[ mivanovic @ 19.04.2005. 09:37 ] @
Imam 512/128 ADSL liniju, ali nije ni priblizno toliko...

Naime, kada merim bandwidth preko nekih od sajtova koji to rade kaze mi da je oko 300kbs! Sto se uploada tice, on ne prelazi 10kBs (treba da bude 16kBs).
Inace, imam neki BeWAN USB modem koji je dobijen uz ADSL u Francuskoj i tamo je radio bez problema.

U cemu je stvar? Da li je moguce da nisam dobro setovao modem? Koliko varira protok kod vas?

Ljudi... pomagajte!

... jos nesto. Nisam siguran da li to ima veze, ali koristim eMule i BitTorrent, pa mi je palo na pamet da ne smetaju oni (ne znam kako). Inace, kad sam merio protok oni su bili iskljuceni i u firewallu.

Pozdrav.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.04.2005. 14:39 ] @
Telekom ima agregatore za ADSL, to znaci da 8 ili 16 korisnika idu na 1mbit/s link. Pa ako neko od tvojih komsija ima recimo 256k link, mozda je zagusio vezu, pa da zato ide sporije. Sta da ti kazem telekom.
[ MyWay @ 20.04.2005. 06:57 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Telekom ima agregatore za ADSL,

A kako izgledaju ti 'agregatori'? :)
Vreme je da počnem da zapisujem, šteta da tek tako završi u Gojkovoj bazi...
[ kronos @ 22.04.2005. 08:37 ] @
agregatori su ti "specijalni uređaji" koji rade tamo nesto i skinu ti brzinu, ili ti spečavaju razvoj interneta u Srbiji.

cheers,
[ Slobodan Milivojevic @ 22.04.2005. 09:56 ] @
Ama ljudi bre, ja kolko znam, veci broj korisnika jedne tel centrale ide na 1mbit link, i tako podatci idu do telekoma. Tako da ako neko ima 512k link, to nije njemu garantovana brzina, vec najveca, u slucaju da nema opterecenja na toj centrali.
[ markom @ 22.04.2005. 10:09 ] @
Vas dvojica Telekomaša, umnesto što zajebavate ljude, mogli biste za promenu da im objasnite u čemu je problem.

Marko.
[ MyWay @ 22.04.2005. 11:21 ] @
Citat:
markom: Vas dvojica Telekomaša, umnesto što zajebavate ljude, mogli biste za promenu da im objasnite u čemu je problem.

Ajde objasni im ti da ne ispadne kao napad na ISP-ove
[ tdjokic @ 22.04.2005. 20:38 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: veci broj korisnika jedne tel centrale ide na 1mbit link... Tako da ako neko ima 512k link, to nije njemu garantovana brzina, vec najveca, u slucaju da nema opterecenja na toj centrali.

Ne, ne moze tako. Prvo, bilo je receno da ce se protoci pratiti i ako dodje do zagusenja, kapaciteti ce se povecavati, u skladu sa potrebama. Drugo, ovako kako ti kazes, ispada da je svejedno koji "paket" kupis kod provajdera - ako je puno ljudi na liniji, onda svi dobiju isti MALI protok, bez obzira sto su platili veci.

Naravno, jasno je da niko ne moze da garantuje protok za 100% vremena koje provedes na konekciji, ali jedno je ako 10 - 15% vremena imas mali protok, a ostalo blizu onoga koji si platio, a sasvim nesto drugo ako ti je protok mali 80% vremena. To vise nije "nema garantovane brzine" nego "ima prevare"! Moram da kazem, da ja na Veratu imam uglavnom ovako kako sam rekao - brzina je normalna, a tu i tamo se malo smanji, sto mislim da je sasvim normalno i prihvatljivo.
[ markom @ 23.04.2005. 16:40 ] @
Kao prvo i osnovno, ne treba zaboraviti da ADSL ka korisniku koristi ATM tehnologiju (celije fiksne velicine: 48+5 B). U situacijama normalnog IP sobracaja, sa AAL5 overheadom (koji je dosta tesko izracunati tacno, zbog promenljive velicine IP paketa), smatra se da je na ATM linkovima, overhead za saobracaj nekih 15% (moze da bude i do 20%). Dakle, ako imas ATM (ADSL) link od 256 Kb/s, efektivno od toga mozes da iskoristis tek oko 200 Kb/s. To je sve gubitak na "last mile" konekciji, tj. od ADSL "modema" do DSLAM-a. Tu treba dodati PPPoE+L2TP overhead (<5%), smanjen MTU, dakle, sama tehnologija smanjuje realni, tj. percipirani, protok za oko 20-25%.

Onda tu imamo "nivo agregacije", koji ja smatram za jedan izuzetno idiotski parametar koji nisam cuo da se bilo gde u svetu koristi van interprovajderske komunikacije. (Ako mi neko ukaze na suprotan primer, u profil cu da okacim sliku sa tablom na kojoj pise "magarac".). No, bez obzira sto se realno nikad ne prikazuje, nivo agregacije je parametar koji ukazuje koliki je "oversubscription" u pitanju. Posto IP saobracaj nije konstantan, vec je "bursty", preprodaja u stotinama (ili pak hiljadama) procenata je redovna i normalna pojava. Posto IP funkcionise na principu statistickog multipleksiranja, a postoje i napredne metode koje omogucavaju visoka iskoriscenja linkova, bez nezeljenih posledica, ovo je, kao sto rekoh, jedan stupidan parametar koji vidjamo u marketingu izvesnih provajdera (istih onih koji prodaju CIR, PIR i MIR na iznajmljenim linijama).

Takodje, treba imati na umu jos jednu stvar. DSLAM-ovi su uglavnom nezavisni od same telefonske centrale (ovo zavisi od samog tehnickog resenja na strani Telekoma, ali je uglavnom tako), koriste uglavnom razlicite uplinkove, itd. Ovde postoji jedna zanimljiva stvar. Ozbiljni DSLAM-ovi mogu da terminiraju stotine korisnika (400, 800 i vise). Sa novim tehnologijama, ovo mogu da budu konekcije i do 20 Mb/s (ADSL2+). Bitan parametar ovde je: koliki je uplink samo DSLAM-a (za ATM DSLAM-ove, ovo je uglavnom STM-1 ili STM-4), kako su DSLAM-ovi agregiranu u POP-ovima Telekoma (centralama), tj. koliko DSLAM-ova dele zajednicki uplink ili vezu u prstenu, ako je takva arhitektura. I poslednji parametar, koliki su uplinkovi cele te price sa Telekomovom FrameRelay mreze na koju se vezuju provajderi. Onda backbone kapaciteti, itd.

Sve je ovo vrlo kompleksna jedna prica, ali verujem da Telekomovci vec znaju za to :-). Poenta svega ovoga je da postoji mnogo parametara zasto neko ne dobija ono sto (misli) da je platio.

Inace, ADSL saobracaj nije deljen, kao sto mnogi ovde pricaju. Svaka konekcija ka DSLAM-u je posvecena i teorijski moze do DSLAM-a da ima punu brzinu. Od DSLAM-a na dalje zavisi od SLA (service level agreement) sa Telekomom i provajderom. Garantovani bw je sigurno moguc, ali je to vec biznis usluga. Bez sumnje cemo uskoro videti biznis ponudu Telekoma, kako za Internet veze, tako i za prosirenje FrameRelay ponude koju vec imaju. To je logican korak.

Marko.
[ PPZ @ 24.04.2005. 21:03 ] @
Ja imam 128/384 konekciju i download je maksimum 41Kb/s .Srednja vrednost je 30Kb/s a ima slucajeva kad pada i na nivo dial-up-a.To sto tebe ubija je OVERBOOKING, sto ce reci da je bar 20% vise korisnika spojeno na jednu liniju nego sto je inace dozvoljeno.Provideri to rade kad nemaju dovoljan broj slobodnih konekcija.A to sve opet zavisi od toga koliko zahteva za ADSL ima u tvom komsiluku.E sad, za to je u PRVOM REDU zasluzan Telekom, prilikom planiranja infrastrukture ADSL mreze.Ja to znam iz iskustva.KAd sam se preselio u novi stan, prilikom prebacivanja starog broja na novu adresu bilo im je lakse da me spoje na PCM nego da traze slobodnu paricu.....tako da sam imao dial up od 33.6Kbps.....onda sam im izvadio mast, pa su me odspojili i pronasli jednu paricu na koju sam spojen.Tada sam ujedno i uzeo ISDN liniju, pa se sve popravilo.Sad imam konstantne probleme sa ADSL-om, i kad god pozovem provajdera da se pozalim oni mi odgovaraju da je problem u nasem Telekomu.A kad pozovem Telekom, oni kazu da je sve u redu kod njih i da je problem u provajderu....Sta da ti kazem osim da ne klones duhom, i da ih maltretiras sve dok ne dobijes PLACENU brzinu, bar 80%od nje.Nemoj puno da verujes sajtovima za merenje brzine, i meni pokazuje brzinu od 275-312 Kbps, ali download ipak ide onako kako treba.Pokusaj da se igras malo sa MTU vrednoscu na modemu, meni je pomoglo kad sam promenio sa default 1500, na 1412.
[ zoran @ 24.04.2005. 21:24 ] @
Da bismo se lakše sporazumeli , bilo bi lepo da korisnici prilikom iskazivanja nekih vrednosti koriste pravilne oznake , velika i mala slova , da ne bi dolazilo do zabune.

Na primer: B = bajt
b = bit
razlika je velika !
[ MyWay @ 29.04.2005. 12:27 ] @
Citat:
markom:... Dakle, ako imas ATM (ADSL) link od 256 Kb/s, efektivno od toga mozes da iskoristis tek oko 200 Kb/s. To je sve gubitak na "last mile" konekciji, tj. od ADSL "modema" do DSLAM-a.

Onih 5 bajtova ATM hedera je (sa rezervom) uračunato, te su profili za ADSL pakete od 256, 512 i 768 kreirani sa 288, 576 i 864 respektivno.
[ markom @ 29.04.2005. 12:31 ] @
Lepo si rekao sa rezervom... Veoma zavisi od profila saobraćaja. To, na čalost, nije egzaktna nauka.

U svakom slučaju, fer s vaše strane... :-). Baš ću sad da proverim kakvi su kod nas profili.

Marko.

// EDIT: Kaže mi naš DSLAM guru da mi koristimo iste vrednosti za te brzine, uz komentar da sam ga dobro podsetio da pobriše te profile pošto se više ne koriste :-).
[ mulaz @ 23.05.2005. 19:41 ] @
naznam kako su mogli tako da 'pokvare' adsl sistem.

ja zivim u sloveniji i imam liniju 1024/256 kbit/s (D/U) sta je max 125kbit downloada.. i kad skidam sa ftpja nesto.. stalno je download brzina 121~122kbit/s. Ponekad i vise, al ne znam zasto, oko 130 konstantno (ceo 700mb .iso mogu da skinem).. neznm dal provider nesto pogresio, al necu da se zalim. :)
[ Mister Big Time @ 23.05.2005. 23:53 ] @
pa ti si tamo "negde malo gore" tako da je to normalno

Ali ovo je Srbija™
[ munge @ 16.03.2006. 23:58 ] @
512 bita , bit se oznacava sa malo b a bajt sa veliko B , 1xB=8xb , proveri kalkulaciju , mozda nesto krivo tumacis
[ ulise @ 27.07.2006. 11:03 ] @
Najprostije receno.

kada neko uzme aDSL liniju od recimo 640kb/s za downlink to znaci da je njegova veza prema Telekomu 640kb/s. Medjutim od Telekoma dalje prema internetu vi ne znate performanse niti trenutno stanje veze.

- pozdrav
[ sotir0106 @ 18.10.2006. 15:35 ] @
ljudi kada torentujem neke filmove, nikako da predjem 5-6kb/s, iako ima dosta seed_ova, da li je tako i kod vas. Ja bi jedan film po BitComet-u morao da skodam 2-3 dana. Ja sam na Beotelu sa flat tarifnim paketom od 256kb/s. Da li je moguce neko lokalno povezivanje preko Beotela, kao sto je to na kablovskom. Blago njima.........
[ djricky @ 18.10.2006. 19:08 ] @
imas li javnu ili privatnu adresu?
[ torbica @ 02.11.2006. 02:28 ] @
Agregacija se ne radi u telekomu vec na ruteru provajdera naime po defaultu ISP ovi na 1000 portova 256/64 kbs kupe 34 Mbits saobracaja sto u teoriji znaci ako su svi korisnici istovremeno i da zele puni kapacitet da fali puno interneta, recimo da bi trebalo oko 250 Mbitsa. Jel tako? :)
Agregacija je otprilike odnos izmedju prodatog i idealno potrebnog interneta. U ovom slucaju recimo osam puta. odnosno to je nada ISP da nece bas svi u isto vreme lichovati :)

ISP placa 1000 portova zakup svaki mesec po 600 dinara sto je 600.000 din
34 Mbits kosta 659.000
dakle oko 1.260.000 din

a naplata od korisnika recimo po 1000 dinara 1.000.000

sto znaci da je provajder u minusu minimum 260.000 din

e onda mora da nakaci na taj link bar jos 260 portova da bi bio na nuli.

ps. imao sam priliku da vidim popunjenost zakupljenog linka kod vecine provajdera. i zamislite kod "jeftinih" adsl i kablovskih distributera je "zakucan"

a sto se tice ovih 26.000 ADSL-ova
95% su 256kbs portovi
[ tdjokic @ 02.11.2006. 07:44 ] @
Do skoro sam bio na Veratu (flat, 256kbit) i moram reci da je po tom pitanju bilo u redu. Sada sam na Telekomu i isto tako brzina download-a je stabilna i iznosi oko 27kbit/sec. Tacno je, da se sa razlicitih servera skida razlicitom brzinom, ali to moze da se proveri - probas nekoliko razlicitih i uporedis. Problem je, ako je nekome brzina mala sa svih servera.
[ damir_he @ 03.11.2006. 23:42 ] @
Korištenjem ADSL tehnologije moguće je ostvariti brzinu do 8 Mbit/s u download-u i 1,5 Mbit/s u upload-u. Međutim, ovo je teorijska brzina – stvarna brzina prenosa će ovisiti o raznim faktorima (dužina bakarne linije, prečnik provodnika, preslušavanja, itd).
Brzina protoka podataka od mreže ka korisniku, preko standardne bakrene parice (promjera od 0,4 do 0,6 mm) u ovisnosti o udaljenosti, postiže slijedeće vrijednosti:

- 1,544 Mbit/s na udaljenosti do 5400 m
- 2,048 Mbit/s na udaljenosti do 4800 m
- 6,312 Mbit/s na udaljenosti do 3600 m
- 8,448 Mbit/s na udaljenosti do 2700 m

Dakle, gornja (teoretska) granica propusnosti za download na ADSL-u je oko 8 Mbit/s, a granica za upload je znatno manja i iznosi 1,5 Mbit/s.
Ove brzine su moguće u idealnim uslovima koji podrazumijevaju:
• Kvalitetnu bakrenu paricu,
• Kvalitetnu DSL opremu,
• Malu udaljenost korisničke lokacije od DSL čvorišta (telefonske centrale ili drugog objekta u kome je instalirana pristupna DSL oprema).
[ salac_ue @ 25.11.2006. 10:10 ] @
Dva pitanja.
1.Ako sam uzeo telekom adsl 512kb/s i nalazim se od centrale udaljen 50m, koliki mogu stvaran download da očekujem?
2.Koliko će mi trebati vremena za npr download jednog divx-a?
[ Mister Big Time @ 26.11.2006. 02:24 ] @
Citat:
salac_ue: Dva pitanja.
1.Ako sam uzeo telekom adsl 512kb/s i nalazim se od centrale udaljen 50m, koliki mogu stvaran download da očekujem?
2.Koliko će mi trebati vremena za npr download jednog divx-a?


