[ mrax @ 21.04.2005. 21:12 ] @
zašto mi u goglu ne nalazi niti jedan keyword a upisao sam ih u meta tagove?



<META NAME='Description' CONTENT='web hosting paketi 15kn. web registracija domena vec od 75kn. cpanel ima 40 aplikacija, skripte, registrirajte domenu u roku od 24h!'>
<META NAME='Keywords' CONTENT='Besplatna izrada web stranica,besplatna izrad internet stranica,web hosting,registracija domena,hosting,reselling,biznis,monitor,poddomena,SSL certificate,fantastico,cpanel,whm,php,forum,linux,ftp,SSL certifikati,web forumi,blog,CMS,web dizajner,POP3 email,bandwidth,web promocija,tld,extenzija'>
<META NAME='Author' CONTENT='TrgoNet'>
<META NAME='Copyright' CONTENT='TrgoNet'>
<META NAME='Robots' CONTENT='All'>
<META NAME='revisit-after' CONTENT='1 days'>
<META HTTP-EQUIV="PRAGMA" CONTENT="NO-CACHE">
[ KnightOfDoom @ 21.04.2005. 21:24 ] @
Pa treba malo vremena, ni google nije svemocan.
[ Ilija Studen @ 21.04.2005. 21:52 ] @
S obzirom na keyworde koje si naveo teško da ćeš upasti na neke od prvih stranica čak i da Google odluči da su ključne reči koje si naveo ispravne.

Još jedno malo zapažanje: Pokušavaš da povećaš svoje rangiranje u sferi web hostinga pomoću meta tagova? Sa srećom ;)
[ boccio @ 21.04.2005. 23:12 ] @
Citat:
Ilija Studen: S obzirom na keyworde koje si naveo teško da ćeš upasti na neke od prvih stranica čak i da Google odluči da su ključne reči koje si naveo ispravne.

Ma Ilija, G prolazi pored meta tagova ko pored turskog groblja...bili ispravni ili ne (tj. stuff-ovani).

@mrax: Procitaj TOP teme na ovom forumu, molim te.
Code:
<META HTTP-EQUIV="PRAGMA" CONTENT="NO-CACHE">

Da li bi mogao da mi objasnis zasto si ovo stavio? Ili si samo celu meta sekciju "pokupio" odnekud...
[ mordor @ 22.04.2005. 15:34 ] @
Skoro sam pricao sa jednim deckom oko meta tagova i googla.
Do tada sam i ja mislio da G ignorise meta tagove al me je taj razgovor malo naterao na razmisljanje.

Tacno je da oni nimalo nece pomoci u rangiranju na G Search (direktno) ali Indirektno mogu da pomognu.
Ima dosta odp-ova koji crowluju web i na osnovu meta tagova dodaju tvoj sajt u svoju bazu i tako pravis backlinkove koji naravno pomazu u rangiranju tvog sajta na googletu.
[ Ilija Studen @ 22.04.2005. 17:39 ] @
Citat:
Ma Ilija, G prolazi pored meta tagova ko pored turskog groblja...bili ispravni ili ne (tj. stuff-ovani).


Znam, ali ih nekad i uzima u obzir.

Ne znam tačno za META keywords, ali recimo META description uzima u obzir ako se opis unutar taga nalazi i negde na stranici, ispravite me ako grešim.
[ adelante @ 22.04.2005. 20:51 ] @
Da META description uzima dosta često, naravno ako postoju na stranici taj tag, dok recimo pogodak.co.yu ako deskripcija postoji nju i ispisuje samo u rezultatima. I dok google ne pridaje značaj META keywords tagu yahoo i pogodak pridaju dosta na značenju tim tagovima.
[ boccio @ 22.04.2005. 23:37 ] @
Citat:
mordor: Skoro sam pricao sa jednim deckom oko meta tagova i googla.
Do tada sam i ja mislio da G ignorise meta tagove al me je taj razgovor malo naterao na razmisljanje.

Tacno je da oni nimalo nece pomoci u rangiranju na G Search (direktno) ali Indirektno mogu da pomognu.
Ima dosta odp-ova koji crowluju web i na osnovu meta tagova dodaju tvoj sajt u svoju bazu i tako pravis backlinkove koji naravno pomazu u rangiranju tvog sajta na googletu.

Hm....ODP (dmoz) rucno pise description listinga, a google directory uzima od njega. Yahoo za svoj direktorijum takodje rucno pise. To je dodatni debilizam, btw, platis $299 za listing, a onda ti oni napisu description ;>

Ostali, ne znam, mozda koriste meta, ali nesto sumnjam. Vecina direktorijuma koje znam uzima od dmoz-a, ja nisam jos naleteo neki da mi je pokupio meta description....
[ Ilija Studen @ 22.04.2005. 23:52 ] @
Screenshot (zakačen uz poruku), pretraga za "area51", na sredini treće stranice. Google je tekst uzeo iz descriptiona. Pogledaj kod na http://area51.cryostudio.net/
[ old @ 24.04.2005. 23:10 ] @
Moje razmišljanje se razlikuje od dečkovog.

Citat:
mordor
Ima dosta odp-ova koji crowluju web i na osnovu meta tagova dodaju tvoj sajt u svoju bazu i tako pravis backlinkove koji naravno pomazu u rangiranju tvog sajta na googletu.




Odp-ovi ne crowluju web. Crowluju pojedinačne sajtove. Po prijavi.

Na osnovu meta tagova ne dodaju sajt u svoju bazu. Mogu samo da ga eliminišu zbog loših ili izostavljenih.

Tako se prave "backlinkovi" samo u direktorijumima koji koriste tip linka koje search engine prepoznaje. Na primer, direktorijum "besplatne stvari dot com" čak odmaže u rangiranju: zahtevaju uzvratni link, a ti dobiješ samo traffic. ("Backlink" od njih je neprepoznatljiv pretraživačima).

- Sve u svemu, stručnjaci za rangiranje crowluju web tražeći odp-e koji će im eventualno primiti sajtove, a ne obratno.


[ mrax @ 25.04.2005. 12:08 ] @
Htio sam malo vidjeti odgovore prije nego nastavim!

Istina je da sam skriptu pokupio i ne znam čemu služi
Code:
<META HTTP-EQUIV="PRAGMA" CONTENT="NO-CACHE">

Meta tagove koristim na www.josipdol.com i imam rank od 4/10
Iste tagove imam i na www.trgonet.hr , www.dnd-josipdol.hr ,
i nema još ranka tj 0/10.

U većini slučajeva deskription se nalazi i na stranici.
Sačekat ću još malo. Možda google treba vremena da ih prvi put pokupi.
[ old @ 26.04.2005. 04:57 ] @
Ja bih na tvom mestu uzeo neke reči ili fraze za koje nije tolika konkurencija. Zatim bih ih složio na stranici (ne u tagovima, mada ne škodi) tako da ih google vidi (umesto u grafikama i javascriptu kao što je sada stanje). I to je dovoljno da se pojave u rezultatima. Nedovoljno za visoku poziciju. Osim za retke fraze u kojima si skoro jedini.

Nema šta da čekaš, google ti je cash-irao stranicu trgonet pre manje od 24h i ništa se nije promenilo, niti može kada od "search engine friendly" teksta imaš jedva par rečenica.

Ovaj link ne može da škodi :
http://www.ssw.com.au/ssw/stan...lesToBetterGoogleRankings.aspx
I ostatak sajta je bogat kvalitetnim sadržajima na temu pravljenja efikasnih sajtova.