[ boccio @ 26.04.2005. 13:49 ] @
Evo jednog cudnog primera:

Pretrazivac: Google
Keyword: 'boccio'

Na 3. mestu je (moj) sajt word-press.net, iako se na njemu rec 'boccio' ne pojavljuje apsolutno nigde (osim u meta name="Author" tagu)

Tek na 6. mestu je moj blog (krstovic.info) koji je, inace, i optimizovan za tu rec.

Ostali pretrazivaci nemaju ovu anomaliju. Samo Gugl.

Svi znamo za anchor text snagu (poznati primer sa "miserable failure" & G.W.Bush :)), ali ovde nije o tome rec, prakticno ni jedan anchor text za word-press.net nema "boccio" u sebi!

Jos malo detalja:
1. word-press.net: BL's: 88, PR: 4
2. krstovic.info: BL's: 39, PR: 4

Dakle...ja sam zbunjen...ima neko objasnjenje za ovo? :)

[ MicrosoftCorporation @ 26.04.2005. 18:51 ] @
a da pogledas ovu stranu. verovatno ih ima jos :)

http://wordpress.org/support/topic.php?id=18354

nego u vezi sa BL's mozes li da objasnis zasto je velika razlika u broju npr: link:www.imesajta.com i link: www.imesajta.com ( sa razmakom izmedju link: i www...) Negde je ova razlika u korist prve opcije (redje) kao u slucaju tvog sajta a negde (cesce ) u korist druge opcije pr: link:www.godaddy.com i link: www.godaddy.com
[ boccio @ 26.04.2005. 23:24 ] @
Citat:
MicrosoftCorporation: a da pogledas ovu stranu. verovatno ih ima jos :)
http://wordpress.org/support/topic.php?id=18354

Da, vidis, to sam potpuno zaboravio... Ljudi su mislili da je rip-off, ja ih lepo ubedio da nije, cak ponudio i source kao dokaz.
Medjutim sa SEO stanovista to nema nikakve veze. U toj temi rec "boccio" je samo na jednom mestu anchor text za URL 'www.word-press.net', a PR strane je 0, tako da je to apsolutno nedovoljno da "nadjaca" krstovic.info za taj keyword.

Ako me pamcenje ne vara, sajt mi je obicno u potpisu na forumima, nigde nije anchor za moj nick...tako da ovo i dalje ostaje misterija...

Sto se tice tvog drugog pitanja: razlika izmedju link: www i link:www evo u cemu je stvar:
link: www se racuna kao "normalna" pretraga, to jest gugl trazi termine "link" AND "www".

link:www radi ono sto zapravo zelis, tj. trazi backlinkove
[ old @ 06.05.2005. 00:32 ] @
Ima još slučajeva, izgleda da je pravilo, da anchorlink nadjačava pr.

Plus, za pozicioniranje google računa trenutni ("stvarni") pr, a ne toolbarski (osim ako su isti). Ako i za "vote" računa "stvarni", onda se verovatno ne radi o nuli.

Zaključak: malo je preoštra formulacija "apsolutno nedovoljno da "nadjača" ".

PS
Ako neko ne zna... kada se na G keširanu stranicu dođe iz pretrage, a reči nema na stranici, piše:
"These terms only appear in links pointing to this page: >neka reč<".