[ Riblja corba @ 22.04.2005. 08:44 ] @

Hoce li biti frke sa trojan programima i drugim zaezalicama pri koriscenju ADSL-a jer je to non stop interenet (bar koliko sam skapirao)?
Znaci li to da ce onaj kome moje informacije "trebaju"(pa mi poslao trojan program ili vec sta) putem zezalica moci da im pristupi kad hoce?
(naravno pod uslovom da komp radi)
[ damiru_2 @ 22.04.2005. 08:52 ] @
Ako si imao do sada - biće i onda.
To isključivo zavisi od tvoje savesnosti. Ako se čuvaš od trojanava i virusa
(Firewall, antivirus), biće sve isto kao i do sada. :)
[ davd @ 22.04.2005. 16:07 ] @
adsl nije non stop pristup internetu, to zavisi od tebe koliko dugo ce comp. biti spojen sa netom tj. kada ces prekinuti vezu sa internetom. kao drugo pristup dsl-om je daleko sigurniji, nego pomocu dial up (i preko isdn-a) jer ne postoji mogucnost da se pomocu dialera (prog. koji samostalno zovu npr. skupe tel. - brojeve npr. za sex usluge itd...) znaci u svakom slucaju si na sigurnijoj strani. svakako browser tipa mozila, antivirus i firewall su pozeljni, a 100% garanciju nemaju ni u pentagonu, da nesto nece krenuti "naopako". uzivaj !
[ Mister Big Time @ 23.04.2005. 02:26 ] @
Ne, pametno pitanje... Pogotovu sa ljude koji planiraju da drze server na ADSL-u. Onda treba odraditi visestruki security layer.. kao da je klasican web server npr. u pitanju.

Za home korisnike... FW i AV ce biti dovoljni.
[ knjaz_milos @ 25.04.2005. 10:49 ] @
Pa ja na to gledam ovako...sto si duze na netu to je veca opasnost da ti se racunaru nesto desi..:)))

Ovde vreba opasnost za one ljude koji nisu uzeli flat nego placaju po protoku,evo jedna moguca situacija je da dobiju nekog worm-a koji digne svoj smtp servis i pocne da salje i salje i salje i salje..... dok tebi isp ne ispostavi onda astronomski racun.,

o ostalim varijacijama na temu bandwidth theft-a i da ne pricam....uglavnom security je uvek stvar end-user-a.
[ vladika @ 25.04.2005. 12:10 ] @

Koliko sam ja razumeo, ako nisi flat onda moras da doplatis ako hoces da predjes limit, zar ne?

Tj. NE placas ono sto predjes preko, nego unapred platis da bi mogao da predjes limit...
[ Riblja corba @ 26.04.2005. 08:50 ] @
Hvala na odgovorima.
Meni je bilo jasno u startu to da ako sam imao ranije problema imacu i sada,ali dobio sam odgovor.

Znaci firewall,antivirus,adaware,rootkits skeneri i PAMET U GLAVU.
[ mirkoj @ 26.04.2005. 09:53 ] @
kod dsl-a se sliva mnogo vise podataka u pc,tako da je i mogucnost od zaraze veca ali vecina dsl modema ima integrisan firewall.
konektovanje zavisi od programa za konektovanje.
kod mene je skroz jednostavno-comp se konektuje uvek kada pokrenem program koji zahteva internet i diskonektuje uvek kada ugasim internet programe.