1. 50m je zaista smesna distanca, dakle radice ti aDSL normalno, maximalnom brzinom. Stvarni download je uvek manji od teoretskog maximuma... ali bi trebalo da ti ide tu oko 50 KB/s.
2. Divx = 700MB a ti skidas prosecno 50 KB/s. Izracunaj vreme ;)
[ salac_ue @ 26.11.2006. 11:41 ] @
Citat:
Mister Big Time: 1. 50m je zaista smesna distanca, dakle radice ti aDSL normalno, maximalnom brzinom. Stvarni download je uvek manji od teoretskog maximuma... ali bi trebalo da ti ide tu oko 50 KB/s.
2. Divx = 700MB a ti skidas prosecno 50 KB/s. Izracunaj vreme ;)


Ja koliko se sećam bit (1b) jeste najmanja količina memorije.Grupa od 8 bitova predstavlja jedan bajt (1B) , 1024 B=1KB itd.
Da li hoćeš da kažeš da će mi download biti 50 kilobajta ili 50 kilobita u sec? Izvini što pitam, ali primetio sam da ljudi brkaju oznake za bit i bajt.
[ night-shift @ 26.11.2006. 13:20 ] @
Citat:
salac_ue: Ja koliko se sećam bit (1b) jeste najmanja količina memorije.Grupa od 8 bitova predstavlja jedan bajt (1B) , 1024 B=1KB itd.
Da li hoćeš da kažeš da će mi download biti 50 kilobajta ili 50 kilobita u sec? Izvini što pitam, ali primetio sam da ljudi brkaju oznake za bit i bajt.


kilobajta [kB]
[ salac_ue @ 26.11.2006. 18:55 ] @
Dakle, ako me matematika ne vara, protok je 2.92MB/min, što je 175.2MB/h što znači 700MB za cirka 4 sata.
Pa dobro, dial-up isto to obavi za nekih 70 i kusur sati, što znači da je ADSL samo maaaaaalčice brži
[ petarns @ 15.03.2007. 15:32 ] @
Imam skoro , ako ne , isti problem kao i @mivanovic koji je i postavio ovu temu...
Koristim adsl 256/56 kod Neobee-a od kako su ga poceli pruzati u NS,znaci vec nekih godinu i par meseci.Do sada nisam imao problema sa brzinom d/u koji bi trajali vise od par sati ili jednog dana(uglavnom vikendom).Od pre 5-6 dana mi je download pao na max 100 Kbps a upload na 30 Kbps-znaci bukvalno se prepolovila , a ponekad se cak i sama prekine konekcija!?Napominjem da nisam nista cackao u medjuvremenu oko modema i sl.
Odmah sam posumnjao na "zagusen" saobracaj i ocekivao da se stvar resi ubrzo "sama od sebe".Medjutim jos uvek imam isti problem.Pokusao sam da pomocu tehnicke podrske resim problem i oni su me uglavnom upucivali na reinstalaciju modema sto sam i uradio ali nista se nije promenilo.
Sta je najpametnije da uradim? Da li da se cimam da menjam modem? Da formatiram C i ponovo snimim OS-sto su mi isto savetovali ovi iz tehnicke navodno zbog moguceg "opterecenja" registry baze?! ....?
Ima li neko isti problem na istom provideru i ako ima kako je resio problem? Sada vec pocinje da mi ide na...
[ alexandar_cajic @ 16.03.2007. 12:53 ] @
..Sto da formatiras....kakva nebuloza od njih...registri nemaju veze sa tim....Ne diraj komp i OS nista....
..Posto Neobee provereno reze.....realno resenje ti je promena provajdera u sto skorije vreme (ako imas mogucnosti,i zivce..)
[ SpinneR.sr @ 25.06.2007. 14:22 ] @
petarns, u kom delu Novog Sada živiš? *izvinjavam se što dižem malo stariju temu* Novi Sad je pre mesec dana udvostručen kapacitetom, tako da komotno možeš da razmotriš opciju promene provajdera bez bojazni da ćeš izgubiti port na DSLAM-u. Znači samo napred, portova ima u izobilju.
[ dEADCTRL @ 29.06.2007. 15:20 ] @
a kod kog provajdera ti preporuchujesh ..ja sam na Telekomu, imam paket 512/128 kbps, dobijam max. download 52 kbps, znachi to je u glavnom kad skidam sa rapidshare ..znam za mnoge koji ne koriste Telekomove usluge, i josh su tuzhniji od mene ..mada, kako vi kazhete ovi sajtovi shto mere bandwidth da nisu u pravu _ e pa JBG, meni bandwidth nece preko 450 kbps pa da ga bijesh ..
[ calexx @ 29.06.2007. 19:16 ] @
Ako stvarno plaćaš 512 kbps a dobijaš max. 52 kbps, tebe gadno kradu. ;)
[ waikiki @ 29.06.2007. 19:39 ] @
Citat:
dEADCTRL: a kod kog provajdera ti preporuchujesh ..ja sam na Telekomu, imam paket 512/128 kbps, dobijam max. download 52 kbps

Da nije tih 52 kbps ustvari 52 KB/s. Ajd leba ti probaj brzinu na speedtestu ( www.speedtest.net ) pa je postuj ovde...
[ dEADCTRL @ 30.06.2007. 03:37 ] @
temishvar:





budimpeshta:




[ jelmar @ 30.06.2007. 08:16 ] @
Fora sa ADSL je sto to nije "servis sa garantovanim protokom".
Fizicki uslovi, predhodno pomenuti, uticu na brzinu - najvaznija je duzina linije, mada za ove male brzine koje su kod nas dostupne cak ni to nije mnogo bitno.
Ali ima jos jedna bitna stvar: agregacija.

Uz odredjeni broj portova provajder mora da kupi i dovoljno sirok pristupu Internetu, da bi bilo za sve korisnike koje ukljuci. E sad, ako tog Interneta nema dovoljno, onda ce, jednostavno protoci za sve korisnike morati da se zguzvaju na raspolozivom prostoru, tj. bice manji.

Kad je ADSL poceo da se prodaje kod nas neki provajderi su cak prilagodjavali cenu svojih paketa prema ovoj agregaciji (koja je isla i do 30 kod EuNeta za najjeftinije pakete). Posle su skontali da je bolje da ovo ostane skrivena informacija, inace je malo ko razume.
A neki su zabranili Torente - da im korisnici ne bi vukli preveliki protok non-stop. Jer, jednostavno, nisu kupili dovoljno Interneta.
[ Hy&$34 @ 30.06.2007. 09:50 ] @
RAZLOG ZA PREPOLOVLJEN ADSL JE ISKLJUČIVO

ADSL Standard

Na osnovu tehničke podrške telekoma u toj situaciji
(prepolovljenog saobraćaja) treba DSL Standard prebaciti na
ruteru u

G.dmt

a prethodno je bio

ALL

hehe A SAD MORAM

"PA ČITAJTE UPUTSTVA PRE NEGO OBJAVITE "PORUKU SA PROBLEMOM" "


Referenca:
http://www.elitesecurity.org/t262493-1-telekom-ADSL-novosti

hvala hvala...

[ waikiki @ 30.06.2007. 12:24 ] @
Citat:
[url=/p1623931]dEADCTRL
budimpeshta:

Kao sto sam i pretpostavio, s tvojim netom je sve u redu. vecina nas na paketu 512 ima upravo ove vrednosti brzina.

Evo kako je kod mene na istom paketu

Jeste da je download malo veci, ali mi se to desilo prvi put. Uglavnom je izmedju 430-440...
[ dEADCTRL @ 30.06.2007. 15:00 ] @
OK, u sushtini nisam ni mislio da mozhe neshto extremno bolje da bude ..
a shto se tiche tog, shto prichate ADSL Standard Mode, ja cu promenuti sa ALL na G.DMT, znam da je chovek iznad napisao u topiku detaljno objashnjenje za tweakovanje uTorrent programa, ali dzaba kad ja imam MT882 v2 ruter (bar koliko mi je ovde recheno da je to tako) pa ne znam ..jeste ovo tema za MT882, ali razlika je u verziji ..a neko reche da Telekom ima jednu jedinu verziju MT882 rutera, pa me zanima zashto su recimo kod mene drugachiji podatci kada odem na System Information u svom ADMIN panelu, nego shto je Hy&$34 napisao u onom topiku _ hvala pozdrav


dEADCTRL
[ calexx @ 30.06.2007. 18:31 ] @
Imaš dobru brzinu pa ne očekuj neku promenu ako bilo šta promeniš.
[ Cartman @ 25.07.2007. 06:32 ] @
Speedtest je prilicno neprecizan anyway:


Nalazim se kod rodjaka u .fr, provajder je Free, ADSL2+. Rapidshare download ide oko 520KB/s, znaci da bi trebalo oko 4160kb/s da bude. Daleko sam od centrale (nesto manje od 4km).

Vracam se na telekom adsl za koji dan :'-(
[ stefke1249 @ 28.10.2007. 13:14 ] @
Ja nemam problema


nalazim se od centrale 1,5 km ali ja sam u Topoli nema bas puno ljudi ovde adsl svi se kace na Sat Trakt cable mislim da je zbog toga dobra brzina.
A onda sam probao sa airnetom sa drugog kraja sveta i dobio sam odlicne rezultate
[ Slobodan Milivojevic @ 28.10.2007. 15:02 ] @
@stefke1249

A koji paket imas?

Ako je 1536/192 ovo je lose, prilicno lose, a ako je 1024/128 onda mi nije jasno otkud 1098kbps?stefke1249
[ Marko Cukalac @ 20.12.2007. 01:23 ] @
Na adslu nikada necete imati pravu brzinu! Ali meni je normalno npr za paket 256kbit/s = 28kb/s, 512kbit/s = 56-60kb/s...

e sad sto provajderi ogranicavaju protok tipa agregacijom (koja ne postoji al ajde.. uzimaju pare jadnim ljudima) to je drugo :)

pozdrav, Marko
[ calexx @ 20.12.2007. 18:57 ] @
Do 28kB/s na 256kb/s nekako može da stigne ali do 60kB/s na 512kb/s valjda ni teoretski ne može. Oko 55-56 je plafon.
[ uglavnom_bezopasni @ 20.12.2007. 21:32 ] @
Teoretski 512/8, pa ti računaj... praktično 60-62 je sasvim normalno.
[ calexx @ 20.12.2007. 21:37 ] @
Ne, adsl ima neku drugu teoriju.
[ Marko Cukalac @ 23.12.2007. 22:40 ] @
adsl gubi otprilike 5-10%.. a to da 60kb/s ne moze da bude.. uslikacu screen shot jednom prilikom i postavicu :)
[ patron @ 25.12.2007. 14:28 ] @
Srbija i adsl=smesno.
Ovde je najskuplji i najlosiji internet u Evropi.
[ fdafsd @ 25.12.2007. 16:20 ] @
Citat:
Srbija i adsl=smesno.
Srbija i bilo šta=smešno

Citat:
Ovde je najskuplji i najlosiji internet u Evropi.
Na čemu zasnivaš tvrdnju da je u Srbiji najlošiji internet? Rađeno je neko istraživanje ili šta?
[ patron @ 28.12.2007. 15:47 ] @
Proveri malo cene interneta u susedskim zemljama i sve ce ti biti jasno.A da ne spominjem zemlje poput Nemaceke ,Francuske,Italije....
[ fdafsd @ 28.12.2007. 16:04 ] @
Nisam pitao za cene nego za kvalitet, pošto ti tvrdiš da je u Srbiji najlošiji...
[ Slobodan Milivojevic @ 28.12.2007. 19:05 ] @
root@gateway:~# ifconfig ppp0
ppp0 Link encap:Point-to-Point Protocol
inet addr:212.200.217.2xx P-t-P:212.200.217.1 Mask:255.255.255.255
UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST MTU:1480 Metric:1
RX packets:725528 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:767331 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:3
RX bytes:269512449 (257.0 MiB) TX bytes:77150285 (73.5 MiB)
root@gateway:~# ping 212.200.217.1

PING 212.200.217.1 (212.200.217.1) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 212.200.217.1: icmp_seq=1 ttl=255 time=272 ms
64 bytes from 212.200.217.1: icmp_seq=2 ttl=255 time=182 ms
64 bytes from 212.200.217.1: icmp_seq=3 ttl=255 time=426 ms
64 bytes from 212.200.217.1: icmp_seq=4 ttl=255 time=514 ms
64 bytes from 212.200.217.1: icmp_seq=5 ttl=255 time=453 ms
64 bytes from 212.200.217.1: icmp_seq=6 ttl=255 time=444 ms
64 bytes from 212.200.217.1: icmp_seq=7 ttl=255 time=276 ms

--- 212.200.217.1 ping statistics ---
7 packets transmitted, 7 received, 0% packet loss, time 5999ms
rtt min/avg/max/mdev = 182.587/367.153/514.766/113.400 ms


Ako ovo nije los internet onda ne znam sta je.

Na liniji je aktivan samo http download koji je softverski ogranicen na 1 Mbit/s na ruteru, a ja imam 1.5Mbit.

I zasto tolko CRC gresaka u peenosu ako je Telekom odradio kvalitetno infrastrukturu?
[ fdafsd @ 28.12.2007. 19:46 ] @
Piroćanac, u tvom postu nema ničega što bi potkrepilo tvrdnju da je internet najlošiji u Srbiji.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.12.2007. 19:55 ] @
Ali ima dosta toga sto ukazuje da Telekom koji je odradio ADSL kao naj masovniji vid broadband interneta kod nas lose odradio... Moze mnogo bolje:

root@gateway:~# ifconfig ppp0
ppp0 Link encap:Point-to-Point Protocol
inet addr:92.60.229.1xx P-t-P:92.60.224.4 Mask:255.255.255.255
UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST MTU:1400 Metric:1
RX packets:10580778 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:10625639 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:3
RX bytes:2330748806 (2222.7 Mb) TX bytes:2965468135 (2828.0 Mb)
root@gateway:~# ping 92.60.224.4
PING 92.60.224.4 (92.60.224.4) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=1 ttl=64 time=3.19 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=2 ttl=64 time=2.29 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=3 ttl=64 time=3.13 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=4 ttl=64 time=2.34 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=5 ttl=64 time=2.47 ms

--- 92.60.224.4 ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 received, 0% packet loss, time 4015ms
rtt min/avg/max/mdev = 2.295/2.686/3.190/0.397 ms


Isto u Srbiji, sa priblizno istim protokom na linku, isto podesenim ruterom, samo ne na ADSL-u koji je realizovan od strane Telekoma, vec "malo" bolji QoS na linku na strani provajdera.

Ono sto hocu da kazem je da Telekom ADSL nije kvalitetan link, i odziv previse varira u zavisnosti od protoka na linku sto nikako ne bi smelo da se desava.
[ mischo @ 28.12.2007. 22:27 ] @
Pa i Telekom će morati da se ozbiljnije pozabaviti QoS-om, ako misli da progura IPTV koji najavljuje.

Pristupna mreža je svuda problem. Negde sam naleteo na podatak da u EU jedva tridesetak posto parica zadovoljava kvalitet za uvođenje IPTV-a. Problem je što dužina parice, što njen kvalitet. U vreme kada je većina parica postavljana po pitanju propusnog opsega ISDN je bio svemirska tehnologija. Da ne govorim o tome da kvalitet parica nije stabilan i menja se u zavisnosti od dosta parametara...
[ patron @ 29.12.2007. 07:23 ] @
Citat:
Nisam pitao za cene nego za kvalitet, pošto ti tvrdiš da je u Srbiji najlošiji...



Druze,ti ili nisi makao nigde iz Srbije ili se pravis lud.Ako budes isao,recimo, u HR,sedi za neciji komp,pa isprobaj malo net.
Evo,cenovnik i vrste usluga kod Grka:
http://www.forthnet.gr/templat...oductsDetails2.aspx?c=10009586
[ fdafsd @ 31.12.2007. 03:12 ] @
Citat:
Druze,ti ili nisi makao nigde iz Srbije ili se pravis lud.Ako budes isao,recimo, u HR,sedi za neciji komp,pa isprobaj malo net.
Evo,cenovnik i vrste usluga kod Grka:
http://www.forthnet.gr/templat...oductsDetails2.aspx?c=10009586
Bla bla bla truć... Opet ćorak.
[ zdr @ 27.01.2008. 21:02 ] @
Mozda je malo offtopic ali nisam hteo da otvaram novu temu...
Naime... Opet 'se prica' da ce od prvog marta da se dupliraju adsl brzine i DL i UL,
kao i da ce SBB imati pakete od po 8000 Kbps? A i za one sa dubljim dzepom od 16000 Kbps....
Jel zna neko nesto o ovome?

