[ didisimus @ 18.04.2005. 20:50 ] @
Pozdrav raji!Moje pitanje je isto kao sto je postavio Dava.Instaliran mi je Kaspersky anti-hacker par dana,podesen je po defaultu,pa ako neko ima kakvih sugestija u vezi ovoga neka odgovori.I još nesto otkako sam ga instalirao svaki dan obavjestava da je odbio napad sa npr.210.74.224.atack-helkern,pa ako moze neko da mi kaze kakva je to vrsta napada.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 29.05.2005. u 14:14 GMT+1]
[ VRKY @ 18.04.2005. 20:58 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/65173-Helkern-sta-je-to
...
[ dava @ 10.05.2005. 16:34 ] @
U medjuvremenu sam se malo igrao oko podesavanja pa cu ti didisimus pomoci, a volio bi ako neko ima neke sugestije da pomogne jer oko firewall-a ne znam mnogo.
Nivo sigurnosti sam stavio na High, a kad idem po sumnjivim sajtovima ukljucim Stealth Mode (inace je iskljucen zbog mreze).

U Application Rules sam dozvolio izlazak na internet samo AV-ovima, OE, IE.
Blokirao sam System, LSA Shell, NT Kernel & system, Services and Controller app, Generic Host Process for Win32, Usreinit Logon Application, Windows NT logon Application i Automatic Update, sto se tice Win komponenti.

Sto se tice Packet filtering rules

Domain Name Service (DNS) allows
Windows session service (local port) allows
Windows session service (remote port) allows
Windows datagram service allows
Windows name service (local port) allows
Windows name service (remote port) allows
Kerberos authentication (UDP) blocks
Kerberos authentication (TCP) blocks
Communication via LDAP SSL blocks
Communication via LDAP (TCP) blocks
Communication via LDAP (UDP) blocks
Common Internet File System (TCP, local port) allows
Common Internet File System (TCP, remote port) allows
Common Internet File System (UDP, local port) allows
Common Internet File System (UDP, remote port) allows
Communication via DCOM (TCP) allows
Communication via DCOM (UDP) allows
Communication to BOOTP server (local port) allows
Communication to BOOTP server (remote port) blocks

Nadam se da ce ovo nekome pomoci, a ako neko ima neke sugestije neka posta.]
Pozdrav!
[ ReleaseTheChubchubbs! @ 30.05.2005. 20:04 ] @
Ok, ti si bash 'fashistichki' podesio taj antihacker,shto u sushtini nije loshe, mada po meni generic host proceses i winupdate treba da budu na listi dozvoljenih programa (narochito ako neko ima broadband vezu pa podesi da mi windoze sam skida apdejtove)
[ Marenović Slaviša @ 30.05.2005. 20:12 ] @
Uzalud onaj link, forum je zatvoren.
Hoce li neko ovde nesto reci o tome Helkernu?
[ Sundance @ 01.06.2005. 02:21 ] @
Radi se o najbrže širućem crvu na svijetu koji je za 15 min zarazio 70 000 kompova, u prvih par min je u prosjeku uduplavao broj zaraženih kompova svakih 7.5sec.

Napisam je u asm-u i veličine 300-ak bajtova IIRC, i širio se preko UDP-a, što mu je omogućilo tako fantastične performanse. Imao je jedan tiny bug u RNG-u za IP adrese, što ga je spriječilo da brojka zaraženih servera ne bude još 20-30% veća.

Autor je, da je htio, mogao praktički zaustaviti cijeli Internet, ali crv nažalost nije imao nikakav payload.

O helkernu se dosta pričalo na Virii, bilo je i nekih grafova....ne da mi se sad to ponavljat, žalite se nadležnima da vam omoguće čitanje ako vas toliko zanima :>
[ virtualx @ 10.06.2006. 23:24 ] @
i mene to napada uvijek
sta da radim
a onom nemogu pristupiti na forumu
[ Nibble @ 11.06.2006. 09:30 ] @
Citat:
virtualx: i mene to napada uvijek
sta da radim
a onom nemogu pristupiti na forumu


Jbg da ga hoce barem otkljucati na 2h :)
[ cynique @ 15.06.2006. 00:26 ] @
Citat:
Nibble: Jbg da ga hoce barem otkljucati na 2h :)


Prelagano je to, ljudi bi samo gubili vrijeme na takve trice i kučine kao što je Helkern, umjesto da zavređuju karmičke poene pomažući drugima na "ozbiljnim" forumima.

Mislim da bi najbolje rješenje bilo da flylord stavi uvjet od 10 000 poslanih poruka korisnika za privilegiju pristupa temama na Virii.