[ login @ 28.04.2005. 19:34 ] @
Sorry ako je neko vec pitao ali pre nego sto sam poceo da kuckam lutao sam forumom satima, bukvalno i nisam nasao :(

Imam sparklan wx-1590 grid antenu i atmel mi pokazuje da vidim neobee-jev ap.
Neobee mi je otvorio nalog uneo mac adresu u ap i .....
U atmelu sam konfigurisao njihoc essid i kanal.

Pitanje sta sada tj. sta dalje. Kako da mu kazem da uspostavi konekciju sa Ap-om.
Sta da kliknem :) ?

F1 F1 F1

[ zus @ 28.04.2005. 19:59 ] @
Pa zamoli ga!

[Ovu poruku je menjao zus dana 29.04.2005. u 19:42 GMT+1]
[ skydiver021 @ 28.04.2005. 20:39 ] @
Pozovi tehničku podršku pa vidi sa njima. Ali dok ih ne pozoveš podesi TCPIP parametre na mrežnoj kartici ip adresu mask i def gateway to su parametri koji su ti trebali dati. AP treba da ti je klijent modu gde definises essid i to je to.
[ login @ 28.04.2005. 20:59 ] @
Zus-ov nepismeni odgovor necu komentarisati.

sky...

Vec sam ih zvao, ali imaju novog momka koji nije znao mnogo da mi kaze :(

TCPIP na mreznoj je podesen na rang adresa wx-a i izgleda ovako

wx -> 192.168.5.100
lan -> 192.168.5.101

Mask 255.255.0.0

Gateway .... nemam pojma sta bih upisao :) nisu mi dali
AP jeste u klijent modu, fleshovao sam mu firmver i definisan
je essid: neobee

i to je to, ali sta sada? Kreiram mu novu konekciju sa user i pass
medjutim kaze da nema odgovor od kompa sa druge strane.
[ eki_yu @ 29.04.2005. 14:29 ] @
Prvo, da li se tvoj ap poveze na neobee ? Gde se nalazis i na koji neobeejev ap se kacis ? adresa koju si naveo mi deluje kao da je iz uputstva od ap-a i sluzi da podesis ap. Kada ti se ap poveze, treba na tvojoj mreznoj kartici da podesis da adresu (IP) dobijes automatski. ako kartica neko vreme pokazuje ip 0.0.0.0 i posle toga dobijes nesto kao 169.254.x.x , to znaci da ti je signal prema neobee-u slabi i da ti treba da: bolje podesis antenu, stavis bolji kabel, stavis kraci kabel, stavis jacu antenus, stavis jos jacu antenu, stavis najbolju antenu koja moze da se nabavi, stavis jaci uredjaj, i na kraju promeni provajdera ako sve ovo ne uspe ...
[ broker @ 29.04.2005. 14:35 ] @
Pre nego sto bilo sta kupis ili uradis moras se konsutlovati sa administratorima provajdera. Ako oni ne znaju kako da podesis uredjaj onda ne znam ko ce moci da ti pomogne. Mi samo mozemo da nagadjamo jer ne znamo kakva je konfiguracija kod provajdera.
[ r00t @ 06.05.2005. 14:33 ] @
hm... pa standardna procedura kod 802.11b provajdera, (ovo je bukvalno za ovislink wl1120, ali je isto, ili veoma slicno kod ostalih) znachi
udjes u explorer ukucas ip ap-a, pobrini se da ti je ip kompa u istom opsegu, mrezi, i onda :
u Basic Settings > Client InfraStructure
u Site Survey > refresh uradis, i oznacis provajdera koji treba, i kliknes connect
u TCP/IP Basic Settings > kloniras mac adresu tvoje ethernet kartice...
i to ti je to, sad izbrises adrese, koje si postavio da bi pristupio ap-u,
DHCP pool provajdera ti dodeli neku tvoju adresu i done :) surfash :P

mhm :) ok ok :) nista
[ BigBrother2005 @ 18.05.2005. 03:29 ] @
Evo SHTA ZAPRAVO CHOVEK TREBA DA URADI:
---------------------------------------------------------------------

1. IDI U AP configuration manager podesi parametre za Acess Point Client Mode
2. Konektuj se na AP, i zatvori manager
3. Skini sa interneta http://80.74.163.1/RASPPPOE_098B.ZIP
4. Prochitaj ovo uputstvo sa njihovog sajta http://www.metrohive.net/uputstvo.htm
VAŽNO OBAVEŠTENJE - Obavezno pročitajte ovaj tekst!
Citat:

Nakon nekoliko nedelja istraživanja i testiranja wireless konekcija na više lokacija i operativnih sistema, brojnim prepiskama na različitim forumima, kao i konsultacijama sa kolegama iz celog sveta tehnička podrška Neobee.Net-a je došla do saznanja da PPPoE protokol na Windows operativnim sistemima ima grešku, koja ima upravo jednake simptome kakvi se dešavaju našim korisnicima!!!(protok podataka očajan) Shodno gorepomenutom saznanju, neophodno je instalirati ne-komercijalni RAS PPPoE paket, koji možete preuzeti ovde, instalirati isti prema uputstvu koje sledi dole. Prethodne konekcije možete izbrisati, a za sva pitanja i nedoumice možete nam se obratiti na telefon tehničke podrške Neobee.Net-a 021/472-1052.

Raspakujte arhivu u neki direktorijum čiji će sadžaj izgledati kao na slici 1

slika 1

U prozoru Network Connections izaberite LAN karticu i odaberite desnim dugmetom properties ili kliknite
change settings of this connection (slika 2)
[img]http://www.metrohive.net/images/uputstvo/net-conn.jpg[img]
slika 2

U novootvorenom prozoru Local Area Connection properties izaberite opciju install(slika 3)

slika 3

Odaberite opciju protocol(slika 4), kliknite na Add. U novom prozoru odaberite opciju Have disk, kliknite na browse i izaberite direktorijum u koji ste raspakovali RASPPPOE arhivu. Ne morate označiti fajl, Windows će automatski odabrati datoteku koja odgovara verziji istog. Kliknite na OK, sve do kraja...


slika 4

Nakon ove procedure, PPPoE protokol će biti instaliran za sve mrežne adaptere u vašem sistemu. Sledeće što treba da uradite jeste da pokrenete program RASPPPOE, koji se nalazi u direktorijumu u kojem ste raspakovali arhivu(slika 1). Windows će se pobuniti zbog autorskih prava, ali vi svakako kliknite Run... Otvoriće se prozor(slika 5) u kojem ćete izabrati mrežu na koju želite da se konektujete klikom na Query Available Services. Nakon dobijanja liste, izaberite metrohive (Default service) i kliknite na Create Dial-up connection for the selected adapter

slika 5

Ova procedura će kreirati shortcut ikonu na vašem desktopu (slika 6)

slika 6

Duplim klikom na shortcut otvoriće se dialog box u koji unesite vaše korisničko ime i lozinku, te kliknite na
Connect(slika 7)


slika 7

Za korisnike OvisLink 1120AP adaptera, verziju 3.00F firmware-a mozete preuzeti ovde

Napomena
NE ZABORAVITE DA OVA VERZIJA FIRMWARE-A MENJA FIZIČKU MAC ADRESU, PA SE JAVITE TEHNIČKOJ PODRŠCI I JAVITE NOVU.