[ maki123 @ 20.04.2005. 14:11 ] @

Molim vas pomozite.

Postovanj,evo pre neki dan sam instaliro fedoru core 3 sa nekog gratis CD-a,sve to lepo radi i sljaka,takodje sam ga opgradio i mislim da ima nov kernel. Sam je pronasao netvork kartu koja je orginal u hp pavilon ze4300 ,i sve to sljaka ,medjutim ja samda zelim da instaliram PCMCIA D-Link Air (DWL-610) kartu posto u zgradi imamo instaliran air netvork.To sve lepo radi sa WINXP.ali nece tj ja neznak kako da podesim za Linux.
Na internetu sam nasao Drajver za RTL8180,iobjasnjenje na engleskom pa mi je to svenekako nejasno,inerazumljivo.Ukratko trazim pomoc,u narodnom jeziku da mi se pomogne.


PS: Unapred hvala !


[ tweeester @ 20.04.2005. 15:37 ] @
Jesi pokusavao u System Settings/Network configuration, a negde bese ima i wireless setup .. sorry ne secam se konkretno kako se zovu programi ali znam da ih ima u KDE-u na FC3.
Bas sam skoro to budzio kod sebe i islo je otprilike ovako:

- Sa network configuration sam morao da napravim eth1 (koji je napravljen na wireless kartici),
- a onda sam iz shell pokrenuo adsl-setup ... i sljaka ..
- na kraju stavio za ppp0 "activate on startup", zanumljivo morao sam isto to da uradim i za eth1 (wireless) iako ce za njega uvek ispisivati da je "down"
[ anrxc @ 20.04.2005. 18:31 ] @
To je rtl8181 chipset, driveri su ovdje, a vjerujem da upute dolaze sa paketom.