[ newkid @ 23.04.2005. 10:52 ] @
Jedno upozorenje. Ako ne morate, nemojte instalirati ovaj update jer će vam poremetiti JavaVM.

Ja sam ga pokupio automatski preko Software update-a i posle toga Safari je pucao svaki put kada bi naleteo na bilo kakav Java script. Svi programi koji imaju bilo kakve veze sa Javom su odbijali da se startuju.

Dakle - potpuni haos. Trebalo mi je tri dana da pronađem način da reinstaliram Javu. I što je najsmešnije, problem se javlja kod mnogo ljudi ali je svaki slučaj za nijansu drugačiji.

Apple je u međuvremenu priznao da postoji problem i izdao je nekakvu zakrpu, ali meni to nije pomoglo (istina, kod dosta ljudi je rešio problem).

Ipak, moj savet je ako dosada niste instalirali update - nemojte ni pokušavati!

Pozdrav,
Miroslav

p.s. ako neko već ima problem, možda mogu da mu prenesem moja iskustva...
[ Marko Simendic @ 23.04.2005. 11:48 ] @
Problem je rešen Java Update-om za Mac OS X v10.3.9.
[ newkid @ 23.04.2005. 21:09 ] @
Na žalost, kod mene nije pomogla instalacija te zakrpe.

Morao sam da primenim reinstalaciju Java 1.4.2 update 2. Ali ni to nije bilo tako jednostavno, već je zahtevalo "gerilske" metode - brisanje jednog fajla iz instalacionog paketa i zatim reinstalacija. Ništa drugo nije pomoglo. Doduše koliko čitam na macfixit.com iskustva su raznolika...

Opet, moj savet je, ako vam nije preko potreban update, sačekajte neku reviziju ili novu verziju...

Miroslav
[ Marko Simendic @ 23.04.2005. 21:18 ] @
Ja sam problem rešio ponovnom instalacijom Security Updatea 2005-002. Nisam dirao Java Update.
[ Liticovjesac @ 24.04.2005. 09:43 ] @
Ja sam instalirao o istom trosku 3.9 , security update i onda java update (tim redom kako sam ih otkrivao)
Onda je poceo safari da zeza, zapravo pucao je prilikom zatvaranja ( kako je lepo ono kad jednim klikom posaljes crashreport appleTU )
I na kraju sam resio problem tako sto sam bacio safari u dzubre i ponovo ga instalirao. Sad radi sve kako treba :)
[ MMX @ 24.04.2005. 14:20 ] @
Koristim Mozilla Camino, i za sada nisam imao nikakvih problema sa Javom. Jedini problem koji sam imao posle instalacije 10.3.9 update-a, bio je taj sto mi se Stufflt Expander startovao dugo vremena. Medjutim, ne znam sta se desilo, ali odjednom je sve proradio kako treba i sada se startuje sasvim normalno, kao bilo koji drugi program.
[ MrNo @ 24.04.2005. 15:22 ] @
Ja nisam imao nikakvih problema. Instalirao sam apdejt na 5 masina i Safari radi samo tako. Java je jedno 5 puta brza nego pre.
[ Dusan Marjanovic @ 24.04.2005. 16:27 ] @
Dobro je :) Već se zabrinuh da sam jedini koji nije imao nikakvih problema posle apdejta :) Inače nudi mi sad da instaliram i taj patch, iako nikakvih problema nisam imao, a piskaram pomalo u javi.
[ MrNo @ 24.04.2005. 17:28 ] @
Ja sam instalirao Java apdejt za svaki slucaj :)
[ MMX @ 24.04.2005. 18:41 ] @
I ja sam. Evo nema nikakvih problema.
[ hulja @ 25.04.2005. 06:54 ] @
iako su mi sugerisali kada sam prelazio na os x da se ne zalecem sa svakim updajtem ja ipak to radim i nisam dobio neku vecu glavobolju.
za ovaj konkretan problem takodje safari mi je radio normalno ali su i kasnije ispravke takodje primenio.
[ bojan33 @ 25.04.2005. 09:11 ] @
takodje, nisam imao nikakvih problem problema pri update-u, sve radi kako treba
[ iceboy @ 25.04.2005. 10:16 ] @
meni se i posle zadnjih zakrpa safari gasi cim krenem da downloadujem nesto

posto je uz ove update sad safari u verziji 1.3, dal' je pametno vratiti ga na 1.2 ?
[ newkid @ 25.04.2005. 10:36 ] @
Drago mi je da drugi nisu imali problem. I žao mi je ako sam napravio malu uzbunu, ali rekoh, ako mogu da nekoga spasim zezanja kroz koje sam prošao...

Pozdrav,
Miroslav
[ Blogger @ 28.04.2005. 21:35 ] @
Posle update-a ne mogu da "vezem" ni jedan disk image.
Krene da otvara i izbaci mi poruku:
Unable to mount disk image - invalid checksum
Inace sve ostalo radi bez greske.
Izvrsio sam i u/l poslednjeg sec.update-a.
Ima li pomoci ili da se vratim na 10.3.8 ?
[ madamov @ 28.04.2005. 23:56 ] @
Za početak obavi repair permissions. Meni se to isto jednom desilo i ne mgu da se setim kako sam ispravio.
[ Blogger @ 29.04.2005. 07:39 ] @
Citat:
madamov: Za početak obavi repair permissions. Meni se to isto jednom desilo i ne mgu da se setim kako sam ispravio.

To uvek radim posle svake instalacije.
[ madamov @ 29.04.2005. 10:29 ] @
Citat:
To uvek radim posle svake instalacije.


Mnogo je bitnije da to uradiš PRE instalacije.