Hvala
[ batancev @ 27.01.2008. 23:19 ] @
pogledaj temu "IP televizija kod nas" koja se nalazi 20ak mesta ispod ove
[ deejaydark @ 13.02.2008. 23:06 ] @
Ljudi ja koristim Telekomov adsl flat 1024 paket i u poslednjih nedelju dana sam se uverio da i na telekomu postoji agregacija,
preko dana sve do 16h sve radi normalno brzina downloada mi je 114 kb/s a posle toga pa sve negde do 00h pada na 20 - 35 kb/s.
Tehnicka podrska tvrdi da ja kao skidam sa nekih sporih servera pa je to zato ili mozda imam neki "spyware" (misle da sam ja sisao vesla)
koji se samo aktivira od 16h-00h
Ovo isto mi se desava i kuci i na poslu i jos kod jedno 10 ljudi u Uzicu koje poznajem a svi imaju telekom adsl!!!
Jos jedna cudna stvar je to sto kad pustim download u Flashget-u przina je super samo dok pocne da skida treba mu citav minut (skidam sa rapidshare.com)
Kada testiram konekciju preko dana testmy.net pokaze da je brzina downloada 108 kb/s a speedtest.net down: 990-1002 upl: 90-106 a uvece
testmy.net pokaze od 20 kb/s do 30kb/s a speedtest.net down: 900-960 upl: 85-100 !!! Tu nest nije uredu
Ako neko zna nesto ili ako mu se nesto slicno desava slicno ovome neka me prosvetli inace cu poludeti od ubedjivanja sa operaterima na tp!

Da dopunim: dok sam pisao poruku proradilo ko sto sam napisao gore a evo i testa...

[ ivanmil @ 13.02.2008. 23:52 ] @
I meni se isto to dešava, preko dana, od 17h do pola dva noću. Provajder je VeratNet, paket 512 kbps. Noću je sve ok, ali preko dana je nemoguće gledati klipove sa YouTube-a (učitavaju se brzinom od 12-17 kB/s). Užas... Download sa proverenih servera na jedvite jade dostigne tek 29-38 kB/s. Preko toga, ne. Ovako je već skoro mesec dana. Iz razgovora sa tehničkom podrškom, stiče se utisak da je Lelekom za sve kriv (navodno, ne postoji agregacija kod Verata, ali Lelekom je nešto tu zakuvao pa su svi provajderi nemoćni da učine bilo šta). A meni lično, s obzirom da nisam baš toliki laik, ovo liči na preopterećenost Veratovog linka, ili neku drugu vrstu zagušenja, bez obzira što tehnička podrška neće da prizna tako nešto. Stvarno šteta, upravo sam izabrao VeratNet, kako ne bi bilo ovakvih problema i evo skoro godinu dana nikad nisam imao zamerki. Ima li neko ideju šta bi mogao da bude problem, pošto iz podrške su mi poručili da sačekam par dana pa da ih pozovem opet ako se ništa ne poboljša (ne znam šta će tih par dana uopšte promeniti s obzirom da već "čekam" gotovo ceo mesec)? Probao sam razne merače brzina, i uglavnom su rezultati u pomenutom periodu slični, ako ne i identični. Evo najskorijeg (oko ponoći)...

[ ivanmil @ 19.02.2008. 19:41 ] @
Eto, odgovaram na sopstvenu poruku...
Samo da napomenem da me je tehnička podrška otkačila. Ne znaju više šta da mi kažu, nemaju pojma do čega je problem, jedino da sačekam odgovor od Telekoma, pošto su poslali molbu da pogledaju moj broj u centrali, da vide ako je nešto loše povezano ili šta već... Ali, problem nije do centrale, jer se ruter za desetak sekundi sinhronizuje i posle je sa linijom sve u redu. Problem je u brzini i to preko dana, dok je noću sve OK. Već sam napisao, da se ne ponavljam... Sa YouTube-a, evo malopre, vukao brzinom od 4 kB/s!? Dobro, za pet dana mi niko nije odgovorio, pa mislim, stvarno...
Iskulirali me i ovi iz tehničke podrške, a i ES...
Neka sugestija, (pleeeeeeeease)?
[ ivanmil @ 08.03.2008. 07:02 ] @
Update (reda radi): Odgovorili su mi ljudi još pre više od dve nedelje, ali u drugoj temi, tako da je to sve ipak (gle čuda!) do provajdera. Kako je situacija i dan danas potpuno ista, napisaću isto ono što sam napisao i u toj temi, a to je da prelazim na Telekomov ADSL čim se usvoji procedura za brzo i lako menjanje provajdera bez gubljenja porta, koja bi trebalo da se usvoji za mesec, manje-više. Ovu informaciju smatram proverenom jer dolazi od kompetentnih i odgovornih ljudi s ovog foruma, tako da je neću dovoditi u pitanje. Bez veze se ponavljam i u ovoj temi, al' 'ajde, da ne ispadne da mi baš niko nije pomogao odnosno da su me svi ispalili (kao podrška, npr.). Toliko.
[ night-shift @ 10.03.2008. 01:56 ] @
Znači i Verat počeo da guši :S

Ostaju Telekom, Sezampro i PTT...
[ dEADCTRL @ 11.03.2008. 09:55 ] @
ostaje samo ako prosire ponudu, a verujem da hoce. postavio sam malopre novu temu, sto bi znacilo da se ja bas ne razumem u ovo, ali evo da doprinesem ovoj temi moj average kad je u pitanju download/upload . Prikacen sam na Telekom vec godinu i po dana, brzina se menjala jer je dosao onaj takozvani "neocekivani" bonus svim korisnicima (ima i ovde izuzetaka) od dupliranja Vasih flat paketa, takodje i brzine protoka.
ne bih da kacim slike, imam u glavi idealnu predstavu koliko mogu da skinem brzo, i koliko mogu da posaljem gore brzo. Download: (avrg. 107 KB/sec) | Upload: (avrg. 13 KB/sec) . sto se tice doba dana i ostalog sto bi moglo da utice na brzinu, kod mene nije, ali kad mi rapidshare pocne slati download od 20KB/sec. , to je definitivno cookie, adware, spware i oni kako se zovu - trojan.nestonijezavrsenouovojextenzijialiseunapredjuje ]*
[ vaskotv @ 26.04.2008. 22:34 ] @
Imam jedno pitanje, nisam hteo da otwaram novu temu posto je slicna ovoj.Ovako imam D-Link 584t ruter i na njega su mi nakacena dva racunara koji nisu povezani u Lan-u.I sad jedan kompjuter kad nesto skida sa neta prosecna brzina sa npr. Rapida je 250-300 kb/s,dok na drugom racunaru brzina ne moze preci ni 100 kb/s, cak ni kad je owaj prvi racunar ugasen.Samo da podsetim brzina Adsl-a je 2048/256 kbps.Zna li neko sta je sa ovim drugim racunarom?
[ batancev @ 27.04.2008. 07:14 ] @
ovako sa tom brzinom max dl u srbiji bi bio 200KB jer je to samo nominalna odn. teoretska brzina i ne postize se u praksi
e sada totalno je druga stvar sto t-com cg svojim adsl korisnicima uglavnom stvarno pruza brzine koje su i vece od zagarantovanih
tako da bi inace taj max dl mogao biti oko 300KB sve preko toga u istom trenutku na oba kompa zajedno je čist ćar
bottom line is da je ta nesrazmera u brzinama medju kompovima verovatno do nekog soft podesavanja na ruteru ili nekih smetnji
ili nesavrsenstava tipa duzina kabla do drugog kompa itd.
nadam se da sam bio od pomoci
p.s. i ja sam sad kao sto mozes videti u cg i ovde stvarno sve leti sto se tice adsl-a. jedini je problem sto je on ovde preskup zbog monopola
t-scum-a
[ ar nogard @ 27.04.2008. 12:00 ] @
pa i ja imam adsl sa ruterom i dva kompa nakacena preko rutera i gle cuda nekad takodje na youtube pustim spot pesme na oba kompa i ide glatko a nekad je do bola lose sa seckanjem i uzas pa cak probam da tada iskljucim 2gi komp nacisto iz mreze i gle cuda nista bolje sto znaci da je nas srpski net uzas nekad imas ono sto platis a mahom ne pa kome se zaliti stara poslovica cuti i trpi
brzina 512
[ majolika08 @ 04.06.2008. 17:49 ] @
Evo kako to izgleda kod mene danas, a traje vec mesec i vise dana, mada sam od teh. podrske dobila info da bi trebalo suprostno da bude. jer su prosirili kapacitete. Da napomenem da sam koristim ADSL usluge kod ovog provajdera, od kako su poceli sa radom.

Download speed test

Test score 78 Kbps or 10 kB/s

Date: Wed Jun 04 2008
Size/tipe 97 KB type: download

Host: verat.net

Brzina koju placam je 512/128. Cak i kada biste se mesec dana natezali sa zaposlenima u vezi neispunjenih ocekivanja, nadoknadu u bilo kom vidu ne biste dobili. (to je jedino uradio PTT svojevremeno kada je postavljao kablovski internet, pa su nam zbog cestih prekida na mrezi naplatili 20% od pune cene i to 2 meseca)


Slicne rezlutate za download sam dobila sa raznih sajtova, kao i preko programa za download

Ima li neko ideju na sta misli covek iz teh podrske kada izgovara sledecu recenicu:
" da ne spominjem one koji se zale na brzinu, a skidaju sa torrenta"


Kada sam pozvala teh. podrsku i dala svoje podatke, prvo sto me je pitao covek sa druge strane je bilo:" Vi ovde skidate nesto veliko". Rekoh mu da ne skidam, a on meni opet "ja vidim da se ovde skida nesto", ja opet: nista nije ukljuceno za download..."aj`te vi da mi resetujemo podatke za router"
Resetovasmo mi i podatke za router, ali opet isto. onda su na red dosli spyware, malware, virusi, dok nisam rekla da se ovo desava na sveze podignutom sistemu, da sam ja ta koja im garantuje da moj komp radi ispravno, kada oni vec nemaju terensku sluzbu koja bi ovakve situacije proveravala, da nije ovako uvek bilo, a da je bilo svega i svacega...itd

Dugo sam kod ovog provajdera, ali ovako ocajno nije nikada bilo.

Ako podjemo od toga da zaposleni u ovoj firmi moraju da stite interese firme, a u to spada i prikrivanje realnog stanja stvari, neadekvatna komunikacija i prenos informacija visim instancama, onda se pitam koliko su to zaista firme koje drze do nekog renomea.

Lenja sam da ih promenim, jer mi procedure oduzimaju dragoceno vreme, ali ipak cu to uraditi...mozda jednog dana naidjem na firmu kojoj je stalo do njenog imidza u javnosti


Pozdrav
[ Agent Smit @ 05.06.2008. 10:14 ] @
Skoro se i meni desilo nešto slično, ali na konkurentskom ISP, tj. sezamu. Ne mogu da se setim tačno šta je bilo. Mislim da mi je bio spor net baš. Imam 512/128. Da, skidao sam neke torrente, istina, ali je bilo da ide, ide, pa se zakuca, i uopšte ne ide download, a u isto vreme ne mogu ni stranice da otvaram. Kao da se "zamrzne" net.
Isključio sam torrent, nazvao korisnički, rekao im za freezing, naravno odmah su rekli da ja tu skidam nešto veliko jer mi je upload veći nego download, što uopšte nije tačno. Rekoh im da ne skidam trenutno, isključio sam i da uopšte retko skidam,eventualno kad mi zatreba neki softverčić. Naravno sledila je priča da očistim comp i to.
Mislim da oni imaju spremne odgovore za nas već.
A od njihove korisničke podrške nemam ništa. Od kad sam uzeo njihovu uslugu a ima tome god ipo, jedino sam tad bio u korisničkom po modem, od tad od njih ni traga ni glasa. Samo mi stižu obaveštenja da platim, i to onaj idiotski generisani mail koji ide svima. Očajan sam, smatram da uopšte ne vode računa o svojim korisnicima, da im nije stalo i da ih baš boli uvo, a mi im mesečno donosimo velike sume novca. Ja svo vreme plaćam uredno jednu istu cifru i to je sve. Za to od njih ništa nisam dobio.

I dešava im se da net kad stoji, tj. kad ne surfujem, kao da se "smrzne" i ne reaguje, posle toga neće da otvara ništa, zakuca se i spor je. Ne znam šta to može biti pošto od njih nikakvog objašnjenja nemam. Jedino objašnjenje od njih je da sam sa svojim torrentom zagušio vezu...a dešavalo mi se to i kad ne skidam ništa, nego odem s neta, naravno konekcija radi i kad sednem za net, on smrznut i onda idem na restart.

[ majolika08 @ 05.06.2008. 11:56 ] @
Ja se samo zapitam kako ljudi koji se bave razvojem ICT gledaju na sve ovo i da li i oni slezu ramenima, mireci se sa situacijom "to -ti -je - sto ti je" i gde se onda primenjuju i vide rezultati njihovog rada, sem na nekim potpisanim radovima, magistarskim, doktorskim i sl.

Kako verovati i prihvatiti usluge koje oni nude, kod privatnog poslovanja, kada su i ove cene previsoke za nivo usluge koju nam pruzaju...
[ pijoter @ 09.06.2008. 10:31 ] @
Bit Comet ne koristim jer mi je pravio SHOW sa ADSL konekcijom(restartovanje kompjutera,...itd.),ali bih mogao da ti preporucim:Azoreus,Flash Get i naravno rapidshare.Sto se tice konekcije,najboje radi kad svi spavaju,...pozdr.
[ Agent Smit @ 09.06.2008. 10:49 ] @
Rapidshare se plaća....Azureus sam instalirao.
Ali rizikujemo da odemo u file sharing ili u pm.
[ majolika08 @ 09.06.2008. 20:32 ] @


Drajver od skoro 40 MB sam danas skidala sat ipo vremena! ...i naravno nista drugo na netu




::.. Download Stats ..:::
Download Connection is:: 53 Kbps about 0.1 Mbps (tested with 507 kB)
Download Speed is:: 6 kB/s
Tested From:: http://testmy.net/ (Main)
Test Time:: 2008/06/09 - 1:13pm
Bottom Line:: 1X faster than 56K 1MB Download in 170.67 sec
Tested from a 507 kB file and took 79.031 seconds to complete
Download Diagnosis:: May need help : running at only 20.31 % of your hosts average (verat.net)
D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-5SMLR9QD3


Test za upload me je mrzelo da sacekam.


Brzina koju placam uredno svakog meseca, je 512/128

Videcemo sta ce kaze sutra sluzba za naplatu

[ Agent Smit @ 10.06.2008. 09:07 ] @
Bogami, slabo, ne znam, batali verat..
predji na sezam...
[ batancev @ 10.06.2008. 16:21 ] @
meni kući verat šljaka sasvim dobro
ocigledno je neka smetnja koja je ili u nadleznosti telekoma ili, sto je jos gore, u toliko sirokoj zoni "no man's land"-a izmedju telekoma verata i krajnjeg korisnika
[ majolika08 @ 10.06.2008. 19:40 ] @
Ovo pisem, pre svega jer postujem ovaj forum, a donekle jer moram da iznesem svoje misljenje u okruzenju koje ce razumeti o cemu pricam, a i u nadi, da cemo nasim postovima na ovom forumu, podstaknuti neke ljude da se pozabave vise , ne toliko nasim problemima, koliko svojim poslom i tako doprineti razvoju ICTehnologija u ovoj nasoj zemlji “srbijici”, koju svako krcmi kako hoce i moze.

Jedna firma nikada nece raditi profesionalno, niti ce napredovati, kada vi posle svakog zvanja tehnicke podrske, uvidite da osoba od koje ocekujete neki izvestaj o vasem problemu ( prosle subote sam im se obratila sa ovim problemom, ove subote je na moje insistiranje poslat zahtev Telekomu da se ispita moja linija), o tome nista ne zna.
Sto nam, je l`te govori, da je i komunikacija medju njima losa.
Necu da ulazim u to ko od njih koliko zna i moze da uradi. Uglavnom su ljubazni, i zele da vam pomognu, sa povremenim izuzecima, za koje sticete utisak da ne zele da dignu slusalicu, a kad je konacno podignu, doceka vas ostar glas u stilu “ sta me uzmeviravas, igram igricu, ili me jednostavno mrzi da se javim”).

`ajde i to na stranu, sto niko od njih pojedinacno ne moze da resi vas problem, ali ono sto nije prihvatljivo je cinjenica da niiko od njih ne obavestava svoje kolege o ovakvim nepravilnostima u radu, jer, po njima smo mi koji se tu i tamo javimo da prijavimo nepravilnost u radu ADSL-a POJEDINACNI SLUCAJEVI. Zbog nas nece na njihovom sajtu u izvestajima o stanju mreze, biti iznet podatak da je bilo nekih radova, mada cete i taj odgovor dobiti kao jedan od odgovora nekog od zaposlenih u teh. podrsci.
Dobro, da im i to oprostimo, ali deluje uvredljivo za svakoga od nas koji redovno izmirujemo svoje racune, koji smo im poklonili nase poverenje time sto smo bas njih izabrali za naseg provajdera, kada vidite da od vaseg prvog javljanja da prijavite nepravilnost u radu ADSL-a, do preduzimanja sledece mere, protekne i po 15 dana, a da ne govorim o neupucenosti ostalih kolega da negde imaju veliki problem. Tim pre, jer nas “POJEDINACNIH SLUCAJEVA” , ima malo, barem tako oni kazu.


