[ idemo_bre @ 15.04.2005. 20:48 ] @
Posto planiram da kupim Mac-a, a inace sam 'Windows intermediate to advanced user',
i dosadilo mi je da se zezam vise sa Win platformom, zanima me dje da nadjem neka poredjenja u odnosu na Windows. Tj. Mac - PC poredjenja.
Na pr:

PC | Mac
______________|__________
CMOS | PRAM
BIOS | ?
cmd | terminal
device manager | ?
control panel | ?
registry | ?
dlls | ?
itd.

Znaci trebaju mi neki linkovi, ebooks ili tako nesto.
[ MrNo @ 15.04.2005. 20:56 ] @
CMOS | PRAM
BIOS | Open Firmware
cmd | terminal
device manager | Ne Postoji
control panel | System Preferances
registry | Ne postoji
dlls | Ufff Ne postoji


Za pocetak pogledaj temu "Linkovi"

[ SIT @ 15.04.2005. 23:20 ] @
device manager = system profiler i ioreg iz terminala
registry = NetInfo Manager i preferences (set defaults iz terminala)
dll = frameworks i shared library

ali čemu sve to?
[ hulja @ 21.04.2005. 08:20 ] @
postoji velika razlika u platformama da bi se pravila takva direktna poredjenja.posto sam i ja klasicni switcher :) veruj mi vrlo lako ces napraviti prelazak i biti iznenadjen lakocom podesavanja sistema ali neke naprednije stvari ce zahtevati vise vremena tipa rad sa terminalom.
ono sto je vrlo bitno da u startu uradis kada predjes (to meni u pocetku nije bilo jasno) je da ne gledas na citavu stvar iz pc ugla.ako to budes konstantno radio prvo sto os x nece tebi imati smisla plus neces shvatiti koliko su neke stvari lakse ako pokusavas na pogresan nacin da ih koristis.
kod nas jedina izdata knjiga na temu os x je kompjuter biblioteka os x panter.doduse evo izlazi tiger za nedelju dana ako kupujes novu masinu sacekaj taj rok plus obavezno pitaj i insistiraj da sacekas masinu sa instaliranim tiger sistemom.