[ Cale Brajevic @ 23.04.2005. 19:53 ] @
Naime, po tvrdnjama momaka iz podrske SBB-a, ja nisam ni bio svestan da vec
imam firewall, koji mi je omogucio sam router SBB-a!Zvao sam podrsku zbog nekih podesavanja Norton Personal Firewall-a, te sam tom prilikom dobio ovakav odgovor,a uz to i ubedjivanje da slobodno mogu da deinstaliram firewall.Poslusao sam savet, ali nisam bas siguran, te ovom prilikom otvaram diskusiju na ovu temu.
[ miki3 @ 23.04.2005. 21:02 ] @
Znas kako se kaze:"...tri puta je tri puta...".Sta ti fali ako imas sopstveni firewall?
[ plavigor @ 23.04.2005. 22:35 ] @
Koliko znam, SBB dodeljuje IP adrese iz svog privatnog opsega. Njihov ruter cuva ceo taj sabnet (kome i ti pripadas) od spoljnog sveta, ali te ne stiti od zlonamernika sa tog sabneta kome i ti pripadas. Ja bih svakako imao i svoj zastitni zid.
[ nicr @ 24.04.2005. 01:43 ] @
Sve je to lepo sto ti je taj lik rekao,ali firewall UVEK. Po meni je najbolji ZoneAlarm, ubjedljivo,ima 100 razloga ali mi se neda pisati,izlizacu tastere
Poz
[ Shadowed @ 24.04.2005. 08:45 ] @
Necemo sad o tome "koji firewall" ima nekoliko tema o tome.
Taj iz tehnicke podrske ti je to najverovatnije rekao zato sto ga je mrzelo da ti objasnjava kako da to konfigurises a i nije mu to posao. On je tehnicka podrska za usluge koje oni pruzaju a ne za Nortonove programe.

Svakako trebas imati svoj firewall. Zasto se pouzdati u njihov rad kad mozes sam da namestis sta ti treba? Uz to, mozes da konfigurises svoj firewall po svojoj zelji a njihov kako su podesili tako je, nemas uticaja.
[ z3r0 @ 24.04.2005. 23:10 ] @
jeste da su svi u pravu i da tereba imati svoj fw.

Mada i sam modem koji koristite (WebSTAR EPC2100) je fw. Prilikom cega sam onemogucava standarde netbios protokole.(podrazumeva se na 137-139).


Jeste da se nalazite iza nat servera i dalje postoji mogucnos da se vam neko upade peko na racunar preko nekog trojana ili sl.

Po meni treba da se koriste fw i kao sto kaze @plavigor svakakvih ljudi ima po sabnetu.
[ whitie2004 @ 26.04.2005. 14:31 ] @
Tu ti pamet ne treba. Postavi zid, pa ako log bude prazan i on se nebude cesto bunio - onda super. E, sad, sta ces da radis ako te budu 'gadjali' SSB-ovi serveri ...
[ Binary Mind @ 11.10.2007. 11:50 ] @
Sopstveni softverski Firewall obavezno u svakom slucaju. Razlozi za to su vec izneti. Preporucujem Sunbelt Kerio Personal Firewall jer je mali, ne koristi puno resursa, i sasvim solidno vrsi funkciju za koju je namenjen.