[ Janmix @ 21.04.2005. 08:59 ] @
Imam pomenutu karticu i zanima me,posto je fabricki imala pasivan hladnjak samo na gpu,a sad sam stavio CoolerMaster BlueIce na gpu koji je veoma bucan pa sam mu ikljucio ventilator ispod kog je malo manje telo hladnjaka od aluminijuma,da li moze doci do ostecenja zbog pregrevanja prilikom normalnog rada na comp-u tipa muzika ,internet,filmovi,dvd-ripping...dakle bez igranja igrica?
Ako je neko razumeo nek odgovori...
[ pctel @ 21.04.2005. 11:26 ] @
Tesko da ce se ostetiti iz prve, ali ako primetis bilo kakve nepravilnosti u prikazu slike (brljotine, crtice...) moras istog trenutka iskljuciti racunar i vise ne ukljucivati sa tim hladnjakom. Znaci, imas maksimalno pola minuta, posle toga su ostecenja neminovna.
[ bakiman @ 21.04.2005. 11:33 ] @
Najbrže isključivanje: čupaj džek iz napajanja ;) jest da škodi računaru, ali sigurno nećeš imati posledice jer to ne radiš svaki čas... nego u extremnim slučajevima ;)

PozdraV
[ sasa022 @ 21.04.2005. 19:27 ] @
Pa pre neki dan si tvrdio da je pasivni hladnjak dovoljan
http://www.elitesecurity.org/tema/110278/0#720802
Sta je sad...Sto si kupovao CoolerMaster ako neces da ga iskoristis ???
[ Miroslav Jeftić @ 22.04.2005. 21:36 ] @
Ja imam MSI GF4-mx4000, i nisam imao nikakvih problema sa fabričkim hladnjakom (nema ventilator). Mislim da nije bilo nikakve potrebe da pokušavaš sa drugim hladnjakom; ako baš misliš da je potrebno neko dodatno hlađenje, mogao bi staviti ventilator na kućište sa zadnje strane tj. odmah iznad kartice.
[ stipica1 @ 23.04.2005. 21:33 ] @
I pasivni dio tvog hlađenja je dovoljan za tu karticu, ali stvarno zašto si mjenjao original hlađenje? Očito karticu ne overklokuješ (ionako nema ti neke koristi od toga), već je koristiš većinom u 2D modu. Mogao si ostaviti hlađenje, bilo je dovoljno, ovako bacaš pare.
[ Binary Mind @ 24.04.2005. 02:32 ] @
Eeeee.... he, he. Coveku je ocigledno dosadno pa eksperimentise. Sta te briga ako izgori ta nVidia? Boli te uvo. Imas posle razlog da kupis neku noviju karticu. Trebao si da racunas na buku sa ventilatorom, a kao sto rekose ostali pasivni hladnjak koji je dosao uz tu karticu je stvarno sve sto je potrebno da se nebi grejala.
[ Janmix @ 27.04.2005. 12:49 ] @
Ovako:
Ja komp koristim i za igranje pa sam mislio da kad sam npr. na netu iskljucim taj mali bucni ventilator jer mi bas smeta kad zaglavim do 3-4h AM a kad pustim igricu lepo ga ukljucim jer fala bogu u svim igrama koje igram ima puno zvukova,muzike efekata... pa mi buka nece smetati.

@sasa022:
Tvrdio sam i dalje tvrdim da je pasivni hladnjak koji je FABRICKI na kartici dovoljan,
a moje pitanje se odnosi da li je pasivni deo CoolerMastera dovoljan s obzirom da je dosta manji od fabrickog

@stipica1:
overclockovana mi je kartica sa 250/405 na 360/600

Jel zna neko koja je MAX temperatura za ovu karticu i kako da to izmerim?
npr kad pustim 3dmark bez ventilatora toliko se greje da ne mogu da drzim prst na njoj duze od 5 sec.
jel to ok (cisto sumnjam) ili je preterano vrela?
[ ticma @ 30.04.2005. 09:15 ] @
Ako moze jedno objasnjenje, kako da overclockujem karticu gf mx460 (to je verovatno ista kao i 440). Ugnjavise me klinci neke igrice ne mogu da sa ovom karticom, pa ako bi mogao jos malo da se provucem da ne kupim novu.
Procesor je p4 na 1,6 (nije celeron).
Hvala
[ sasa022 @ 30.04.2005. 11:40 ] @
Citat:
Tvrdio sam i dalje tvrdim da je pasivni hladnjak koji je FABRICKI na kartici dovoljan


@Janmix
Dovoljan je za normalan rad kada kartica nije OC.
Prsti ce ti reci sve.Proveris koliko se greje original hladnjak,a koliko novi pa ako nema bitne razlike onda i novi odgovara.

@ticma
CoolBits.reg fajl omogucava prikaz menija za overclock.

http://www.softpedia.com/get/T...verclocking-CoolBits-Reg.shtml
[ Janmix @ 30.04.2005. 14:24 ] @
Citat:
ticma: Ako moze jedno objasnjenje, kako da overclockujem karticu gf mx460 (to je verovatno ista kao i 440). Ugnjavise me klinci neke igrice ne mogu da sa ovom karticom, pa ako bi mogao jos malo da se provucem da ne kupim novu.
Procesor je p4 na 1,6 (nije celeron).
Hvala


Ako ne mozes da pokrenes igricu znaci da graficka ne podrzava igricu tj da nema najcesce ``shadere`` tako da ti je kupovina nove kartice neminovna
[ ticma @ 01.05.2005. 17:26 ] @
Moze da radi ali jako sporo pa moraju da prebacuju na najlosiju rezoluciju da bi se ucitalo, igrica je Lord of rings....
Ako ima pomoci super ako mora nova...
[ Janmix @ 03.05.2005. 23:12 ] @
Ja sam igrao Lord of the Rings: Return of the King na 1024x768 sa skoro svim max detaljima na ovoj graf. i Celeronu na 2GHz,tako da ti mozda ne mozes samo zbog male kolicine memorije tj. <256MB
Probaj da smanjis nivo detalja na medium