Elem, dosli smo do toga da je tek danas stigao dugoocekivani odgovor iz Telekoma, da je s njihove strane sve u redu…sta dalje pitam ja jutros, a on mi kaze javite se malo kasnije, pa cemo zvati telefonom Telekom. Da vam ne pricam sada kako je to izgledalo pre jedno godinu dana, pozovem ja ponovo kasnije, javi se druga osoba, vi mi po ne znam koji put kazete sve iz pocetka, ocekujete da su vec pozvali telefonom TELEKOM (kao da je uspostavljanje telefonskog poziva sa njima jos jdna od velikih teskoca), ali ne…
Receno mi je da se javljam ovih dana, ili ce oni mene pozvati kada budu pozvali Telekom, tako sto ce okrenuti njihov broj telefona i videti sta tu dalje treba da se uradi, I ko ce to da uradi…
Naravno da sam u vise navrata razmisljala o tome da promenim provajdera, ali me obeshrabruje vremenski period, za koji ce se obaviti administrativna procedura, od prekida ugovora, slanja istog sledecem provajderu i td.
Gde je tu utrosak naseg vremena, i ima li smisla da niko od njih ne postuje nase vreme.

S` druge strane, ne volim da menjam provajdera, jer moje je misljenje da mi i nasi problemi sa ADSL-om, predstavljamo neki “feedback” o tome kako posluje njihova firma, odnosno da li napreduje, ili ce svakog trenutka da se raspadne., a napredovace ako im je stalo, svakom pojedinacno.

Izvinjavam se, ako je ovo za nekoga bilo preopsirno, i hvala vama dvojici na podrsci:-)

Pozdrav od mene

PS podaci koje u ovom trenutku dobijam od mog router-a su:

Line Rate - Upstream (Kbps):64
Line Rate - Downstream (Kbps):64


[ Slobodan Milivojevic @ 10.06.2008. 21:53 ] @
Citat:
majolika08:PS podaci koje u ovom trenutku dobijam od mog router-a su:

Line Rate - Upstream (Kbps):64
Line Rate - Downstream (Kbps):64


?!
ovde nesto debelo ne valja na tvojoj liniji. Ispada da imas downstream od 64kbps?

A kolko ja znam brzine portova podesava telekom u centrali... Tako da je tesko reci ko je ovde nesto zeznuo...
[ majolika08 @ 12.06.2008. 20:04 ] @
Naplatna sluzba predlaze zamenu njihovog routera TP LINK TD 8810, da bi znali gde dalje da traze resenje problema u mom ADSL saobracaju.

Posto se ja i sada javljam sa tog routera, onda taj router radi, ali kao da mi je dodeljen tek toliki protok, da se kaze da postoji internet.

Citala sam malocas na drugom topiku podesavanja za ovaj modem-router, i uporedjujuci sa mojim podacima dosta toga mi se ne uklapa, ali ovako je setovan prilikom mog poslednjeg kontaktiranja teh. podrske.

Kada sam ostavila prvi post na ovom topiku imala sam:


This information reflects the current status of your DSL connection.


Line Rate - Upstream (Kbps): 128
Line Rate - Downstream (Kbps): 64

a od pre neki dan

Line Rate - Upstream (Kbps): 64
Line Rate - Downstream (Kbps): 64

Moja ADSL konekcija odumire, ali za to mora da postoji kako razlog, tako i objasnjenje.

Videcu sutra kako ce ovo sve da izgleda sa novim modem-routerom.

PS Logovala sam se malocas da napisem ovaj post, puko je adsl, sto pokazuje i ugasena lampica za ADSL protok na modem.r. i svetleca ALARM.
Iskljucila komp, modem, izvukla i uvukla kabl za adsl u zidu, ukjucila ponovo i evo opet KAO radi internet...signalizacija na modem r. kako treba da bude.
Zanima me takodje, ako neko moze da mi objasni kako po ulasku na forum nisam zatekla stanje da sam logovana, kada nisam stigla da uradim logOut? Pukao je ADSL kada sam kliknula na tab "posalji odgovor". Mozda je ovo bezveze sto pitam, ali moja prethodna iskustva sa forumima mi govore drugacije
[ cacafaca @ 12.06.2008. 20:58 ] @
Citat:
majolika08:
Zanima me takodje, ako neko moze da mi objasni kako po ulasku na forum nisam zatekla stanje da sam logovana, kada nisam stigla da uradim logOut? Pukao je ADSL kada sam kliknula na tab "posalji odgovor". Mozda je ovo bezveze sto pitam, ali moja prethodna iskustva sa forumima mi govore drugacije

Mozda forum prati cookie i ip adresu, a kada si se povezala na net ponovo verovatno si dobila drugu adresu od provajdera, jer si verovatno uzela dinamicku adresu u paketu.
[ Zekica @ 12.06.2008. 21:05 ] @
Line rate koji tvoj router vraća bi trebalo da bude brzina na kojoj ADSL linija radi, što se podešava na DSLAM-u u centrali (ovo podešava Telekom). Tu bi (ukoliko je Telekom podesio sve kako treba) trebalo da pise:

Line Rate - Upstream (Kbps): 64
Line Rate - Downstream (Kbps): 512

Ako plaćaš paket 512/64, ili 1024/128 ako plaćaš veći paket. Ne postoji paket 512/128k (on je postojao do septembra prošle godine kada je automatski zamenjen paketom sa 1024kbps downstream brzinom).

Tako da je kod tebe definitivno problem sa DSLAM-om u centrali ili vezom do centrale. Jel možeš da pogledaš šta piše na stranici: Device info -> Statistics -> ADSL?

Najbolje bi bilo da preneses sve sto pise na toj stranici ovde.
[ majolika08 @ 12.06.2008. 23:46 ] @
Hvala caci faci na objasnjenju:-) adresa jeste dinamicka , ali na mom routeru pise da ce se ona promeniti za tacno:
19 hours, 23 minutes, 35 seconds (ovo su podaci koje sam gledala pre nego sto sam usla na ovaj forum).
Uzeti su sa liste podataka u opcijama o DHCP serveru, za koji sam takodje mislila da treba da stoji destiklirano u podesavanjima za router. Znate, tu su podaci o vasoj mac adresi, imenu racunara, kao i IP adresa.

Kada sam pre skoro 4 godine uzela ads kod verata, uzela sam paket 256/64. Poznato vam je da su nas za iste pare "castili" duplo vecom brzinom, e sad, koliko se ja secam to je trebalo da bude 512/128. Moguce da mi je nesto promaklo od info.

Ali da odgovorim i Zekici.
Ovo je skinuto i sejvovano s mog routera pre ukljucenja na forum; ono sto mene zabrinjava je cinjenica da sa tehnickom podrskom nikada nismo proveravali parametre, vec svaki put kad smo radili reRoutiranje , prolazili smo standardu proceduru. Pretpostavjam da bi i sistem log mogao da im ukaze na neki problem. Evo ja cu izneti neke podatke, ako neko poznaje setovanje, neka se oglasi, u koliko vidi nepravilnosti, osim ovog podatka na samom ulasku u setup, a to su:

This information reflects the current status of your DSL connection.

Line Rate - Upstream (Kbps): 64
Line Rate - Downstream (Kbps): 64
LAN IP Address: 192.168.1.1
Default Gateway: 85.222.168.1
Primary DNS Server: 213.244.255.2
Secondary DNS Server: 213.244.255.


Evo i ono sto je Zekonja trazio:

Statistics -- ADSL
Mode: G.DMT

Type: Interleave
Line Coding: Trellis On
Status: No Defect
Link Power State: L0

Downstream Upstream
SNR Margin (dB): 8.8 26.0
Attenuation (dB): 30.0 18.0
Output Power (dBm): 10.1 11.0
Attainable Rate (Kbps): 96 732
Rate (Kbps): 64 64

K (number of bytes in DMT frame): 3 3
R (number of check bytes in RS code word): 0 0
S (RS code word size in DMT frame): 1 1
D (interleaver depth): 0 0
Delay (msec): 0 0

Super Frames: 16045167 16045165
Super Frame Errors: 3 0
RS Words: 0 0
RS Correctable Errors: 0 0
RS Uncorrectable Errors: 0 N/A

HEC Errors: 1 0
OCD Errors: 0 0
LCD Errors: 0 0
Total Cells: 41172501 0
Data Cells: 7866712 0
Bit Errors: 0 0

Total ES: 39 0
Total SES: 5 0
Total UAS: 763 0

.............................................................................................................................................................

Kada sam otisla na dijagnostic, ovo sam zatekla:

br_0_32 Diagnostics
Test the connection to your local network
Test your ENET(1-4) Connection: PASS

Test the connection to your DSL service provider
Test ADSL Synchronization: PASS

Test ATM OAM F5 segment ping:
FAIL

Test ATM OAM F5 end-to-end ping:
FAIL
...................................................................................................................................................................

Device Info -- Route

Flags: U - up, ! - reject, G - gateway, H - host, R - reinstate
D - dynamic (redirect), M - modified (redirect).
Destination Gateway Subnet Mask Flag Metric Service Interface
85.222.168.1 0.0.0.0 255.255.255.255 UH 0 ppoe_8_35_1 ppp_8_35_1
192.168.1.0 0.0.0.0 255.255.255.0 U 0 br0
0.0.0.0 85.222.168.1 0.0.0.0 UG 0 ppoe_8_35_1 ppp_8_35_1
.....................................................................................................................................................................

Gledajuci na drugoj temi setovanje za router, bune me i ovi podaci koje sam zatkla ovako stiklirane:

DSL Settings

Select the modulation below.
G.Dmt Enabled STIKLIRANO

G.lite Enabled STIKLIRANO

T1.413 Enabled STIKLIRANO

ADSL2 Enabled STIKLIRANO

AnnexL Enabled STIKLIRANO

ADSL2+ Enabled STIKLIRANO

AnnexM Enabled nestiklirano


Svaki savet je dobro dosao. Hvala-)



[ night-shift @ 13.06.2008. 03:33 ] @
Nazovi tehničku podršku provajdera, reci da ti je puštena manja brzina nego što bi trebalo (64/64 umesto 512/64), oni će podneti zahtev Telekomu za otklanjanje smetnji, Telekom će ti rekonfigurisati port i biće sve okej
[ Zekica @ 13.06.2008. 08:36 ] @
Uradi ovo iz prethodne poruke, samo budi uporna u tome da ti je linija lose iskonfigurisana, posto je to definitivno problem, i da posalju telekomu zahtev da je ponovo konfigurisu.
[ majolika08 @ 14.06.2008. 07:48 ] @
Za ovog djaka pod nickom " night-shift": " Ti ocito nisi citao prethodne moje postove, pa se tako izleces. Sve ovo se i radi kroz komunikaciju sa teh. podrskom, sto ce reci da ne "prckam" po routeru kako ja hocu, vec sam se sve vreme drzala njihove procedure za podesavanje routera, koja je btw. tako debilno pojednostavljena, jer nam uskracuje pravo da na svom uredjaju ne mozemo da menjamo sopstveni pass. Odnosno mozemo, ali to moramo da prijavimo teh. podrsci, a ovi opet Telkomu, a Telekom kako on hoce...Ja se licno, ne osecam sigurno u ovoj proceduri, jer ZNAM da svest pojedinaca nije svest vecine ".


A sada da hocu da vam iznesem ove podatke, da biste znali sta i gde da gledate (ako se striktno drzite procedure podesavanja vasih m.routera).

Sve je na posletku proradilo kako treba, jer sam im “legla na kicmu, no, ta cinjenica gde su mi za ovih 15 dana oduzeli dragoceno vreme i zivce ih ne opravdava…. kako mog provajdera koji pokazuje svoju nemoc u odnosu na Telekom, tako Telekoma kao monopolistu u oblasti Informatike i Komunikacija. Ruzna slika koju ostavljaju o sebi, jasno oslikava stanje u nasoj zemlji, gde, kao sto rekoh u nekom od mojih prethodnih postova “svako krcmi gde moze”.
Da ne duzim mnogo, prezasicena sam desavanjima od prethodnih dana, prikazacu vam situaciju DSL saobracaja na mojoj liniji, od trenutka kada sam se ovde oglasila, i sada., kada dobijam ono sto placam.
O raznim nepravilnostima koje sam uocila za sve ovo vreme, mozda neki drugi put, ili na nekoj drugoj temi,
Pozdrav od mene

PRE
Statistics -- ADSL
Mode: G.DMT

Type: Interleave
Line Coding: Trellis On
Status: No Defect
Link Power State: L0

Downstream Upstream
SNR Margin (dB): 8.8 26.0
Attenuation (dB): 30.0 18.0
Output Power (dBm): 10.1 11.0
Attainable Rate (Kbps): 96 732
Rate (Kbps): 64 64

K (number of bytes in DMT frame): 3 3
R (number of check bytes in RS code word): 0 0
S (RS code word size in DMT frame): 1 1
D (interleaver depth): 0 0
Delay (msec): 0 0

Super Frames: 16045167 16045165
Super Frame Errors: 3 0
RS Words: 0 0
RS Correctable Errors: 0 0
RS Uncorrectable Errors: 0 N/A

HEC Errors: 1 0
OCD Errors: 0 0
LCD Errors: 0 0
Total Cells: 41172501 0
Data Cells: 7866712 0
Bit Errors: 0 0

Total ES: 39 0
Total SES: 5 0
Total UAS: 763 0




SADA


Statistics -- ADSL
Mode: G.DMT

Type: Interleave
Line Coding: Trellis On
Status: No Defect
Link Power State: L0

Downstream Upstream
SNR Margin (dB): 30.1 31.0
Attenuation (dB): 30.0 18.0
Output Power (dBm): 12.8 10.6
Attainable Rate (Kbps): 9024 1104
Rate (Kbps): 512 64

K (number of bytes in DMT frame): 17 3
R (number of check bytes in RS code word): 0 0
S (RS code word size in DMT frame): 1 1
D (interleaver depth): 0 0
Delay (msec): 0 0

Super Frames: 2074793 2074791
Super Frame Errors: 0 0
RS Words: 0 0
RS Correctable Errors: 0 0
RS Uncorrectable Errors: 0 N/A

HEC Errors: 0 0
OCD Errors: 0 0
LCD Errors: 0 0
Total Cells: 42592011 0
Data Cells: 572876 0
Bit Errors: 0 0

Total ES: 79 0
Total SES: 79 0
Total UAS: 45 0


[ bugsu @ 14.06.2008. 22:54 ] @
meni pise
Line Rate - Upstream (Kbps): 60
Line Rate - Downstream (Kbps): 510

malko su me zakinuli a? :) da ih cimam zbog toga? :)
[ majolika08 @ 15.06.2008. 05:34 ] @
Ako placas ADSL paket 512/64, onda se na ulasku u setup tvog routera taj podatak mora videti, tj, informacija o tekucem stanju tvoje DSL konekcije.

Line Rate - Upstream (Kbps):64
Line Rate - Downstream (Kbps):512


Moj provajder nema u ponudi ADSL paket 128/64, pa se opet nekoliko dana u podatku o mom DSL saobracaju, ocitavao bas takav protok, da bi posle bivalo i gore.


Line Rate - Upstream (Kbps):64
Line Rate - Downstream (Kbps):64

Da li ces ti da ih cimas, to je tvoj izbor, ja znam ljude koji imaju kompjuter, iADSL/nternet, desava im se nekada da po ceo dan nemaju taj internet, pa opet ne zovu teh. podrsku da pitaju zasto ga nemaju kad su platili, nego cekaju da se internet pojavi....sam od sebe. O proveri brzine da i ne govorim, o kontroli saobracaja routera takodje.

Onog trenutka kada takvi ljudi budu stekli minimum znanja u vezi uredjaja i usluge koju placaju, bice sigurna sam i vise zalbi, znaci veci pritisak na provajdera, ovaj na Telekom (ako je do njih), a onda ce biti prinudjeni da nesto menjaju. Po mom misljenju: svest, a samim tim i odnos prema poslu.

Ovako, dok vam oni na vase pitanje :" da li se zale ljudi na nepravilnosti u ADSL saobracaju", sticete utisak da ste vi IDIOT kome smeta sto vas neko krade, a vecini to ne smeta. Pozoriste? - moze, ali " ne u mojoj kuci"

Pozdravi
[ Slobodan Milivojevic @ 22.07.2008. 15:52 ] @
Evo polako pocinjem da se nerviram!

