[ pjacovic @ 25.04.2005. 11:03 ] @
Da li neko ima iskustvo s ovakvim problemom? Aparat je star nesto vise od 3 godine. Ne radi ni jedan video ulaz (2x SCART pozadi i cinc napred), a radili su. Nisam siguran u trenutak kada su prestali (znaci nije se dogodilo nista tipa pregorevanje necega barem da ja vidim).Nisam uspeo da dobijem nijedan konkretan odgovor sem od nekog majstora (telefonski) da je sigurno procesor. Mada TV u ostalim funkcijam radi sasvim normalno i zadovoljavajuce sto mi se cini nemoguce ako je procesor u pitanju. NIsam isao u zvanicni servis jer mi je muka da toliku skalameriju transportujem sa neizvesnim ishodom. Ako neko ima neku ideju neka je kaze bio bih vrlo zahvalan.
[ zoran @ 25.04.2005. 14:16 ] @
mislim da mu je procesor pokvaren i da ga treba zameniti .
[ pjacovic @ 25.04.2005. 15:51 ] @
Hmm..To mi je vec receno, ali koji je to procesor koliko kosta...
[ zoran @ 26.04.2005. 01:09 ] @
Otvoriš tv i pogledaš koja mu je oznaka , pa odeš i kupiš (svašta)
Kako mi odavde da ti kažemo koji je procesor kad je tv kod tebe ?
[ pjacovic @ 26.04.2005. 10:18 ] @
Pa mislio sam da neko zna oznaku procesora po nazivu modela i pro tom mi ustedi da otvaram TV, koji (vidi cuda) i ne umem da otvorim. Pa kad mi neko kaze onda se raspitam da li ga ima jer nesto sumnjam da toga ima ko u samoposluzi i naravno ako ga ima koliko kosta. Pa ako se sve sklopi onda da nadjem nekog (recimo tebe zorane posto vidim da ti to ide ko od sale) da ga otvori i zameni procesor.
[ Proko @ 26.04.2005. 10:56 ] @
To bi trebalo da bude šasija KS3A sa procesorom IC901 : SDA555x-OTP
Može biti i video switch: TEA6425
[ dragomirk @ 26.04.2005. 11:16 ] @
Procesor nije sigurno. postoje dve mogucnosti:
1) Da su zener diode kao zastita na ulazu video signala s/c,
2) Da su ulazi iskljuceni u "service menu"-u

Taj problem i slican sam imao nekoliko puta. I uvek je bio software u pitanju, jedino ako si ukljucivao PC na video ulaz a imas G-Force video karticu onda postoji sansa da je crkao procesor. Neznam napamet Ulazak u Service Menu ali ako nisi resio javi se pa cu da potrazim.
[ pjacovic @ 26.04.2005. 11:31 ] @
za dragomirk

Probao sam i usao u service menu i tamo stoji opcija za video ulaze 2Scart ili 2Scart+S (ostavio sam na 2Scart jer S stoji verovatno za S-video). Jedino ako ima neko drugo podesavanje posto bas ne razumem puno one stvari po service menu-ju. Jos sam i resetovao sve ali se situacija nije promenila. A sto se tice ukljucivanja PC-ja, istina je da sam od uredjaja u to vreme ukljucivao dig. foto aparat na prednji (to je kompozitni koliko se razumem) i PC na SCART. Samo sto nemam GForce karticu vec ATI All-In-Wonder Rage128Pro. Ne znam imas li kakva iskustva sa tom karticom.
[ zoran @ 26.04.2005. 14:24 ] @
Pa ne popravlja se tv samo sa daljinskim upravljačem.
[ shikla50 @ 26.04.2005. 21:06 ] @
to ti je prijatelju VDP 3120 .do sada u garantnom roku promenio sam mozda njih 20.
cena u Makedoniji je negde oko 35eura.
pozdrav
[ FlashMaster @ 26.04.2005. 21:34 ] @
Citat:
dragomirk: Procesor nije sigurno. postoje dve mogucnosti:
1) Da su zener diode kao zastita na ulazu video signala s/c,
2) Da su ulazi iskljuceni u "service menu"-u

Taj problem i slican sam imao nekoliko puta. I uvek je bio software u pitanju, jedino ako si ukljucivao PC na video ulaz a imas G-Force video karticu onda postoji sansa da je crkao procesor. Neznam napamet Ulazak u Service Menu ali ako nisi resio javi se pa cu da potrazim.


E ovako nesto jos nisam cuo do sada.Pa ja vec dve godine gledam filmove sa PC-a na "Samsung"-u,i imam G-Force 4 MX440 graficku.Nadam se da to sto si naveo nije tacno.Moze da se desi da TV ima gresku ali da nesto tako kao graficka karta moze da zezne TV,u to cisto sumnjam.Ipak je 13 mikronska tehnologija daleko pouzdanija i naprednija od one koja se koristi za pravljenje TV aparata.
[ zoran @ 27.04.2005. 02:56 ] @
Trebalo Bi da je SDA2084A010 procesor
[ dragomirk @ 04.05.2005. 06:47 ] @
Zao mi je ali je tako. Kada spajas komp sa tv-om mora da bude iskljucen i pc i tv inace odjedno da detektuje video out moze da izazove te posledice u 90% slucajeva. Bolje nemoj da probas. Ovo sam video nekoliko puta. Ne kazem da Ge Gorce los ali je tako.
[ zoran @ 04.05.2005. 14:39 ] @
Vi ljudi pričate o statičkom elektricitetu i razlici potencijala.
Potrebno je oba aparata isključiti sa napajanja pre spajanja kablova i neće biti problema. U suprotnom mogu se desiti razna gadna oštećenja na uređajima i to stradaju procesori , jer su najosetljiviji.

vozdra________