[ STIR @ 24.04.2005. 21:51 ] @
Zanima me kako mogu da postanem provajder u mojoj opstini?
Koja je cena uredjaja ?
Gde mogu to da kupim?

Hvala unapred STIR
[ ponline @ 24.04.2005. 23:44 ] @
aaahhh
I ja imam slicno pitanje, samo malo razlike:
Kako postati Miljoner?
UUhh da imam ideju, postoji kviz za to, ali ne znam odgovore na sva razlicita pitanja!!!
[ warlord @ 25.04.2005. 00:56 ] @
LEGALNO ili NELEGALNO ?

LEGALNO:
Prvo registrujes firmu koja ima u registraciji dozvolu da se bavi telekomunikacijama, pri tome dokazujuci da imas potrebnu infrastrukturu i ljude koji su obuceni za to.

Onda podneses zahtjevu odsjeku za telekomunikacije pri nadleznom ministarstvu u kojoj zatrazis opstu dozvolu za pruzanje internet usluga.

Zaposlis nekoga da ti napravi projektnu dokumentaciju za izradu bezicne mreze na podrucju tvoje opstine. Nakon toga podneses novi zahtjev u kojem zatrazis da ti se dodijeli frekvencijski opseg na kojem ce tvoja oprema raditi (izvan ISM opsega). Platis sve potrebne takse. Pored svega toga, izgradis par antenskih stubova kako tvoja oprema ne bi smetala drugima a ni oni njoj. Podrazumijeva se da imas svoj opticki backbone do najblizeg cvorista Deutche Telekoma.

Nakon toga kupis opremu i antene koje su prilagodjene da rade na opsegu koji ti je dodijelilo resorno ministarstvo. Nakon toga zaposlis nekoga da ti uradi marketinsku kampanju, kako bi se saznalo za tvoje prisustvo.

Mirne duse spavas nocu, znajuci da si uradio sve sto se moglo uraditi.


NELEGALNO:

Kvalitetno:

Nabavis dovoljnu kolicinu polovnih kompova sa dobrim wireless karticama (Prism 2.5 za B standard, Ralink 2500 za G standard, Atheros 2xxx za A standard). Zavisno od broja potencijalnih korisnika postavis omni antene na manje zahtjevna mjesta, a sektorske antene na vise zahtjevna mjesta. Uradis P-2-P povezivanje tacaka na 5.8 GHz zbog vece propusnosti i manjih smetnji.

Nocu imas manje nocne more u kojima sanjas komsinicu Miru kako pali svoju 15 godina staru mikrovalnu rernu koju je platila 20E na buvljaku i koja uzrokuje velike smetnje jer je postavljena kraj prozora koji gleda direkt na tvoju pristupnu tacku.



Nekvalitetno:

Postavis par jeftinih APova sa omnicama, povezes sve to u WDS mod rada i kupis pare od sirokih narodnih masa koje ces da prevedes zedne preko vode.


Nocu ne spavas nikako jer se svakih 5 sekundi bunis u znoju sanjajuci kako je golub odlucio da napravi gnijezdo bash kraj tvoje omni antene pri tome obarajuci tvoju mrezu.

Mislim da ovo pokriva sve varijante.
[ ponline @ 25.04.2005. 15:47 ] @
Citat:
LEGALNO:
Prvo registrujes firmu koja ima u registraciji dozvolu da se bavi telekomunikacijama, pri tome dokazujuci da imas potrebnu infrastrukturu i ljude koji su obuceni za to.

Onda podneses zahtjevu odsjeku za telekomunikacije pri nadleznom ministarstvu u kojoj zatrazis opstu dozvolu za pruzanje internet usluga.

Zaposlis nekoga da ti napravi projektnu dokumentaciju za izradu bezicne mreze na podrucju tvoje opstine. Nakon toga podneses novi zahtjev u kojem zatrazis da ti se dodijeli frekvencijski opseg na kojem ce tvoja oprema raditi (izvan ISM opsega). Platis sve potrebne takse. Pored svega toga, izgradis par antenskih stubova kako tvoja oprema ne bi smetala drugima a ni oni njoj. Podrazumijeva se da imas svoj opticki backbone do najblizeg cvorista Deutche Telekoma.

Nakon toga kupis opremu i antene koje su prilagodjene da rade na opsegu koji ti je dodijelilo resorno ministarstvo. Nakon toga zaposlis nekoga da ti uradi marketinsku kampanju, kako bi se saznalo za tvoje prisustvo.

Mirne duse spavas nocu, znajuci da si uradio sve sto se moglo uraditi.


Jaaoooooo warlord, jel stvarno sve to treba da bih bio legalan provajder????!!!!

Kad si pomenuo frekvencije izvan ISM opsega, predpostavljam da legalni komercialni provajderi ne smeju da koriste ISM opseg.

Onda , dali u opste ima neki LEGALAN wireless provider u Srbiju??????

[ nelecarvdn @ 23.03.2010. 23:31 ] @
aj malo bolje obljasni to "NELEGALNO"
[ tox master @ 24.03.2010. 00:05 ] @
Jesi li mozda obratio paznju na datum pisanja poruke na koju si odgovorio?!