Naime ADSL mi se raspada polako ali sigurno. Kao sto kaze Radovan, "ima vas izmedju 10 i 160.", tako i meni odakle god da vucem ukupan protok na ADSL-u varira od 10 do 160KB/s downloada! Ne znam sta se desava, ali upload je konstantan oko 18-20KB/s sto je i klasicno stanje.

Inace sam korisnik Telekom ADSL-a "1536"/"192"k, ali stvarno ume da me izludi, ne mogu ni 128k stream da slusam pored jednog downloada sa http-a! Da li sam ja usamljen slucaj ili? Jeste da napolju grmi, al nije strasno.
[ leprosy @ 23.07.2008. 09:42 ] @
Isti problem kao Slobodan. Vec 3. dan download mi ne prelazi 80 KB/sec, a trebalo bi da je oko 115-120 KB/sec.Inace.imam paket 1024/128.Isprobao sam sve:3 browser-a,firewall,reset modema...al ne vredi,znaci da je 100 % Telekom nesto smutio. Ako neko ima bilo kakvu informaciju nek javi,jer vec pocinjem da ludim.
[ mstevanic @ 26.08.2008. 21:07 ] @
Pa sada bi trebalo da je bolje,zar ne?
Meni je očigledno jači ADSl (Telekom512/64),u odnosu na predhodne dane (mesece)
Pre je bilo jedva 430 kbps downl. a upl. ni 50.?
Evo današnje statistike:
Last Result:
Download Speed: 546 kbps (68.3 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 103 kbps (12.9 KB/sec transfer rate)
Tuesday, August 26, 2008 22:05:13

Inače zna ići i malo jače,ima li još nekoga ko je primetio ovo poboljšanje?
Pozz.
[ Mister Big Time @ 28.09.2008. 08:49 ] @
Da li je nekome palo na pamet da je ADSL gotovo neupotrebljiv za VOIP zbog bednih 64k uploada na osnovnim 512k paketima? Tacnije u praksi to iznosi oko 50k, a programi tipa VoIPBuster odbijaju da rade ispod toga, dok Skype zvanicno zahteva minimalnih 256k uploada, sto u Srbiji nema niko ni sa 1.5 mbit paketom

Na drugoj lokaciji sam gde je paket 512/64, i probam voip poziv... nema sanse... secka, delay.. uzas. Na drugoj lokaciji imam 1536/192 kbit/s i tu radi odlicno voip poziv.

Sve u svemu ako sl. put kada budu povecavali downstream ostave isti upstream treba pokrenuti neku akciju... ali ce onda reci cika Telekom sta ce ti to mi to namerno drzimo mali up da moras da zoves sa fixnog inosteranstvo a ne preko voip-a, oni i dalje imaju de facto monopol i to im ocigledno ne ide na ruku (povecanje uploada).
[ Laza80 @ 28.09.2008. 18:31 ] @
Odakle ti to da Skype odbija da radi na manjem uploadu od 256? Nisam probao sa 512/64 paketom ali sa 1024/128 radi odlično. Čak i za slanje slike sa web kamerice.
[ subzero88 @ 28.09.2008. 20:28 ] @
Ma meni radi i na 512/64 i zvuk i video, mozda covek misli na pozive na fiksne i mobilne aparate, sto jos nisam probao...
[ Mister Big Time @ 29.09.2008. 15:11 ] @
Nisam rekao da odbija skype vec da je to zvanicni minimum koji Skype kompanija preporucuje. Verovatno sve ispod toga radi, ali nema garancija da li ce da secka...

Zvanicni minimum za VoipBuster je 64k i sa 50k u praksi uzasno secka kada zoves na mob nekoga u EU. Sa 1536/192 kbit/s radi odlicno, kao da zoves sa fixnog na fixni.

No tema je ADSL i brzina.... cekamo to povecanje kazu tek na prolece??

[ V.i.P.e.R @ 01.10.2008. 12:06 ] @
Ja sam na Sezam-u i vise od mesec dana mojih 1536/192 je jedino rano ujutru upotrebljivo (06-09) u ostalom periodu je umesto 160 kB/s jedva 60-80 kB/s i to bar da je konstantna nego par sekundi ima protoka pa 1-2 nema... mislio sam bio da se samo rapid tako ponasa, ali u stvari tako se ponasa sa svih servera (jedino sa njihovog je OK), pa cak i sa telekomovog kad recimo pustim da se skine neki PDF jedva 70 predje.... Zanimljivo je da torenti rade OK. E sad zvao sam ih milion puta slao mail i jos uvek nista nisu resili... Fora je da i kad pustim 2-3 stvari odjednom da se skidaju (recimo nesto sa telekomovog servera, nvidie i rapida) opeti ma prekida u downloadu, brzina je nesto bolja umesto 60-80 ide 60-100 ali opet ista prica... Ima li jos neko ovakav problem?
[ vcotric @ 21.11.2008. 12:36 ] @
Ja sam na Beocity-u i isti problem sa downloadom, u zadnje vreme je ocajan i raspada se.
Imam RapiShare premium i razmisljam se sta ce mi kad vise ni fizicki ne mogu da skinem 2GB dnevno. Download mi je 24kb max, a sad je i Skype poceo da mi koci, uzas jedan.

Jel ima neko objasnjenje, sta nam to rade???? ((
[ zion_trooper @ 23.11.2008. 00:57 ] @
Citat:
vcotric: Ja sam na Beocity-u i isti problem sa downloadom, u zadnje vreme je ocajan i raspada se.
Imam RapiShare premium i razmisljam se sta ce mi kad vise ni fizicki ne mogu da skinem 2GB dnevno. Download mi je 24kb max, a sad je i Skype poceo da mi koci, uzas jedan.

Jel ima neko objasnjenje, sta nam to rade???? :(((


Imam identican problem. Vec par dana rapid mi radi taman tako da nisam siguran na sta sam bacio pare. Pa ovo sam mogao i sa free accountom.
Prekljuce sam imao neki razgovor preko skype, i na svakih 2 minuta sam mora da pravim pauze po 10 sec da mi se veza sredi, a i sada sam potrosio nekih pola sata citajuci poruke na
http://www.elitesecurity.org/t237210-17-Beocity-ADSL-komentari

Ovo je direktno vezano za beoctiy, i definitivno ce morati da ide zahtev za raskid ugovora, ovo bas nema smlisla. Jel koristi http protokol, da... Tako da gospodo, obezbedite max download kao sto je to i bio slucaj, a ne pede....nje...

Nemanja
[ cedenele @ 23.11.2008. 21:33 ] @
Citat:
Fora je da i kad pustim 2-3 stvari odjednom da se skidaju (recimo nesto sa telekomovog servera, nvidie i rapida) opeti ma prekida u downloadu, brzina je nesto bolja umesto 60-80 ide 60-100 ali opet ista prica... Ima li jos neko ovakav problem?

A ja hteo da predjem na placanje rapida... zamalo.
Citat:
Ovako, dok vam oni na vase pitanje :"
da li se zale ljudi na nepravilnosti u
ADSL saobracaju", sticete utisak da ste
vi IDIOT kome smeta sto vas neko krade, a
vecini to ne smeta. Pozoriste? - moze, ali
" ne u mojoj kuci"

Uvek ... neko zna u cemu je problem ... al ovde samo konstatujemo da mnogi nemaju i to je "fakat" ,tu brzinu. ( ogradjujem se od onih ..koji je imaju.? ) Ni ja ni moj komsija na 1024. nemamo TO !( odnosno za 1/3 brze od skora ) Za rapid da i ne pominjem .. Sve cekam ..kao sada će ......
Treba lepo da presavijemo tabak i da tuzimo .. ne da cekamo i molimo se da se neko nadlezan za protok obrati javno.... Ovo je cista pljacka.
Necu da mi prodaju ono sto ne mogu da pruze ili jednostavnije .. neka se ograde malo zesce za neke manje brzine ili seckanje downloada.
Ma moram da ih tuzim ...kradu me, zavode me .. mislim sve neki crvi ,trojanski konji i gluposti do mene i mog kompjutera.Izgubim grdno vreme na provere ..cemu to ?
Da skratim ... treba mi nesto pouzdano , a sto je validno ( program , javni izvestaj, ne znam ,nesto sto moze kontrolisati protok kod mog kompjutera nezavisno od mene ...i to da se stavi na papir.
To vam je isto kao kad imate placanje struje za zagarantovanih 220 v pa nemate to - i pocrkaju neke stvari ili imate odjednom jaci napon pa se to isto desi.. Ko je kriv aa ?
Mozda im i pomognem da promene politiku, ako procitaju ovo...Onaj ko mi pruza ovu uslugu - on je kriv ( ne moze da se ogradjuje na druge ) .
2.200 placam ovo zadovoljstvo i hocu to da i dobijem ... onako kako pise. Ne desi li se to sutra... znate kako da pomognete .
[ drazapn @ 23.01.2009. 10:49 ] @
ovi su šampioni
[ nemirkosd @ 25.01.2009. 23:18 ] @
ovo je rezultat telekomovog paketa click "16" 16Mbps/768Kbps :) :) mislim da je ovo stvarno sramota, izlaziti u javnost sa ponudama koje su tehnicki jos uvek ne podrzane od strane telekoma (ili su podrzane pod izgovorom "pa imali bi tu brzinu kad bi ziveli u centrali")... inace u najboljem slucaju ide do 6Mbps plafon , merio sam ga par dana u raznim vremenskim intervalima i islo je od 4 do 6 ... tako da ne morate da placate 6000 din dovoljan je i ovaj click 4 on za sada radi dobro. Bas me zanima da li je neko na telekomovom ADSL-u ikada izmerio bar priblizno tih 16 Mbps???
[ Slobodan Milivojevic @ 26.01.2009. 13:11 ] @
Mani se speedtest-a, klikni makar na server u Budimpesti, sta znam... Retko sa kog servera ce ici punih 16Mbit/s. Ja sam sa 50/50M uvek imao slobodan link jer nisam imao odakle da povucem toliko.

Nemoj misliti da je problem samo do tvoje veze ka telekomu, mozda je negde "usput" ili na drugom kraju problem?
[ calexx @ 26.01.2009. 13:24 ] @
Za svaki slučaj proveri da li ti linija uopšte može da prenese tom brzinom. Šta prijavljuje info? Da li si probao neki DL sa proverenih servera, neku noviju Linux distribuciju ili nešto sa Microsoft servera?
[ nemirkosd @ 26.01.2009. 17:04 ] @
Pa probao sam download sa Nvidia.com u raznim dobima dana,probao skidanje windows 7 beta sa MS sajta a i ovaj speedtest sam probavao 3-4 dana u razlicitim dobima dana i nikada nije presao 6 Mbps. Mislim to je vec nemoguce da je u svim tim pokusajima bilo problema na drugoj strani veze (posle telekoma)... Sto se tice parametara rutera sad nisam kuci postovacu ih kad budem dosao ali mislim da je apsurdno da telekom pusti coveku taj paket ako vec znaju da to ne moze veza da mu istrpi, kad vec imaju uvida u takve stvari!!!
[ batancev @ 27.01.2009. 19:02 ] @
Ako se neko razume u sve ove parametre ADSL linije, moze li mi reci ima li ovde ijedne problematicne vrednosti i sta se moze uraditi da se ona otkloni?
unapred hvala

Statistics -- ADSL

Mode: ADSL2+
Line Coding: Trellis On
Status: No Defect
Link Power State: L0

Downstream Upstream

SNR Margin (dB): 18.7 19.7
Attenuation (dB): 3.5 2.7
Output Power (dBm): -51.2 -32.6
Attainable Rate (Kbps): 6548 1335
Rate (Kbps): 512 252
MSGc (number of bytes in overhead channel message): 59 16
B (number of bytes in Mux Data Frame): 16 4
M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 1 16
T (Mux Data Frames over sync bytes): 1 5
R (number of check bytes in FEC Data Frame): 0 16
S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 1.0000 9.7215
L (number of bits in PMD Data Frame): 136 79
D (interleaver depth): 1 8
Delay (msec): 0 19

Super Frames: 1472712 1472710
Super Frame Errors: 350 78
RS Words: 0 6259017
RS Correctable Errors: 0 10848
RS Uncorrectable Errors: 0 N/A

HEC Errors: 125 1116
OCD Errors: 0 0
LCD Errors: 0 0
Total Cells: 28897838 206252789
Data Cells: 1691234 3201318
Bit Errors: 0 54315

Total ES: 266 141
Total SES: 0 111
Total UAS: 15 18813
[ Yeremiya @ 02.02.2009. 10:18 ] @
Želim da se priključim grupi nezadovoljnih korisnika Telekomove usluge ADSL interneta.

Naime, brzina koju plaćam je 1024/128, brzina koja je deklarisana u podešavanjima/informacijam rutera je 1023/123, a realna brzina je 864/88!

Realna brzina je izračunata beleženjem maksimalnih vrednosti u vremenskom periodu od 10-ak dana, na dva različita operativna sistema, oba čista, sa isključenim QoS, preko HTTP/FTP, kao i torrentima, downloadom i uploadom sa (i na) najrazličitije servere na internetu, kao i preko različitih speed-test sajtova. Npr, upravo update-ujem svoj Ubuntu sa servera koji se fizički nalazi u Beogradu i max brzina mi je 107kB/s (i tako je već 48 minuta).

Napominjem da živim u Mladenovcu, na samo 30m (i slovima: trideset metara) od pošte, odnosno centrale. Takođe, nemam izbora osim da ostanem Telekomov korisnik, jer je u mom gradu problem realne brzine ADSL-a još gori preko drugih provajdera, osim u jako retkim izuzecima.

Pokušao sam da se obratim službi tehničke podrške, ali slaba vajda od toga. Preostaje mi jedino da preimenujem svoj paket iz 1024/128 u 864/88, čisto da se bolje osećam svakog meseca, dok odlazim da platim račun. :(
[ voka_gsw @ 02.02.2009. 10:37 ] @
Yeremiya, ADSL svima radi uz taj mali gubitak brzine, da li je to neko ograničenje tehnologije ili šta već, nemam pojma. Ćuti i vozi.
[ calexx @ 02.02.2009. 10:47 ] @
Eventualno da potražiš po internetu šta znači ADSL overhead pa izračunaš.
[ Jbyn4e @ 02.02.2009. 11:02 ] @
"mali" gubitak je 15-20%... cisto da se zna.

Inace, reci mi koliki ti je MTU na podesavanjuma konekcije? Meni je promena sa 1400 na 1492 na ptt-u povecala brzinu sa recimo 862 na 889 - sto je otprilike i maximum za 1024 adsl... (citaj: sa max 107.7 kB/s na oko 111 kB/s...) a sve to zog tzv. overhead-a, vec je pisano milijardu puta o tome na forumu...

P.S. A mogao si da okacis podatke kao batancev da vidimo da jos nesto ne igra tu ulogu...
[ marko63 @ 03.02.2009. 10:41 ] @
Iz mog licnog iskustva mnogo zavisi i od samog ADSL uredjaja. Ako neko npr ode na paket od 16 Mb/s a ruter koji je dobio nije za ADSL2+ tehnologiju, dzaba paket od 16 kada ce se taj ruter nakaciti na 8mb/s sto ce reci u teoriji 1024MB/s moze da ide download. U sustini to je uvek 20%manje od onoga sto je deklarisano na ruteru zbog svega i svacega ali izmedju 15-20% uvek je sporije i to je to.

koristite MIK kod menjajte provajdere pa tamo gde vam je najbolje tu ostanite.
[ night-shift @ 03.02.2009. 16:33 ] @
Da li neko zna kako se menja MTU preko CLI-a na Thomson Speedtouch 546 za stalno?

ip ifconfig intf=Internet mtu=1492 radi, ali već posle prvog rekonektovanja, vrati se na 1480.
[ thunderfoot @ 03.02.2009. 20:26 ] @
Citat:
Yeremiya: Želim da se priključim grupi nezadovoljnih korisnika Telekomove usluge ADSL interneta.

Naime, brzina koju plaćam je 1024/128, brzina koja je deklarisana u podešavanjima/informacijam rutera je 1023/123, a realna brzina je 864/88!

Prijavi se za SpeedUp da bi eliminisao ADSL overhead gubitke.


Citat:
night-shift: Da li neko zna kako se menja MTU preko CLI-a na Thomson Speedtouch 546 za stalno?

ip ifconfig intf=Internet mtu=1492 radi, ali već posle prvog rekonektovanja, vrati se na 1480.

