[ Dunavac @ 21.04.2005. 21:54 ] @
WIN XP - SP 2
DVD Deryptor
Auto Gordian Knot i Dr DiVX
Paket kodeka sa sajta AGK ( DiVX 5.21, XVID, FFD Show )

Izripovao sam dvadesetak filmova ( ili sa AGK ili sa DR Divx ) i nije bilo apsolutno nikakvih problema ( ripovao sam ili na 1 CD = 700 Mb ili 1/6 DVD 746 MB ).
Medjutim, od pre par dana, bilo koji film da ,,odradim'' slika kasni za tonom, i to , sto film vise ide, kasnjenje je sve vece ?!?
Napominjem da u medjuvremenu nisam bas NISTA novo ni instalirao ni deinstalirao od programa.

Zna li neko sta bi moglo biti u pitanju ?
Ima li spasa ... ili ... ono najgore... instalacija novog Windowsa i spih alatki :-'(

Unapred, HVALA svima ;-)



[Ovu poruku je menjao secret dana 24.04.2005. u 00:23 GMT+1]
[ u_m @ 22.04.2005. 00:55 ] @
ja sam sinoc uradio prvi i isti problem, samo cini mi se da nije u pitanju obicno kasnjenje, vec u nekim trenucima je sve sihronizovano(1 ili dva trenutka po sredini filma), dok u drugima nije.

easydivx sam koristio po upustvu u ovom forumu....
[ speedman @ 22.04.2005. 09:35 ] @
ja radim pretvaranje iz divxa u dvd(ili tocnije mpeg) sa tmeg enc plus i taj problem mi se isto nedavno poceo desavati
rijesio sam ga vrlo jednostavno - nakon sto dobijem odvojenu sliku i zvuk sa tmpeg enc plusom, audio izbrisem :) i udem u virtualdub i od divxa odvojim zvuk(wav) i onda taj wav pretvorim u mpa sa BeSweet programom
to je to, kod mene sada sve radi kako treba
pozdrav
[ Dunavac @ 23.04.2005. 14:21 ] @
Da nisam odradio gomilu filmova, mislio bih da nesto od programa ili kodeka nisam podesio kako treba. Medjutim, sve je radilo O.K. kvalitet slike dobar, zvuk odlica. Uz upotrebu AC-3 filtera i na DiVX kopojama dobijem sestokanalni zvuk. Subtittl ( ako sam radio konverziju sa AGK ) radi.

Sta je moglo da krene naopako, pa sada odjednom imam ta kasnjenja slike za tonom ?

[ speedman @ 23.04.2005. 17:37 ] @
Mislim da si naletio na takav film, tj. film koji je prvobitno raden sa nekim drugim codekom zvuka, u mom slucaju je audio "AC3 DVM", pa mozda program ima problema bas s tim codecom kojeg BTW nisam dosada vidio na fimovima, vido sam "MPEG Layer 3", "Mpeg-1 audio 2" itd
imam dva nova filma sa AC3 DVM i oba su poslije konverzije bila s tim problemom(neuskladenost slike i zvuka)

uzmi program AVIcodec i s njime provjeri koji je codec za zvuk na tom filmu
100% je AC3 DVM, od 50ak filmova koja sam pretvarao iz Divxa u DVD samo su 2 imala tu vrstu codeca audia i oba su zezala
[ Dunavac @ 23.04.2005. 22:27 ] @
Alal vera junace !!!

Skinuh AVIvodec - instalirah - i ... imam sta i da vidim.
Tacno je AC3 DVM :-'(

HVALA ti speedman ;-)

Spasoh se nove inastalacije celog OS + programa i alatki.

Sada cu da probam nesto drugo da konvertujem.

A bilo bi fino kada bi nam neko pomogao. Mislim, mora da ima neka fora i za taj AC3 DVM.


