ja nisam nasao nista preko google-a
[ leka @ 07.08.2002. 14:13 ] @
Jesi li trazio nesto u Windows SDK sto bi moglo da ti pomogne?
[ Ivan Dimkovic @ 07.08.2002. 14:26 ] @
Preko proces viewera (pview.exe, dobija se sa MSVC++ ili sa Platform SDK koji se moze skinuti sa MS sajta) vidi koji PID koristi taj DLL, a onda ga jednostavno ubijes. NT resource kit ima i command line utilities (kill.exe) koji ubijaju procese.
[ Mikky @ 14.08.2002. 01:13 ] @
u msdn sam gledao naravno, izgleda da ovo spada u one XXX stvari ali ne one XXX nego one koje oznacavaju nedokumentovane i no-no stvarcice by m$ :)

ivane, nije meni cilj da ubijem taj proces.. sta ako je to neki od vitalnih procesa tipa explorer.exe, cilj mi je da samo izbacim dll
postoji specifican counter za svaki dll u memoriji, koji windows negde interno cuva i inkrementira kada se neki dll ucita u adresni prostor procesa koji ga ucita i dekrementira kada neki proces unloaduje taj dll
znaci ako bi dosao do tog brojaca mozda bi i mogao nesto da uradim ali ko zna sta se sve krije jos tu, mozda postoji jos neki uslov da bi dll bio potpuno izbacen iz memorije... ponekad win posle nekog vremena sam unloaduje dll

nisam rekao zasto mi ovo u stvari treba, jednom sam pravio neki dll u kome je bio system hook pa posto su to onako opipljive sys-internal win stvari onda mi se desavalo upravo to da ostane u memoriji, pa onda bi svaki put morao da resetujem komp da bi mogao da nesto dodam u sorsu i da kompajliram to.... jer znamo da win nedozvoljava pisanje po fajlu koji je ucitan u memoriju