[ Mihael Kirić @ 19.04.2005. 15:22 ] @
Što uzeti od ovih 9 stvari da bude kvalitetno(brzo) i pouzdano!??
Iz iskustva znam da je SAMSUNG krš,ili se varam?

~~COMBO CD RW+DVD SAMSUNG 52x/32x/52x CD-RW+ 16X DVD BULK

~~COMBO CD RW+DVD SAMSUNG 52x/32x/52x CD-RW+ 16X DVD, RETAIL

~~COMBO CD RW+DVD TEAC 52X/32X/52X/16X DW-552G-095 BULK

~~CD-RW/DVD-ROM TOSHIBA, 32x CD-R/24x CD-RW/16x DVD/48x CD-ROM speed, all in one

~~CD-RW/DVD-ROM LG, 52x CD-R/32x CD-RW/16x DVD/52x CD-ROM speed, all in one, ATAPI

~~DVD/CD-RW ROM LG 16/52/32/52x ATAPI, retail
~~~~~~

~~DVD+RW/-RW/RAM LG GSA-4163BB, Dual Layer, 16x, bulk

~~DVD+RW/-RW Pioneer DVR-MCC, Black, Dual Layer, 8x, bulk

~~DVD+RW/-RW NEC ND-3520A, 16x dual layer, bulk

""""""TU JE SVE ŠTO JE ISPOD 57€""""""""
[ StORM48 @ 21.04.2005. 03:01 ] @
Ne znam da li ima smisla poređenje DVD rezača sa "NErezačima"? U svakom slučaju, preporuka ide za jedan od poslednja dva modela na listi, nebitno koji.

Pozdrav
[ Mihael Kirić @ 21.04.2005. 16:17 ] @
Da ćuo sam, da je DVD+RW/-RW NEC ND-3520A dobar.
[ zlatibor82 @ 21.04.2005. 21:18 ] @
Moja preporuka ti je definitivno lg dvd rw imam ga i prezadovoljan sam njime u svako slucaju reze sta god u njega da ubacis.

Znaci moj glas ide za Lg 4163
[ StORM48 @ 22.04.2005. 00:00 ] @
Čovek traži "nešto pouzdano", a LG se teško stavlja u istu rečenicu sa rečju "pouzdan", barem kada je optika u pitanju.

Pozdrav
[ Miroslav Jeftić @ 22.04.2005. 14:53 ] @
Nemojmo generalizovati? Ako to važi i za LG 4163BB onda dobro, ali ako je uopštena ocena mislim da ne bi trebalo tako reći. Od više ljudi sam čuo pohvale za ovaj model, pa ako je i 10 modela pre njega bilo loše, to još uvek ne mora značiti da će i ovaj biti takav. Isto tako je bilo veoma mnogo kritika na račun Nec-a i njegove optike, pa ipak postoji bar par njegovih modela CD i DVD rezača koji su zaista sjajni. Čovek je pitao za konkretan model.
[ StORM48 @ 22.04.2005. 21:29 ] @
Poenta mog odgovora bila je jednostavna: Ako već može da bira između navedenih modela, a cenovna razlika je gotovo zanemarljiva, logično je da treba da izabere Nec ili Pioneer.

Sve se lako može uporediti sa auto-industrijom: Ako VW decenijama proizvodi pouzdan auto i ako neka druga firma, nazovimo je XY, ne verujem da će neko hteti da kupi XY auto, sve i da je savršen po testovima, jer ne postoji garancija, odnosno tradicija kvaliteta. Nije dovoljno izbaciti jedan model, i onda na osnovu njegovog, možda 5-mesečnog obitavanja na tržištu, proglasiti ceo brend za kvalitetan.

Možda grešim? Znači, u pitanju je konkretna situacija - šta kupiti od pomenuta tri proizvođača. Taman i da zaboravimo sve probleme koji su pratili LG optiku, nije li tačno da su Nec i Pioneer bolji? Realno?

Pozdrav
[ Miroslav Jeftić @ 23.04.2005. 09:22 ] @
Slažem se, verovatno jesu bolji mada je za Nec i njegovu optiku ista išla priča skoro do pre neki dan (bar na ovom forumu). A posle par dobrih modela, već je drugačije. Stoga, ako je Pioneer VW onda je ovaj model LG-a sigurno Škoda ;)
[ vindic8or @ 23.04.2005. 11:07 ] @
nec 3520A, posto je noviji model od tog pioneera.

lg izbegavaj u sirokom luku. rok trajanja lg dvd rezaca je u proseku 6 meseci.
[ StORM48 @ 24.04.2005. 02:09 ] @
^O tome pričam. Nec jeste ranije imao problema, ali se dokazuje već godinu i po dana unazad. A LG? Iz serije u seriju, ne zna se koji je lošiji. Neverovatno, ali istinito - desilo mi se (doduše samo 3 puta) da LG ne čita dobro prvog dana korišćenja, iako je CD narezan dobro i funkcioniše na drugim uređajima.

Citat:
Bryan Fury: ...ako je Pioneer VW onda je ovaj model LG-a sigurno Škoda ;)


Nije čak ni Škoda - pre će biti neki Jugo bez motora. Hoću reći, jaz između ova dva proizvođača je toliki, da je rečima to zaista teško predstaviti.

Pozdrav
[ Miroslav Jeftić @ 24.04.2005. 10:39 ] @
Bome, ja kupih jugo bez motora pre dva dana. Nekako nisam pesimista i pored svega što je rečeno ovde. U svakom slučaju, preneću svoja iskustva sa njim pošto ga budem koristio neko vreme. Pozdrav~
[ djblade @ 24.04.2005. 14:05 ] @
I ja dajem glas protiv LG. Kupio sam nedavno LG DVD CDRW. Vise ne przi cdove ali cita sasvim dobro. Uspio je sprziti jedno 10tak Cdova.