[ janis @ 28.06.2002. 16:47 ] @
Da li se moze pozvati php funkcija na onClick event nekog button-a iz HTML form-a?
Unapred hvala.

pozdrav
[ Jbyn4e @ 28.06.2002. 17:24 ] @
Citat:
janis:
Da li se moze pozvati php funkcija na onClick event nekog button-a iz HTML form-a?

Ne. PHP funkcija se moze pozvati prosledjivanjem forme, tj. php radi kao server side jezik (znaci, ako bi na onclick uradio documet.form.submit, onda bi moglo otprilike), ali ako hoces nesto da menjas PRE prosledjivanja, moras da koristis client side jezik - tj. javascript.
Ja bar ne znam da moze :)
[ -zombie- @ 29.06.2002. 04:23 ] @
prakticno ne bi mogao to da uradish... a teoriski je moguce!

naime, pre neku nedelju je na zend sajtu objavljena josh jedna implementacija za php... to je ActivePHP, dodatak koji omogucije izvrsavanje php skripti na klijent strani na win32 platformami... napisana je kao implementacija ActiveScript-a, sto znaci da je moguce koristiti php u IE browseru, umesto vb ili javascript-a!!!

koga interesuje, neka pogleda http://www.zend.com/zend/week/week87.php#Heading6

mada ti ovo niko ne bi preporucio da koiristish (bar ne josh;). ipak je php (kao sto jbyn4e rece) server side jezik... ili je to bio do skoro...

jer kako clanovi php razvojnog tima rade, ocekujem da se php, posle svih mogucih (i nemogucih) implementacija za web servere, shell skripte, novel netware, gtk-a i cega ne josh, uskoro pojavi na rucnim satovima i digitronima, sa kojih bi mogao da upravlja vasim tv-om ili friziderom... :D ;)
[ RAZZLEDAZZLER @ 29.06.2002. 13:48 ] @
jooooooooooj
kada bi se to desilo ... auuu
...josh kada bi dali da se chachka po kodu, pa kupish neki TV, prepravish kod, zbudzish da hvata sve moguce i nemoguce kanale, stanice

... bash sam se zaneo, ali bilo bi lepo