[ Stefano @ 19.04.2005. 12:54 ] @
Ovako iz Mirijeva sam fiksni telefon mi pocinje sa 3425-XXX i sta se desava:
Naime meni su 0 i 9 blokirani tako da mogu da zovem samo lokalne pozive.Najvise tih lokalnih poziva je ustvari internet saobracaj.Ali u poslednje vreme(poslednjih nekoliko meseci) racuni su nam bas ogromni,preko 3000 din.Nije mi jasno otkud toliko kad su 0 i 9 blokirani.Vreme za netom nisa povecavao(odokativno),pa me interesuje da li je moguce da se "neko ubacio"(kako se to narodski kaze) i kako to proveriti?
[ mischo @ 19.04.2005. 20:43 ] @
Proveriš listing na Moj R@čun ili u Korisničkom servisu Telekoma, pa onda uzmeš olovku, zaokružiš lepo svoje pozive i ako nešto ostane zapitaš se da li te neko potkrada ili možda neko od tvojih ukućana nekontrolisano telefonira!
[ PeterTosh @ 19.04.2005. 23:52 ] @
sve je moguce, neko iz telekoma zove tetku u Nemackoj.

Moj r@cun, pa da vidis.....
[ DjordjeRd @ 21.04.2005. 16:19 ] @
Ako je čovek blokirao 0 i 99 ne može neko iz Telekoma ili sa bandere ili štatijaznam da zove tetku u Nemačkoj. Barem ne telefonom. Veća je šansa da se popne na obližnje brdo i pokuša da dovikne do Frankfurta: "Ej, teeeeetkaaaaaa!"...
[ Emil Ranc @ 21.04.2005. 22:41 ] @
Hmm... meni se sve čini da je neko od tvojih ukućana provalio šifru za skidanje zabrane, pa tako skine zabranu, obavi svoj 06x/041-x/99x razgovorčić pa vrati zabranu. Ovo je prilično moguće, pošto je šifra po defaultu 0000 ili 1111 čini mi se.

edit: ups, sad sam pogledao na telelkomovom sajtu, biće ipak da se prvo mora definisati šifra, što je i logično. No, i dalje ostaje samo 10000 kombinacija ;)

Svakako, obavezno se registruj u "moj račun" ako već nisi, pa će ti se sve razjasniti!

Pozdrav