Da li si probao da editujes cofiguracioni user.ini fajl?
[ night-shift @ 03.02.2009. 20:59 ] @
Šta god da promenim ručno u ini fajlu i vratim ga u router, posle restarta pobrljavi načisto.
[ batancev @ 06.02.2009. 15:45 ] @
znaci atenuacija u teoriji a i u praksi treba da bude sto manja vrednost?
[ Jbyn4e @ 06.02.2009. 16:11 ] @
Da. Drugim recima, ako si blize centrali, bice manja :) tj. slabljenje signala po duzini parice bice manje.
[ Ljubo46 @ 17.03.2009. 10:46 ] @
Od jutros na paketu od 4 mbit/s manja brzina za 0.6 mbit/s. Imam rapid premium i skidao sam 460 kb/s a od danas 380 kb/s, a ona lampica ACT svetluca non stop i kad neskidam ništa. Restart modema nepomaže ništa. Jel neko imao još ovakvih problema.
[ Tor @ 17.03.2009. 11:19 ] @
Nisi naveo najvazniji element u problemu - koji ruter je u pitanju?

Ako trepere LED za prijem/predaju, znaci da ima saobracaja.

Ako ti nisi autor toga, a Windows (ili neki drugi program), ne skida neki update za koji ti ne znas, a jos imas wireless ruter, onda je neko "zakacen" na tvoj ruter.

Ovo znaci da nisi zastitio vezu, bilo po MAC adresi ili nekom enkripcijom.

Puno se pricalo po forumu o ovome.

Ako ruter nije wireless, onda tvoj racunar pravi neki saobracaj.

To mozes najlakse da utvrdis instaliranjem nekog firewall-a i pracenjem aktivnosti mreze.
[ Ljubo46 @ 17.03.2009. 11:28 ] @
Ruter je huawei (Onaj stari ljubičasti) mt 822. task manager / network tab kaže 0%. Znači neskidam ništa a lampica ACT trepće dok lampica LAN sija konstantno. To je počelo od danas sve i brzina se smanjila sa 460 na 380kb/s. Zvao sam teh podršku jer nije slučaj samo kod mene. I kod komšije koji ima noviji modem je juče skidao 110kb/s a danas 86kb/s. Proveravali smo i kako skida sa adobe.com da nebi posumnjali u rapidshare.
Daj bože da se ovo danas završi a sutra da nam se vrati brzina koju plaćamo.
[ easyyu @ 17.03.2009. 13:49 ] @
Citat:
Ljubo46: Ruter je huawei (Onaj stari ljubičasti) mt 822. task manager / network tab kaže 0%. Znači neskidam ništa a lampica ACT trepće dok lampica LAN sija konstantno. To je počelo od danas sve i brzina se smanjila sa 460 na 380kb/s. Zvao sam teh podršku jer nije slučaj samo kod mene. I kod komšije koji ima noviji modem je juče skidao 110kb/s a danas 86kb/s. Proveravali smo i kako skida sa adobe.com da nebi posumnjali u rapidshare.
Daj bože da se ovo danas završi a sutra da nam se vrati brzina koju plaćamo.

Nisi jedini..
I kod brata u Subotici..primetih na DU Metru da iznad 400 nikad ne baca od juce uvece.
A klasicna brzina je oko 360-400Kbps.
Jos nije zvao teh.podrsku jer je na poslu!
Sta su tebi rekli?

[Ovu poruku je menjao easyyu dana 17.03.2009. u 15:29 GMT+1]
[ black_orion @ 17.03.2009. 14:47 ] @
Meni je ovo sto se desava kod mene od juce pre podne totalno cudno...Naime, imam kod Telekoma adsl 1024/128, uzgred koristim i premium account kod rapidshare-a...Od juce pre podne se desava cudna situacija da mi je download konstantno 52 kbs, ili protok koji odgovara paketu 512 kbs...Sve do juce je vuklo full 104-110 kbs, ali od juce ne prelazi 52 kbs...Tehnicka podrska kao i uvek ne moze da se dobije, uzasno je cekanje....Sta moze da bude problem..?? Hvala... A vidim i da je Ljubo46 iz Cacka takodje...Znaci nisam jedini....UZAS !!!
[ Ljubo46 @ 17.03.2009. 15:32 ] @
Meni su rekli da će da provere moju liniju i broj sa koga zovem. Pošteno. Isto su i oni posumnjali da mi neki drugi program radi u pozadini i da skida nešto, ali nije. Evo još ista situacija. Fali još 60 kb/s na ovo.



[Ovu poruku je menjao Ljubo46 dana 18.03.2009. u 11:55 GMT+1]
[ easyyu @ 17.03.2009. 15:32 ] @
Sad vec i meni ide sa 5x manjom brzinom :)
I svakoga koga znam iz mog grada ide 5x sporije..
Zvao sam teh podrsku ali se prave ludi..i testiraju mi sa IE i adobe sajtom :)
Kao problem je prosledjen!
[ Ljubo46 @ 17.03.2009. 16:05 ] @
Proveravao brzinu na speedtest.net. Taj server me je video da koristim SezamPro internet provajder. A ja nekoristim taj nego Telekom Srbija. hmm.
[ Aleksandar22 @ 17.03.2009. 16:51 ] @


Paket je 1024/128 kod Telekoma Srbije...
Ne znam sta se ovo desava.Zvao sam tehnicku podrsku ali nikako da ih dobijem.
Da napomenem da sam iz Beograda (Zemun) i da mi se ovo odavno nije desavalo!
Na njihovom site-u se ne spominju nikakvi radovi na mrezi a koliko vidim ima dosta ljudi koji se zale na protok poslednjih dana!

Pocinju da mi naviru mucna secanja sa SBB-om kada sam ovih problema oko brzine protoka imao svakodnevno!
[ cucko50 @ 17.03.2009. 18:25 ] @
Ja sam iz Uzica,imam telekomov paket 1024/128 i od sinoc mi je download pao na 380kb/s sto nije ni brzina za paket 512(upload je normalan).Prvo sam mislio da su neki radovi u Uzicu na mrezi,ali sada vidim da imaju iste probleme i ljudi iz drugih gradova.Znaci postoje samo dve opcije:1.ili je neki veci kvar ili 2.telekom se opet nesto "budalesa"(sto ne bi bilo iznenadjujuce znajuci ih).Zato bih molio ako neko zna sta je u pitanju ili ima iste probleme da podeli to sa nama!
P.S.Tehnicku podrsku Telekoma na 0800 100-100 je naravno teze dobiti nego Pentagon i Belu Kucu zajedno :)
[ archermac @ 17.03.2009. 19:15 ] @
Da se pridruzim i ja,takodje imam 300-380kbps od ponoci pa evo i sada.Telekomova 1024/128 veza,Subotica.
Izgleda da se desava na sve strane :(
Imam dva racunara u kuci inace koji medjusobno nisu povezani nego posebno na net svaki i isto ovako bedno radi na oba,nadam se da ce ispraviti ono sto su zeznuli :\
[ calexx @ 17.03.2009. 19:37 ] @
Sad sam i ja proverio, probao da skinem Ubuntu i flešgetom i kao torent i u oba slučaja je brzina oko 15% manja od uobičajene. Izgleda da Telekom nešto radi čim je tako kod svih. Neka nova dnevna ograničenja?
[ easyyu @ 17.03.2009. 19:43 ] @
Zjuuu strasno.
Meni sada maximalna brzina 96kbps..
Pazi kad ni web radio ne mogu da slusam bez prekida..bedak!
Sever Vojvodine!
[ black_orion @ 17.03.2009. 19:44 ] @
Prvo ne mogu da budu nikakva ogranicenja, jer ste svi potpisali ugovor kojim Telekom garantuje isporuku paketa za koji ste se odlucili...Verovatno da nesto rade, jer mi je cudno da cela Srbija ima isti problem....S druge strane cudno je da internet uopste i radi, ukoliko nesto popravljaju, ali to vec ne znam...Nadamo se da ce se stanje popraviti...Tehnicku podrsku je nemoguce dobiti, pa sam ja napisao mail na [email protected] i izlozio im problem koji imam....To savetujem i vama, ako ih vec ne mozemo dobiti onda ih bar zasipajte sa mailovima...Nesto mora da se desi...
[ calexx @ 17.03.2009. 20:19 ] @
Ja bih baš voleo da jednom vidim neki ugovor po kome provajder garantuje za brzinu, mislim na ovaj naš ADSL. Paket za koji smo se dolučili samo pokazuje koliku maksimalnu brzinu možemo da očekujemo a ne i da će uvek da bude toliko. Naravno, sada su verovatno neki radovi pa su malo utanjili, obično su brzine na tom maksimalnom nivou.
[ black_orion @ 17.03.2009. 21:28 ] @
Mislim da sam jasno napisao isporuku paketa a ne i protoka...Ljudi s obzirom da se ovo naglo desilo sinoc kod vecine korisnika, ja se tesim da vrse neke radove na mrezi...I dalje tehnicka podrska gori, nemoguce ih je dobiti...Jel dobio neko neku informaciju vise....??????

[ BCV @ 17.03.2009. 21:33 ] @
Identicna situacija u Leskovcu: Telekom smanjio brzinu Click1 paketa na 512/128
[ Catch 22 @ 18.03.2009. 01:07 ] @
^ Bice da nesto rade, nisu smanjili brzinu paketa... Ja sam juce ujutru oko 8 ostao bez interneta i bez IPTV, otisao na posao i popodne po povratku s posla vidim da je sve jos uvek "mrtvo". Oko 17:30 nazovem tehnicku podrsku (svaku posebno ADSL i IPTV), prijavim slucaj... usput ustanovim da mi i telefonska veza ne radi bas kako treba (pucka i susti), pa prijavim i to. Ljudi su bili veoma ljubazni i za manje od pola sata je sve proradilo. Taman se zakacim na internet, zvoni telefon i pitaju da li treba da dolaze posto su dobili nalog da provere telefonsku liniju, rekoh da ne treba jer je sada sve OK i lepo im se zahvalim na ljubaznosti i azurnosti...

Evo malo cas sam proveravao speedtest, videci ovu temu...


Paket je 1024/128+IPTV, centrala 022
[ mixman @ 18.03.2009. 02:09 ] @
@black_orion

Mislis da to vazi za one korisnike (u prvom naletu) kojima je net multipliciran???? Ja licno nisam potpisao ikakav ugovor po pitanju uvecanja protoka.
[ mastervolume @ 18.03.2009. 02:31 ] @
Iz Loznice sam... i imam 1024 / 128

Cinjenice ... Otkad je povecana brzina sa bilo kog stabilnog sajta skidao mi je 115 - 120 kb/s ovih dana ne prelazi 60 kb/s

na raznoraznim testovima... download je duplo manji a upload je ostao isti... (znaci upload je OK!)...

Kada sam se konektovao na adsl telekom ocekivao sam probleme i za divno cudo ih nije bilo... i sasvim sam zadovoljan korisnik... Ali ovo polako pocinje da iritira... DA li neko zna o cemu se radi ?!
[ molnatisi @ 18.03.2009. 06:47 ] @
isti problem.... od juce eunet-ov adsl je postao uzasno spor... odlucio sam se jutros da pozovem tehnicku podrsku, 'ladno su me drzali na cekanju TACNO 5 MINUTA i onda se lik javio (btw delovao je kao da je sada ustao) i bla..bla bla... da, postoje radovi na mrezi (inace sam sa 024 podrucja)... kaze da u toku dana proverim da li se vratilo na normalu.... Pitam ga u vezi "blinkanja" modema - "da, to je normalno" - kaze on !...
[ |DARKO| @ 18.03.2009. 06:48 ] @
Evo i ja da se prikljucim. Pancevo. Juce oko 10h ujutru je naglo usporio, kao da je neko privrnuo slavinu. Ne znam koji im je ovo fazon...

[ combuster @ 18.03.2009. 07:21 ] @
Meni se MT882 pri uspostavljanju veze stvarno cudno ponasa vec dva dana (otprilike sam naucio kako lampice blink-aju kada je sve normalno), sada ova srednja trepce kao luda (samo ona) ali problema sa net-om nemam... Ide brzina skroz ok...
[ adam026 @ 18.03.2009. 09:00 ] @
Pozdrav iz Smedereva sa istim problemom !! Naime moja brzina je 2048/192 ali posle testiranja na speedtest.net rezultat je 1568/168 ping 35. Mogu vam reci da ovo traje od nedelje(15 marta) kada maltene nisam mogao uopste da se konektujem na net. Inace korisnicki servis nisam mogao i jos uvek ne mogu da dobijem ni pod tackom svasta. Zvao sam i Telekom u Smederevu ali me i oni salju na famozni broj 0800/100-100 kao da ih se uopste ne tice sta se desava sa adsl-om.
[ Predrag Supurovic @ 18.03.2009. 09:05 ] @
Nećete mi verovati, ali meni u Užicu je Telekom duplirao brzinu.
Rekao bih da upravo rade novi krug dupliranja protoka samo da im ne ide bas kako su planirali.




[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 18.03.2009. u 10:21 GMT+1]
[ bugsu @ 18.03.2009. 09:07 ] @
^^pre moze biti greska do njih a ne povecanje :)

meni je u routeru ista brzina, downlaod brzina mi je ok (donekle) al imam veliki ping :/

Minimum = 153ms, Maximum = 162ms, Average = 156ms

[ molnatisi @ 18.03.2009. 09:37 ] @
konacno nesto i od njih:

18.03.2009 10:37
Status mreže · Problem sa autentifikacijom ADSL servisa na području regije 024
Poštovani korisnici, trenutno postoji problem sa autentifikacijom ADSL servisa na području regije 024. Kolege iz Telekoma rade na otklanjanju problema. Eunet se izvinjava na neugodnostima i zahvaljuje se na razumevanju.

[ black_orion @ 18.03.2009. 10:25 ] @
U Cacku i dalje po starom, download duplo manji nego sto je bio !!!
[ Predrag Supurovic @ 18.03.2009. 10:29 ] @
Ma rade nešto. Čas krene, čas stane, evo sad mi je download 1.5 mbps....
[ angelos @ 18.03.2009. 10:30 ] @
kod mene je takodje isti problem,
Imam click 16 i download od 300 kb.
Takodje imam RS premium nalog, sa bilo kog sajta da skidam nece brze
[ Predrag Supurovic @ 18.03.2009. 10:39 ] @
Pošto pored Telekomovog imam i Neobee ADSL brzinski isti paket (1024), probah i njega. Na Neobee je brzina ograničena na 512k i neće ni za crno ispod noktiju preko. Istovremeno, na Telekomovom linku ide 1500 kbps.
[ djricky @ 18.03.2009. 11:16 ] @
diskusiju nastaviti ovde: http://www.elitesecurity.org/t358403-Telekom-smanjio-brzinu
[ PopovMil @ 18.03.2009. 19:41 ] @
Bio sam korisnik ADSL-a 18 meseci i baš zbog problema brzine i neodgovornog ponašanja servisa iz Beograda raskinuo sam ugovor.
[ mixman @ 19.03.2009. 14:14 ] @
Jedino zvanicno obavesteneje teleokupatora:

http://www.telekom.nadlanu.com...aznaObav.aspx?ac=solo&br=1
[ mixman @ 23.03.2009. 11:12 ] @
Da, po ovom i ostalim komentarima primetno je da se desava nesto po pitanju p2p. Download HTTP i FTP rade besprekorno, npr. probajte da skidate drajvere za ATI ili GeForce graficke - sve je besprekorno (tehnicka podrska teleokupatora ce vas uputiti na takvo sto) medjutim postoje skripte kojima provajderi mogu da seku (ogranicavaju) p2p. Testirao sam to davno; kako na linux-u tako i na mikrotik-u, radi besprekorno. Klijenti nemaju pojma sta se desava a provajder „stedi”...
google search: scripts for cutting p2p

Voleo bih da ovo nije istina jer u protivnom, koji ocin placam 2Mb/s
[ gorca @ 28.05.2009. 23:03 ] @
Zna li neko dal' Telekom planira da uskoro poveca ADSL download brzine kako bi parirao SBB-u?
Nesto vise nisam raspolozan da paket od 3,5 Mbit (zovu ga 4 MBit) placam vise nego korisnici 6 MBita paketa kod SBB-a.
[ Jbyn4e @ 29.05.2009. 09:33 ] @
A sto pitas kad vec pises sa sbb-a? Koji ti to adsl placas? Tvoja ip adresa je iz opsega
Citat:

inetnum: 82.117.194.0 - 82.117.194.255
netname: SBBNET

A dal' ce da bude povecanja/smanjenja cena - to mislim da niko jos ne zna... pa ni odgovorni u telekomu.

