[ celabonac @ 22.04.2005. 06:18 ] @
Da li neko ima ideju kako da formatizujem karticu ili nesto drugo da joj uradim (da je polomim i bacim).

Nokia ne uspeva da je prepozna i formatizuje.Nije imala lozinku i bila je u funkciji.

Probao sam da je formatizujem i citacem i digitalnim fotoaparatom i programom "mmcmedic.exe" ali nista nije vredelo.

Da napomenem, jer mozda ima veze, restartovao sam 7610 sa *#7370# i sa "zeleno, *, 3" bez vadjenja kartice.

Sa citacem mi prijavljuje da je cela zauzeta sa nekakvim RAW fajlom umesto FAT ili tako nekako, iako je potpuno prazna.
[ Ivand @ 22.04.2005. 09:05 ] @
Raw znaci da os ne uspeva da prepozna fat tabelu na toj kartici mozda bi neki low level format pomogao ... gubis sve podatke naravno. Ukoliko imas podataka koje bi voleo da sacuvas probas sa PhotoRescue , pa onda low level format.
[ dojran @ 28.05.2005. 23:29 ] @
Imam dva komada mmc kartica i probao sam ih formatirati od sl45 do raznih r/w kartica. Negdje sam pronasao da bi se moglo iz dos-a, ali ne mogu naci drajvere za svoj citac kartica .Sa kartice i kad pjeske probam izbrisati citav folder ili u samom folderu,cim naletim na stavk koju ne mogu izbrisati ,sve se vrati na staro...
[ S a l e @ 30.05.2005. 01:33 ] @
Imao sam jednog takvog pacijenta, s tim sto smo je bacili, jer je izgledala kao "spaljena". Nove MMC nijesu skupe, pa ako nista ne uradis pogledaj malo po shopovima, od 128 MB je oko 20 eur
[ dojran @ 30.05.2005. 21:28 ] @
Citat:
S a l e: Imao sam jednog takvog pacijenta, s tim sto smo je bacili, jer je izgledala kao "spaljena". Nove MMC nijesu skupe, pa ako nista ne uradis pogledaj malo po shopovima, od 128 MB je oko 20 eur


Pa najlakse je baciti.Mene interesuje, da li je neko to uspio uraditi na nacin koji sam naveo(Dos), posto im mmcedic nista ne uradi...Znaci opcija "BACANJE" ne dolazi u obzir nego "RJESAVANJE" problema!
Ovdje mogu kupiti 256 po 30 eura, ali nije interesantno...

Pozdrav
[ celabonac @ 31.05.2005. 06:29 ] @
Nema sanse.Sve sam probao, a i ovi moji informaticari na poslu(oni imaju sve moguce nacine). U pocetku lak problem i prisutan na svim mogucim forumima svetskim i belosvetskim ali izgleda za moju i Dojranovu karticu NERESIV. I dalje mi nikako nije jasno da ako nije mehanicki ostecena kako ne moze da se "izleci". Ja sam moju ostavio u fijoku, ali ste me ponovo zainteresovali. Ovaj put cu stvarno ili da je "popravim" ili "ubijem cekicem". Dojrane potpuno te razumem NIJE STVAR U NOVOJ.
[ MILIC @ 28.06.2005. 22:11 ] @
Dali neko zna koliko kosta mmc kartica 64Kb za nokiju 6630 i dali ona od 128 Mb podrzava ista nokija 6630 i dali je iste velicine