[ alexabsolute @ 19.04.2005. 15:17 ] @
Pozdrav. Imam problem prilkom štampanja slova đ, č i ć. Naime ova slova kao da su bold-ovana i malo su veća od ostalih. Ostala slova su normalne velicine i oblika. Racunar je pod mandreke-om 10.1, a štampač je HP-ov multifunkcijski uređaj 2175. Jos bih da napomenem da je multifunkcijski uređaj normalno štampao pod SuSE-om 9.2.
Unapred hvala
[ axez @ 19.04.2005. 16:36 ] @
Vidi da promenis font.
Meni se to isto desava ali kad stavim recimo Trebuchet onda je sve OK.
[ Not now, John! @ 19.04.2005. 20:14 ] @
Probaj pod OpenOffice Printer Administration da izabereš svoj štampač, klikneš na Properties i isključiš Font Replacements.
[ alexabsolute @ 20.04.2005. 21:04 ] @
Hvala vam na predlozima. Ali skoro nista nisam uspeo da uradim. Naime, promena fonta je samo delimicno pomogla. Opet se vide slova đ, č i ć kao da su bold-irana. A opciju Font Replacements nisam uspeo da nadjem. Javite ako imate jos neke predloge.

Pozdrav
[ Not now, John! @ 20.04.2005. 23:32 ] @
Ma sigurno je do Font Replacements. Kod mene se nalazi u K->Office->OpenOffice.org 1.1.2->OOo 1.1.2 Printer Administration. Na listi štampača odabereš svoj štampač i klikneš dugme Properties. Tu imaš "list" Font Replacement i check box "Enable font replacements" koji je po defaultu uključen. Šaljem i sličicu u attachmentu.