I stvarno dosta vise sa tim pitanjima oko povecanja. Kad bude - videcemo svi.
[ gorca @ 01.06.2009. 12:43 ] @
Citat:
A sto pitas kad vec pises sa sbb-a? Koji ti to adsl placas? Tvoja ip adresa je iz opsega
Citat:
inetnum: 82.117.194.0 - 82.117.194.255
netname: SBBNET
A dal' ce da bude povecanja/smanjenja cena - to mislim da niko jos ne zna... pa ni odgovorni u telekomu.
I stvarno dosta vise sa tim pitanjima oko povecanja. Kad bude - videcemo svi.


Pitam zasto sto me interesuje i sto koristim i Telekom-ov ADSL. Pored SBB-a.
Ne vidim sta imas protiv toga da takvo pitanje postavim na forumu. Necu valjda u prodavnici. I nije mi ta IP adresa.

[ djricky @ 02.06.2009. 10:19 ] @
Citat:
Jbyn4e: A dal' ce da bude povecanja/smanjenja cena - to mislim da niko jos ne zna... pa ni odgovorni u telekomu.

I stvarno dosta vise sa tim pitanjima oko povecanja. Kad bude - videcemo svi.


bas tako... uzdrzite se od ovakvih pitanja, stvarno nema potrebe...
[ Jbyn4e @ 02.06.2009. 10:23 ] @
Kada si pisao, bila je iz tog opsega. Sad pise kod tog posta gore:
Citat:

gorca
...
*.sbb.rs.

A sve u stilu pitanja:
Citat:

Nesto vise nisam raspolozan da paket od 3,5 Mbit (zovu ga 4 MBit) placam vise nego korisnici 6 MBita paketa kod SBB-a.

Znaci pozivas se da NISI kod sbb-a, a pises sa sbb-a. Meni je to, izvini, suvise licilo na reklamiranje sbb-a, a reklamiranje je zabranjeno na ES-u. Ja ne mogu da znam da ti koristis i telekom adsl pored sbb-a.

Dalje,
Citat:

Ne vidim sta imas protiv toga da takvo pitanje postavim na forumu.

Pravilnik, tacka 2. O tome govorim. Svako malo neko otvori JOS JEDNU, pa JOS JEDNU, pa JOS JEDNU temu, ili nadje neku od ovih vec otvorenih u kojoj pita - kad ce telekom da poveca brzinu/smanji cenu. Ajde da malo mislimo na to da ne moramo da citamo 100 tema na isto pitanje.
[ gorca @ 03.06.2009. 13:26 ] @
Citat:
Znaci pozivas se da NISI kod sbb-a, a pises sa sbb-a. Meni je to, izvini, suvise licilo na reklamiranje sbb-a, a reklamiranje je zabranjeno na ES-u. Ja ne mogu da znam da ti koristis i telekom adsl pored sbb-a.


Iskreno ne vidim sta je tu licilo na reklamiranje SBB-a. Samo zato sto sam postovao sa SBB-a ili komentarisao cinjenicno stanje?
Iskreno, nisam ni zagledao da moze da se vidi odakle se postuje. Evo sad idem sa ADSL-a.
Sto se tice tacke 2. Pravilnika, ne bih rekao da sam uradio nesto sto nije u skladu sa njim. Nisam otvorio novu temu (kao sto kazes) vec postovao u postojecu temu gde je zadni post pre mog bio cak 23. marta. I zaista nisam nasao, a trazio sam, relevantnu informaciju novijeg datuma u vezi ovoga sto me interesuje. Na forumu ima i ljudi iz Telekom-a pa rekoh mozda ce neko da kaze nesto, ali ocigledno nije bilo koristi od posta pa je onda i potreba za svim ovim postovima nakon njega, nikakva. Pozdrav.


[ korbatch @ 03.06.2009. 16:29 ] @
imam telekom adsl 1024\128 vec duze od godinu dana.Mogu da kazem da je prvih meseci radio zadovoljavajuce i imao je neki kontinuitet u kvalitetu veze.Da napomenem,pre toga sam imao adsl preko neobee i ja ne mogu da vam opisem koji je to kosmar bio!Nocu je radio dobro,na primer, na dc++ sam dobijao maksimalnu ili zadovoljavajucu brzinu,dok je danju bila sasvim druga prica.Nekad nisam mogao 'google' da otvorim covece.Dalje je sve jasno..raskinut ugovor posle mesec dana.E kao sto rekoh,telekom je bio dobar relativno do takozvanog 'povecanja brzine' tamo negde oko nove godine.Tad su poceli problemi,isti kao sa neobee!Nocu super,danju nekad kao dial up.I dan danas recimo u podne nema govora o gledanju necega na you tube a da ga ne 'muzem' jedno 5min pauzirano da bi uopste krenulo.Horor.Mislim strahota,koju cenu placamo za ovo a opet dobijas takav krs.Pa ja mogu i sa dial up-om ovo covece..Jos uvek se nekako suzdrzavam od zvanja korisnickog centra zbog mogucnosti mini nervnog sloma i verbalnog sukoba sa strucnjacima sa druge strane zice.Zato recite vi meni o cemu se radi,inace cu pojesti modem!Poz
[ Jbyn4e @ 03.06.2009. 21:58 ] @
Citat:
gorca: Iskreno ne vidim sta je tu licilo na reklamiranje SBB-a. Samo zato sto sam postovao sa SBB-a ili komentarisao cinjenicno stanje?

Ne, vec zbog reci
Citat:

Nesto vise nisam raspolozan da paket od 3,5 Mbit (zovu ga 4 MBit) placam vise nego korisnici 6 MBita paketa kod SBB-a.

Izgleda kao da NISI korisnik sbb-a, i "krivo" ti je sto oni za iste pare placaju 6Mb/s, a ti jadan na telekomu nemas to isto, a pritom - pises poruku sa sbb-a. Sta bi ti pomislio na mom mestu?

Citat:
njim. Nisam otvorio novu temu (kao sto kazes) vec postovao u postojecu temu gde je zadni post pre mog bio cak 23. marta. I zaista nisam nasao, a trazio sam, relevantnu informaciju novijeg datuma u vezi ovoga sto me interesuje. Na forumu ima i

Ne, samo se u razlicitim temama stalno promice to pitanje, nekad admini/moderatori poneku temu obrisu, a nekad se provuce kroz razne druge teme. Nije mi samo jasno kako si promasio temu novijeg datuma:
http://www.elitesecurity.org/t...-Povecanje-brzine-kod-Telekoma
A inace...
Vidi sta sve google kaze za teme o povecanju na ES. Samo nam jos fali i diskusija o tome u drugim temama
[ MMaarrCCoo @ 04.06.2009. 14:29 ] @
Opet Telekom nesto brlja sa adsl.DL je skoro,pa kao na dial up-u.Imam paket 1024/128,ali je od danas DL manji od 256.Da li je to samo kod mene u KG ili se desava i kod drugih u poslednje vreme.Nisam od onih koji kukaju na Telekom,zadovoljan sam,ali cisto,da drugi nemaju neki info,ili je kod mene neki kvar.pozz
[ Slobodan Milivojevic @ 14.06.2009. 13:52 ] @
Imam ogroman problem sa Telekom ADSL-om, u pitanju je 4Mbit Telekom ADSL centrala Kasarna, Pirot, i problem je u tome sto je download ocajan. Krece se od 30 do 70KB/s, a recimo torrent kad pustim, ide i do 300KB/s (sto je ponovo malo).

Pricao sam sa par korisnika Telekom ADSL i IPTV-a isto iz Pirota, i dosli smo do zakljucka da nikome ne radi kako treba ni ADSL ni IPTV! Ovo je pocelo u petak popodne, i evo tako radi...

Takodje Attenuation je "otiso u nebesa"! Bio je 28, sad je 50!!!

Mode: ADSL2+
Line Coding: Trellis On
Status: No Defect
Link Power State: L0

Downstream Upstream
SNR Margin (dB): 8.9 31.0
Attenuation (dB): 50.0 16.3
Output Power (dBm): 31.0 10.4
Attainable Rate (Kbps): 5900 288
Rate (Kbps): 4096 252
MSGc (number of bytes in overhead channel message): 59 75

Ali ne verujem da je sama brzina downloada povezana sa ovim losim stanjem na liniji, jer korisnici koji takodje imaju 1, 2, 4MBit Telekom ADSL (neki i IPTV), kod njih je Attenuation i 10-15-20 - nije se promenio, a ponovo uzasno radi...

Kod mene je jos i Attenuation otiso u 2 lepe bez ikakvog posebnog razloga?! Da li jos neko ima slicne probleme?
[ Bojan Ferrari @ 14.06.2009. 18:14 ] @
A i ovaj sum tj SNR Margit ti je los.
Treba da se krece od 20-40 db a kod tebe je samo 9 db!
Ja sam prosle nedelje imao problem sa SNR-a posto je svega bio 14 db.
Naime kada ugasim ruter i ponovo upalim nisam nikako mogao da uspostavim vezu iako je ruter bio sihronizovan na 1024k/123k.
Sada se SNR krece od 22-23 db i nemam nikakvih problema.
Zasto je bio slabiji SNR prosle nedelje ne znam?!
Samo znam da se nedeljom cuda desavaju
[ ivanmaat @ 12.09.2009. 11:04 ] @
I ja sam kod mene pre par dana primetio cudno ponasanje adsl-a. Kad skidam nesto direktno, download mi je ocajan, ne prelazi 60kB, a nekad se krece i oko 10-20 kB. A kad skidam preko torrenta onda ide i brze oko 100, mozda ako bi naleteo na neki bolji torrent, mozda bi dostigao i mix od 200kB to ne znam. Samo znam da sam zvao Telekom pre dva dana i rekli su mi da ce problem da bude resen od 24-48h, a ako ne bude da ih zovem opet. Tako da moracu opet slusalicu u ruke. Pojma nemam sta se ovo desava. Nikad mi se tako nesto pre nije desavalo.
[ aphex_hn @ 16.09.2009. 00:10 ] @
Citat:
ivanmaat: I ja sam kod mene pre par dana primetio cudno ponasanje adsl-a. Kad skidam nesto direktno, download mi je ocajan, ne prelazi 60kB, a nekad se krece i oko 10-20 kB. A kad skidam preko torrenta onda ide i brze oko 100, mozda ako bi naleteo na neki bolji torrent, mozda bi dostigao i mix od 200kB to ne znam.


isti slucaj i kod mene
[ TSF @ 16.09.2009. 10:14 ] @
Ni meni se ne ponasa najnormalnije sa direktnim download-om, ping je skroz normalan kao i vrednosti za snr i attenuation pa pretpostavljam da nije problem u parici ili instalaciji.
[ marko63 @ 13.01.2010. 21:33 ] @
MIK u sake i menjajte. Nista ne boli osim ako niste gledali, zbog uzbudjenja, sta potpisujete pa sda morate i godinu ili dve da im platite u napred ukoliko raskinete ugovor.
[ TSF @ 14.01.2010. 11:43 ] @
Nema potrebe, poziv call centru je resio problem jos pre 4 meseca.
[ exsaba @ 15.02.2010. 08:22 ] @
Vidim sa ovog foruma da je situacija sa ADSL-om ista godinama, ali bih hteo da znam da li je trenutno stanje (trenutno = višemesečno) samo kod nas u Batočini ili i šire. Naime, kad smo ja i mnogi drugi odavde uveli ADSL pre oko godinu ipo, imali smo "normalan" protok, download oko 105KB/s u proseku, što je trajalo do pre nekoliko meseci. Poznato mi je da je Telekom pre tih nekoliko meseci isprodavao još jedan broj paketa i od tada je situacija sledeća: popodne, uveče, subotom, nedeljom i praznicima, znači kad su ljudi kod kuće i kad se veći broj "zakači" na Internet, download pada drastično, 20, 30, retko 50 KB/s. Upload je takođe katastrofalan. Ovo se događa kod svih mojih poznanika ovde, tako da sigurno nije problem na mojoj liniji. Da li je problem samo na batočinskoj centrali ili se ovo događa i u drugim mestima, u Srbiji? Kakva su iskustva? Ubeđen sam da je Telekom u cilju zarade ponovo prevazišao mogućnosti svojih kapaciteta, ali bih hteo to da čujem i od drugih. Unapred hvala svima koji odgovore.
[ calexx @ 15.02.2010. 09:45 ] @
Ne verujem da je to u pitanju, poslednjih nedelja je bilo nekih problema ali mi se čini da je sada popravljeno. Kakav download je u pitanju? Da li ste probali sa raznih izvora, različitim programima i u razno vreme ili samo kako si napisao? U svakom slučaju oni koji najviše skidaju ne rade to u slobodno vreme nego stalno pa ti termini nisu mnogo važni.
[ popovic1970 @ 15.02.2010. 16:59 ] @
Ja sam iz Brzana kod Batocine i kod mene sve ok. DL 105-106kb/s
[ radicm @ 02.03.2010. 23:26 ] @
Nekoliko objasnjenja za teme koje sam gledao i koje mislim da treba da kazem posto vidim da ljudi ne shvataju neke stvari:

1. mreza u Srbiji (telefonske zice) su stare kolko? recimo pola veka otprilike? i naravno da ce doci do odredjenog smanjenja protoka kao sto bi i doslo na svakoj mrezi cak i onoj najnovijoj zbog raznih otpora u kablovima... mogu da objasnjavam na 10 strana o tome

2. vidim da se ljudi zale na smanjenje saobracaja u odredjenim satima moram da kazem da se meni to ne desava koristim 1024/128Kbps kod sezampro-a i moram reci da sam zadovoljan u svakom pogledu, i osobljem i internetom, istni za volju na speedtest.net nikad ne izvuce preko 900Kbps ali to mi ne smeta u skidanju podataka sto sa torrent-a (ako je torent dobar vuce i preko 1000) sto sa neke druge strane, gledanju filmova preko neta, igranju igrica (igrao sam WoW bez problema)

Sta da vam kazem ako smatrate da vam je provajder los menjajte ga, MiG (migracioni) kod vam moraju dati

3. da nas deru na cenama deru nas znam dosta ljudi i u grckoj i u hrvatskoj a bogami i u rumuniji i njihove cene su otprilike iste za dupli ako ne i cetvorostruki protok, primera radi drug mi zivi u Rjeci (Hrvatska) placa 4096/nisam siguran za upload oko 15e i na speedtest.net mu izvlaci svih 4096 bez problema

A sta ces, raspolazi sa onim sto imas ili mozda hocete da blokiramo šine i da trazimo poboljsanje adsl-a?

4. Video sam neku temu gde se zena zali da joj u podesavanju za ruter pise 64/64kbps a da joj oni tvrde da to nije do njih, znaci ako vam u podesavanju za ruter pise 64/64kbps nema boga da ce vam ici brze od toga, i to jeste do njih u centrali, telefon u ruke i zovite svog provajdera i oni bi to trebali da srede sa centralom

Meni se desilo da dok je ono islo besplatno* povecavanje protoka, sa 512 pa na vise, protok ostao na 512 kada sam shvato o cemu se radi zvao sam ih i sve je sredjeno u roku od 2h

5. Jos nesto kablovski SBB ima bolji protok podataka (ako izuzmemo smetnje i nestanke sto zbog vremenskih uslova sto zbog komsija koje bi da gledaju kablovsku a da ne placaju ili ti na divljaka) u to sam se takodje uverio, znaci ako vam bas tolko smeta pad protoka zbog mreza i imate mogucnosti predjite na kablovski

Toliko od mene :P a napisacu jos nesto o IP televiziji cim se budem vise raspitao i isprobao je da ne bi lupao sad ovde napamet

Sto se tice protoka u poslednjih 10ak dana to je potpuni kolaps svih ADSL korisnika i cini mi se da je danas prvi dan kako se nesto popravilo, objasnjenje koje sam ja dobio je da je telekom imao neki problem sa svojim upload serverom preko koga ocigledno idu svi provajderi u srbiji
[ zentriks @ 16.06.2010. 19:54 ] @
Meni danas nije radio net ceo dan. Signal adsl-a je bio ok ali ruter nije hteo da se konektuje tj nije mogao da nadje dns server. Veceras radi s tim sto mi lampica act treperi otprilike svaku sekundu kad se nista ne skida dok je do sad stajala mirno, inace nisam primetio da nesto ne stima sve je ok.
[ Lander0101 @ 02.07.2010. 11:15 ] @
I meni se deshava da serveri koji su u United states imaju duplo manji protok(a imam 2048/192)
Evropski serveri normalno shljakaju.

