[ madamov @ 29.04.2005. 19:37 ] @
http://www.apple.com/quicktime/download/mac.html

Zahteva 10.3.9. Kažu da uskoro stiže i za Windows, tamo još stoji verzija 6.5.
[ milke @ 30.04.2005. 14:46 ] @
Opa, QT Player 7.0 je Cocoa! A tu je i novi QTKit API...
[ madamov @ 03.05.2005. 17:07 ] @
A eno ga i 6.5.2 na Appleovom sajtu reinstaller ako se slučajno nešto zezne prilikom instalacije verzije 7.
[ milke @ 08.05.2005. 12:59 ] @
Citat:
madamov: A eno ga i 6.5.2 na Appleovom sajtu reinstaller ako se slučajno nešto zezne prilikom instalacije verzije 7.


Heh, pa znaju zašto su ga stavili! Izgleda da se QT7 i Panther ne slažu baš najbolje, bar ne kod mene. Ono što "vrti" vrti mnogo bolje nego 6.5, ali ima neke stvari koje neće da pusti. Recimo "Ako Srbija stane": pokušava, pokušava, ali jednostavno ne ide, zaglavi ponekad i sam Finder. Možda je stvar u codec-ima, ali ima još lepša stvar. Probam da pogledam "CNBC Tiger Coverage" na Apple-ovom (!) sajtu i lepo čujem samo ton, a od slike samo nepregledna belina. Probao iz Safarija i OmniWeb-a, iz oba isto. Na web stranici ponosno stoji "QuicKTime 7 required for Mac users"... Onda odem malo kasnije, kad vidi čuda, sada hoće, malo zatim opet neće, valjda su mu ugradili i sopstvenu volju, pa je ponekad neraspoložen...

Ah da, ponekad se u System Preferences ne pojavi QuickTime ikona, samo natpis, a gde (treba da) je ikona, opet praznina...
[ madamov @ 08.06.2005. 09:23 ] @
A od juče ili prekjuče eno ga i QuickTime 7 Preview za Windows.

Ima li činjenica da je QT 7 Player Cocoa i da Apple prelazi na Intel procesore ikakve veze? B)
[ milke @ 08.06.2005. 23:53 ] @
Citat:
madamov: Ima li činjenica da je QT 7 Player Cocoa i da Apple prelazi na Intel procesore ikakve veze? B)


Ne, osim ako Apple ne odluči da portuje Cocoa na Windows :-)). Šalim se naravno, Cocoa QT će biti znatno lakše održavati u obe verzije, PPC i Intel, nego Carbon QT. Ostaje još iTunes, ne bi me iznenadilo da 5.0 bude Cocoa. I Finder, naravno, verovatno će i on konačno da postane Cocoa u Leopardu. A i bilo je krajnje vreme da se Apple, kad već 5 godina propagira da nove OS X aplikacije treba razvijati u Cocoa API-ju, oslobodi sopstvenih Carbon zaostavština, sada kada je OS9 definitivno mrtav.
[ SIT @ 09.06.2005. 07:25 ] @

Citat:
Ne, osim ako Apple ne odluči da portuje Cocoa na Windows :-)).


Takav port postoji odavno :)
[ KarakorukaJapan @ 18.09.2005. 08:42 ] @
Da vas pitam nešto. Ja imam Windows XP i instalirao sam sad QuickTime 7 i ne mogu da uvezem video datoteke u ImageReady CS. Je l' se isti problem javlja i na Mac-u i kako da ga rešim? Zašto QuickTime plug-in u ImageReady CS ne podržava QuickTime 7?