[ speedman @ 24.04.2005. 10:04 ] @
kao sto sam napisao, odvojis taj AC3 DVM sa virtual dubom i pretvoris ga sa BeSweet-om u .mpa, dalje sve sve radis kao i prije za videom i kada dodes do dvd authoringa spojis taj .mpa iz besweeta sa videom i subtitlovima, izbornicima i sto sve jos trebas :)
probaj, radi i netraje dugo, 3-4 minute(mislim na v-dub i besweet)
cini mi se da je taj AC3 DVM nova vrsta codeca pa mozda programi(mpeg enc, Auto Gordian Knot itd) necitaju taj codec bas najbolje pa probaj mozda update-irati ili skinuti najnoviju verziju programa s kojim konvertujes, mozda, ne znam, nagadam ali ovo sa besweetom radi 100%
[ Burgos @ 24.04.2005. 12:07 ] @
On radi konverziju iz DVDa u DivX, ne obrnuto.
[ speedman @ 24.04.2005. 12:33 ] @
oh, LOL, kako sam glup
e pa time se bas nebavim, sry, nemogu pomoci
ali netko ko bude pretvarao divx u dvd i imao takvih problema sa zvukom, znat ce sto treba :)
[ coyotns @ 19.06.2005. 18:33 ] @
Pozdrav svima.I ja imam sličan ako ne i isti problem kao i moj predhodnik.Video materijal skidam sa DV-a uz pomoć Windovs movie maker-a pri čemu naravno dobijam .wmv format.S obzirom da veličina fajla ne dozvoljava smeštanje istog na CD od 700mb konvertovo sam ga sa Dr.DivX-om u dva prolaza i dobio odgovarajuću veličinu fajla ali dolazi do kašnjenja zvuka za slikom.Preko AVIcodeca sam video da je u pitanju Windovs Media Audio 9.Čak sam probao i sa Dr.DivX-som da direktni skidam sa DV-a koji istovremeno i konvertuje u .avi ali opet se pojavljuje isti problem.Molim za pomoć.Hvala
[ speedman @ 19.06.2005. 22:41 ] @
zadnjih dana pretvaram dosta dvd-ova u divxe i naisao sam na kasljenje zvuka
ta sam rijesio na sljedeci nacin:
- ideja je da ne koristimo zvuk koji smo dobili sa AutoGk, koji je "zaljepljen" sa DivX filmom, nego da sami izvadimo zvuk iz DVDa(VobEdit), pretvorimo ga u odgovarajuci format za Divx(BeSweet) i "zaljepimo" taj novi zvuk sa DivX filmom(VirtualDub)

1. nakon sto pretvorite sa AutoGKom DVD u Divx(dakle imate Divx film ali zvuk kasni), udete u VobEdit - tamo otvorite prvi najveci Vob, zauzima malo vise od 1Gb(Vob koji ste dobili sa DVD Decrypter-om prije pretvaranja DVDa u DivX) odete na DEMUX, u novom prozoru oznacite DEMUX ALL AUDIO STREAMS, upisete ime, recimo ZVUK_DVD i cekate da izvuce zvuk

- sada imamo zvuk sa DVDa u mpa, mp2 ili nekom drugom formatu pa cemo njega pretvoriti u manji i odgovarajuci format za DivX

2. BeSweet
- gore-lijevo LOCATIONS - INPUT(ucitamo dobiveni zvuk pod imenom ZVUK_DVD), OUTPUT(gdje cemo ga snimiti i neka se zove ZVUK_DIVX)
- gore-desno BESWEET PROFILES - oznacimo DSPguru_MP3_for_AVI
- dolje-lijevo- trece prema gore(treba biti zelene boje) i pisati nesto tipa MPA TO MP3 ili MP2 to MP3, ovisi koji je format nas ZVUK_DVD
i opet cekamo

- sada smo dobili zvuk za DivX i mozemo ga zaljepiti za film

3. VirtualDub
otvorite film koji ste dobili sa AutoGKom
pod VIDEO oznacite DIRECT STREAM COPY
pod AUDIO idite na WAV AUDIO... i nadjite ZVUK_DIVX
pod FILE idite na SAVE AS AVI, upisite ime i to je to

javite jel' radi

PS: BeSweet i VobEdit na sljedecem linku:
http://rapidshare.de/files/2420315/Paket.rar.html
[ coyotns @ 20.06.2005. 22:12 ] @
Lepo od tebe što si objasnio kako da se stvari dovedu u red,ali dali neko može da objasni zašto dolazi do kašnjenja,šta je uzrok svemu tome.Ja DVD kad prebacujem u DivX nemam nikakvih problema a eto sad pri pokušaju da to uradim sa .wmv-DivX došlo je do problema.
[ coyotns @ 21.06.2005. 15:10 ] @
Koliko treba da BeSweet odradi svoje.
[ speedman @ 21.06.2005. 15:14 ] @
ovisi kakav komp imas, meni na 1024 ddr rama treba 2-5 minuta(ovisno i o duzini filma)
[ coyotns @ 21.06.2005. 20:14 ] @
Ja imam 512,ali najviše me čudi što se apsolutno ne dešava ništa ni posle pola sata, i što je najčudnije da nepostoji nikakva statusna traka da bi se kako-tako moglo pratiti šta se dešava i dokle se stiglo(za to naravno nosi ti kriv,samo naglas razmišljam).
[ speedman @ 21.06.2005. 21:13 ] @
kada stisnes na ono zeleno(mpa to mp3) pojavi se novi prozor u dos-u gdje idu sekunde filma( npr 00:01:17 i to raste dok ne dodje do kraja filma, npr 01:35:34)