[ ŠargarepaMen @ 15.04.2005. 15:55 ] @
Mislim da sam sve rekao u naslovu. Počeo sam da skidam sa neta neki image za MacOS, ima ekstenziju .cdr. Pošto nemam Mac mašinu, a vrlo mi treba da napržim taj CD na Windowsu, ili eventualno na Linux-u, zanima me da li imate nešto za mene, neki burner za Win ili Linuks koji podržava ove image fajlove. Neznam, možda može da se prži i sa Nerom, ali pošto image još nije skinut, nemogu da probam. Želim samo da budem spreman kada i fajl bude spreman.
[ Goran Rakić @ 15.04.2005. 16:11 ] @
pirateriju propagiras na forumu? p2p? sram te bilo.
[ MrNo @ 15.04.2005. 19:57 ] @
LOL
Bravo Gorane, pirateriju suzbiti u korenu po PS-u :)
[ ŠargarepaMen @ 16.04.2005. 08:08 ] @
Ako je piraterija skidati DarwinOS sa zvaničnog apple-ovog sajta, onda da, propagiram pirateriju :lol:. Daj, bre, ozbiljno, jel moguće narezati ovo? Već dva riplaja, a ni jedan odgovor. Mogli ste prvo da pitate šta skidam, pa onda da protumačite kao pirateriju. ccc... Preko paranoični ste. Mislite da bih bio toliki mentol da skidam nešto veliko sa p2p-a na dial-up-u.
Ajde, opraštam vam, ali pazite ubuduće, nije lepo odmah tako ocrniti nekoga nezaslužno.
[ madamov @ 16.04.2005. 09:52 ] @
Na PC-u ne možeš to da narežeš, .barem meni nije poznato, cdr je ekstenzija koju daje Disk Utility kada se kreira CD/DVD master image.
[ neuromancer @ 16.04.2005. 13:10 ] @
probaj sa CloneCD, mislim da ima opciju da reze sa image-a, inace ja sam rezao neke diskove za mac na pc-u ovim programom. Radi super.
poz
[ MMX @ 16.04.2005. 13:18 ] @
Naravno da će raditi bilo koji disk za Macintosha koji prerežeš na PCju. Ovde je problem što je to Macintosh disk image, i verovatno ne postoji ni jedan program za Windows sa kojim se može otvoriti i narezati.
[ ŠargarepaMen @ 16.04.2005. 13:33 ] @
A za linuks? Jel cdrtools u stanju za tako neki poduhvat, ako ne da li ima nešto drugo? Mislim, Linuks je poznat po tome što ima razne moći što se tiče podrške svega i svačega.
[ madamov @ 16.04.2005. 16:02 ] @
Citat:
A za linuks? Jel cdrtools u stanju za tako neki poduhvat, ako ne da li ima nešto drugo? Mislim, Linuks je poznat po tome što ima razne moći što se tiče podrške svega i svačega.


Nego, sada se setih, da nisi skinuo pogrešnu verziju Darwina, onaj za Intel procesore bi trebalo da bude image ISO diska tako da bi ti svaki program koji to čita trebalo da ga snimi na CD?
[ madamov @ 16.04.2005. 16:09 ] @
Evo linkova za Darwin ISO image:

http://www.opensource.apple.co...ource/images/darwin-701.iso.gz
http://www.opendarwin.org/downloads/7.0.1/darwin-701.iso.gz

[ ŠargarepaMen @ 16.04.2005. 17:26 ] @
Ma skidam neku stariju verziju. Ali baš baš stariju, lol. Ne pitaj zašto... Ta verzija je u .cdr formatu za Macintosh, a u .iso formatu za PC. Valjda sam počeo da skidam zato što je 50MB manja od ove novije. Ah, osuđen sam na propast ako ne navatam nekoga sa Eplom. Jel postoji negde neka specifikacija .crd formata, da li je to sirova slika podataka sa diska, ili ima i neki header, ili sl? Možda da probam da napržim u raw modu u linuksu...
ps.
Skidam verziju za PowerPC jer hoću da vidim kako emulator radi :D. Za Intelove sprave mi i ne treba, tu imam linuks.
[ MrNo @ 16.04.2005. 20:15 ] @
Gubis vreme. Taj emulator (PearPC, CherryOS) je uzasno spor ...
[ ŠargarepaMen @ 18.04.2005. 16:42 ] @
Ma, brzina mi nikada nije bila problem, terao sam Win2000 server na PentiumMMX166,64MB, i razne druge nebuloze... Svejedno, ne odustajem...
[ neshke @ 21.04.2005. 05:30 ] @
Sto se tice konvertovanja disk image-a potrazite ovu simpaticnu aplikaciju
Damage Isolation 1.4 koja konvertuje DMG u ISO !
[ ŠargarepaMen @ 21.04.2005. 11:21 ] @
Da, ali ovo radi samo na OS X-u :(.
[ Boe @ 22.04.2005. 11:25 ] @
nije moguce narezati .cdr pod windows-om ili linux-om!