Chudno ali istinito :(
[ Dragan Krstevski @ 14.10.2010. 21:17 ] @
To jeste,ne ma odgovarajuce brzine.
[ Mojne011 @ 15.11.2010. 21:47 ] @
meni je prepolovljena brzina u zadnjih deset dana kod sezama,

kad ih zovem čekam više sati da se jave dok mi se ne istroši baterije na fonu da bi namazali fekalijama i govorili da net radi,

davali,

ovu glupost http://www.sezampro.rs/uputstvo.zip
[ Louisss @ 12.12.2010. 18:06 ] @
Da li je ovako nesto plod instalacije u kuci ili ne, nemam blage veze! Uglavnom, ako budu povecavali brzinu necu moci da dobijem sve po standardu:
ADSL State___________________Show Time
Data Path____________________Fast
Operation Mode_______________G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps)__13972 / 136
Bandwidth Down/Up(kbps)_______1024 / 127
SNR Margin Down/Up(dB)________23.0 / 34.5
Attenuation Down/Up(dB)________16.0 / 7.1
Power Down/Up(dBm)___________-0.7 / -3.6
CRC Down/Up 0 / 0
FEC Down/Up 0 / 0
HEC Down/Up 0 / 0

[ Slobodan Milivojevic @ 12.12.2010. 18:34 ] @
Mocices, ne sekiraj se, ponekad ruteri lose napisu takve podatke.
[ Louisss @ 12.12.2010. 20:39 ] @
Samo sto meni stoji Max. Bandwidth Up 136 otkad sam dobio ADSL krajem avgusta!
Down se menja od sadasnjih 13936 pa do 19000 a up uvek stoji na 136kbps!
[ Morpheus NS @ 06.06.2011. 17:01 ] @
Može neko sa Click 8 paketom da mi kaže kojom brzinom otprilike ide download na tom paketu? Danas sam povećao brzinu na 8 mbit/s i download ide do nekih 480 KB/s, što mi se čini isuviše sporim za taj paket. Inače, ovo su vrednosti iz HG520c:



Uploaded with ImageShack.us

Inače, online test na ping.eu, koji mi se do sad pokazao najmerodavnijim pokazuje nekih 640 KB/s... Svestan sam da ne može teoretskih megabajt po sekundi, ali me interesuje koje su vrednosti koje bih trebao očekivati na ovom paketu.
[ calexx @ 06.06.2011. 19:58 ] @
Trebalo bi da ide bar 830-840KBps, prema slici se tvoj modem dobro dogovorio i ne bi trebalo da imaš problema. Nemoj da uzimaš za ozbiljno te testove, povuci neki Linux (najbolje nekoliko odjednom) pa onda pogledaj kako će da ide.
[ Morpheus NS @ 06.06.2011. 20:38 ] @
Hvala na odgovoru, tako sam i zamišljao brzinu. Pokušao sam i sa Linuxom, ali je i to išlo oko 500 KB/s. Zvao sam tehničku podršku, prošli celu foru s Adobe sajtom (ko im je uopšte predložio da brzinu testiraju sa Adobe fajlom od 12 MB?) i završili na tome da će mi se javiti kad reše problem na centrali. Videćemo. :)
[ marentije @ 27.01.2012. 14:49 ] @

Pozdrav svima, pišem povodom sledećeg problema. Korisnik sam paketa 1536/256 Kb/s. Međutim brzina je upola manja.
Evo i skrina...



Zanima me da li neko zna u čemu je problem, koje su mi mogućnosti, da li mogu ručno nešto namestiti ili se obratiti tehničkoj podršci. Hvala svima unapred!
[ milosbeo @ 27.01.2012. 16:29 ] @
Samo posalji sliku telekomu i sve ce im biti jasno. DSL signal je katastrofa.
[ shadowfire @ 12.04.2012. 23:58 ] @
Pozdrav,

Imam paket 1536 / 251 (tako pise u system info), medjutim, npr, download mi je oko 40-50kb/s i to maksimalno, obicno je oko 20-30; ili recimo klipovima na youtube-u treba vecnost da se ucitaju (ako uopste uspeju), i to na 360p (o 720 mogu da sanjam). Ovo je slucaj u 80% vremena. Ne znam sta da radim. Da li mogu ja tu nesto da promenim? Ispada da placam bezveze internet, samo se mucim i nerviram.


Ako neko moze da mi pomogne, bio bih mu zahvalan!
[ calexx @ 13.04.2012. 00:02 ] @
Za početak prepiši podatke o vezi, kao u par posta pre ovoga. Kakav download pominješ? Sa nekog ozbiljnog izvora ili sa fajl servera ili torenta?
[ shadowfire @ 13.04.2012. 10:42 ] @



Sad sam pokusao da skinem Adobe Reader, da proverim, i brzina download mi je bila 20kb/s.


PS
Nadam se da sam okacio podatke na koje ste mislili.
[ Jbyn4e @ 13.04.2012. 13:38 ] @
Da, to je to.
Po slici si:
a) jako udaljen od centrale (oko 3 km)
ili
b) nisi ispravno povezao mrezu pa ti nesto pravi gubitke (attenuation, one silne crc, fec i hec greske) . Proveri po uputstvu ovde:
www.elitesecurity.org/t152462-...lacije-novi-korisnici-obavezno
da li ti je dobro povezano sve.

Ukoliko je a) slucaj ipak, onda bi trebalo da trazis od podrske telekoma da ti prebace ruter na adsl1 mod, umesto tog adsl2+ tj. g.dmt.bisplus moda, mozda ce da bude bolje.

[ shadowfire @ 13.04.2012. 14:41 ] @
Slucaj je pod a)!

Hvala na pomoci, zvacu ih odmah posle praznika! :)
[ Jbyn4e @ 13.04.2012. 15:12 ] @
Na tvom mestu osim toga bih trazio i da ispitaju ispravnost parice, zali se upravo na to sto i imas - da od te brzine koju placas dobijas tek neznatni deo.
[ shadowfire @ 13.04.2012. 16:54 ] @
Samo da se javim da sam promenio i povezivanje telefona i adsl-a i to je uspelo.

130-140kb/s !


Hvala puno na pomoci, veliku muku sam skinuo sa vrata. :)
[ calexx @ 13.04.2012. 17:15 ] @
Znači ipak b) što je mnogo bolja varijanta. Sad navali da nadoknadiš propušteno. ;)
[ Jbyn4e @ 13.04.2012. 18:30 ] @
@shadowfire:

Mogao bi sad da das istu onakvu sliku, da vidimo koliko su se promenili parametri, i da li su uopste.
[ shadowfire @ 17.04.2012. 22:40 ] @
Upravo sam dosao da kazem kako je izgleda ono bilo samo trenutno... ponovo mi je low download, mada je sad malo bolje, jer mi cesce radi na full speed, ali opet ume cesto i da bude low.

evo nove slike:



[Ovu poruku je menjao shadowfire dana 18.04.2012. u 12:06 GMT+1]
[ Golja @ 24.05.2012. 18:37 ] @
evo i mog problema... godinu dana sam imao kod beotela paket 1.5mbit i sve je to bilo ok

pre neki dan uzmem 4mbit, i po svim testovima nema sanse da predje 3.5mbita

evo podaci iz rutera

Code:
SNR Margin:    37.0     25.4 db
Line Attenuation:    11.9     7.2 db
Data Rate:    4095     511 kbps
Max Rate:    24056 1155 kbps
POWER:20.0     11.3 dbm



ping je oko 20ms

speedtest pokacuje izmedju 3.3 i 3.5 mbita

download je konstantnno 415kb , probao sam i sa beotel sajt da skidam neke vece programe, i brzina je ista



jel ima neke sanse da ih zovem , ili da cutim i cuvam zivce ?:)
[ eskimoDFS @ 24.05.2012. 22:00 ] @
Tako je svima .. 3.5 pokazuje, skida 420 max ...
[ Nisam Ovca @ 29.05.2012. 09:48 ] @
Da li i na benzijskoj pupmpi se zadovoljite kada vam sipaju 8,3 litre (benzina ili dizela) umesto 10 litara?
Da li i dalje trebate da plaćate 5 evra pretplate na fiksnu telefoniju da bi ste imali mogućnost za ADSL?

Ako su oba vasa odgovora "da" onda vam tako i treba, ja više nisam ovca uzeo sam kablovski internet i odjavio i adsl i fiksni i uštedeo.
[ Mile-Lile @ 29.05.2012. 11:50 ] @

od kad to Telekom radi kablovski internet?
Ja bih lično isto prešao na kablovski ali nemam mogućnosti:(
proguglaj o pojmovima adsl overhead na google-u. Ali slažem se da bi bilo pošteno kada bi ADSL provajderi prodavali pakete na 1,2 mbps 3,6mbps itd a ne na koliko je port setovan...
[ valerijan @ 29.05.2012. 15:00 ] @
I meni već nekih Mesec ili dva Beotel "veza" oscilira...Takođe sam prešao sa Mini na ADSL Midi Flat paket...

To najviše primećujem na Laptopu (WiFi) jer često puca...a i Desktop Opera mi često prijavljuje Slow Network.
[ milosbeo @ 29.05.2012. 15:13 ] @
@NisamOvca

U ugovoru za adsl pise da adsl nije garantovan servis, ne obezbeđuje garanciju protoka, 100% pouzdanost, nemaš SLA.
U slučaju kvara, popravka može da potraje duže, pošto se realizuje preko 2 fimre, recimo Orion L3 i Telekom Srbija L2 pristup.
To što se ne isporučuje maksimalna brzina je nešto drugo, on ti pusti na portu brzinu koju plaćaš, ali da bi bio omogućen brzi internet preko telefonske žice (dve licne), mora da postoje kompromisi, ne samo u Srbiji.

Prvo se raspitajte kakvu uslugu kupujete, a ne zaletanje na akcije, tipa 1000 dinara 16Mbit, flat... Zato postoje ovakvi forumi.
Srećno ti bilo sa kablom.


@
Citat:
eskimoDFS: Tako je svima .. 3.5 pokazuje, skida 420 max ...


Na adsl liniji od 4Mbit, nije moguće ostvariti veću brzinu. To su odlični rezultati.
Ovde možete da pročitate zašto ADSL ne postiže punu brzinu.
[ Sherlock1 @ 01.06.2012. 09:26 ] @
@Mile-Lile

pa ti si pravi Sherlock! da ne ti ne bi ispao junak objasniću drugima: čovek a ne ovca je sa posla odgovorio na temu, kod kuće ima kabl i gle čuda kabl daje pravu brzinu. nemam nameru da reklamiram nikoga, ali protiv lopova se mora boriti.
[ Mile-Lile @ 21.06.2012. 13:29 ] @
Citat:
Sherlock1: @Mile-Lile

pa ti si pravi Sherlock! da ne ti ne bi ispao junak objasniću drugima: čovek a ne ovca je sa posla odgovorio na temu, kod kuće ima kabl i gle čuda kabl daje pravu brzinu. nemam nameru da reklamiram nikoga, ali protiv lopova se mora boriti.


Izvini, malo sam glup(kao i svaka ovca) pa nisam razumeo protiv koga se boriš? Protiv ADSL-a uopšte ili protiv nekog određenog ISP-a? I zašto svoje stavove, koji nemaju veze sa ovom temom, ne izneseš u podforum "Advokacy"? Pokretač teme je imao upola brzinu koju plaća pa se ispostavilo da je stvari loše povezao. Dalje se polemisalo koliko se može "izvući" maksimalno na ADSL-u sa tim paketom koji on ima... Ali opet, kažem, lepo što si ti nas obavestio da koristiš "kabal" ("jer si u mogućnosti") i time doprineo diskusiji i temi. Ali ako mogu da te zamolim nešto? Sledeći put kad mene citiraš nema potrebe za svaki citat da otvaraš novi nalog:)
[ njoba @ 01.06.2014. 13:55 ] @
Dobar dan dobri ljudi. Imam problem iste prirode kao sto je i tema. Potpisao sam ugovor na 2 godine da bih dobio protok 10/1 m. Sada imam prepolovljen internet uglavnom oko 6/0.7. Dolazio covek iz telekoma posto sam ih samrao vise puta proverio na parici signal kaze da je uredu, dodje kod mene u stan kaze da je duplo slabiji signal i da je greska u instalaciji, takodje je rekao da sam blizu centrale negde oko 500 metara. Zovnem majstora da pogleda instalacije on kaze da je sve uredu. Pritom sam pre ovog paketa imao 20/1 koji mi je radio solidno 17/0,8.

Sta sada da radim?
Da li da trazim da promene line standard na ADSL1? Da li to moze to pomoci?
Molim vas za savet.

[att_img]




[ calexx @ 01.06.2014. 14:18 ] @
Da li si proverio instalacije u stanu? Kabl koji ide u spliter, kabl posle splitera, ostalo povezano? Možda i spliter brlja. Da li si razdelio kabl na nešto ili je kabl predugačak? Ako nije kod tebe, onda je usput a ko je tu nadležan ... možda se komšija prikačio negde usput?
[ njoba @ 01.06.2014. 15:01 ] @
Splitera imam dva probao i jedan i drugi isto se desava, majstor je proveravao i sve uticnice i veze kaze da je sve kako treba i signal je cist kao suza. Ima tu doduse ormar koji nije zakljucan a tu se razvodi kabal, u njemu je opsti haos. kabal je dugacak 2 metra od splitera do modema.
Ako je se neko nakacio zar ne bi trebao signal na modemu da bude normalan a da je internet prepolovljen?
Tacnije brzina koju podrzava linija da bude ista kao na parici bez obzira da li se neko kacio.
[ calexx @ 01.06.2014. 15:23 ] @
Nisam mislio da krade nego da je lošim prevezivanjem pokvario signal. Deluje da je SNR loš. Nemaš neki telefon pre splitera?
[ njoba @ 01.06.2014. 15:47 ] @
Sve sam gledao kako je to povezano po principu dve zice umotaj i stavi izolir traku. Nemam telefon pre splitera jedini telefon je nakacen na spliter. A pre ovoga sam imao paket 20/1 hteo da delim sa komsijom pa odustao koji mi je radio 17/0,7.

Da jos dodam sledece nisam imao uopste signala na telefonu u par navrata, prijavio sam smetnju i oni su rekli da je grupna smetnja i da rade na popravci. Kasnije sam saznao da postoji isti problem u celoj zgradi kao i u par zgrada pored i da su oni nesto tu kopali u blizini i navodno popravili.
[ zexoni70 @ 01.06.2014. 19:26 ] @
Citat:
njoba: Da jos dodam sledece nisam imao uopste signala na telefonu u par navrata, prijavio sam smetnju i oni su rekli da je grupna smetnja i da rade na popravci. Kasnije sam saznao da postoji isti problem u celoj zgradi kao i u par zgrada pored i da su oni nesto tu kopali u blizini i navodno popravili.


Verovatno je u tome caka,nesto su lose prevezali ili je od ovih kisa usla voda u spojnice!
Juri Telekom da ti to poprave!
Pozz!
[ njoba @ 02.06.2014. 10:19 ] @
Ne znam izgleda da cu morati. Da li neko zna moze li daljinski da se izmeri jacina signala na parici? Hvala na pomoci.
[ njoba @ 02.06.2014. 13:01 ] @
Sada mislim da je stvarno do telekoma jer, se desava da je signal dobar na trenutke i da dobro radi onda opet padne na stare vrednosti.

Downstream SNR izadje na 24 pa padnena 1-3
Upstream SNR izadje na 10 pa se vrati na 6
[ sulejmansj @ 19.06.2014. 18:09 ] @
Pozzz
Imam ADSL kod Telekoma i placam brzinu 20/1
Medjutim,brzina je 10/0.7
Prijavljivao sa, kod njih da brzina nije dobra
Oni su proveravali i obavestili me da ta brzina NE moze da je veca
Pre njih sam imao TotalNet adsl i brzina je bila 20/1 a merio sam 14/1
Molim za pomoc.
[ No_LiMiT.ss @ 29.09.2014. 05:39 ] @
Pisao sam skoro u drugoj temi, imam 20mbit od telekoma i dobijam u prosjeku 13-17mbit down 0.6-0.8 up, sve po kuci je ok, evo kad se log in-ujem u router podesavanja: http://i.imgur.com/B1oI5FW.jpg
Speedtest: http://www.speedtest.net/result/3794842184.png

Da li da zovem da se zalim ili mi je to to? Max download sto dobijam je 1-1.3 tako nesto a upload ide do 100. Evo sad npr skidam driver za graficku sa AMD sajta sa 1.6mb/s a to dobijam rijetko dok upload na mega.co.nz varira par kb gore dolje oko 100.
[ meggle @ 07.07.2015. 08:56 ] @
Cini mi se da ti ni jedan provajder ne garantuje da ces dobiti brzinu koja je u ugovoru. To je samo gornja granica...