[ manca @ 03.07.2002. 23:39 ] @
Imam jedan veoma veoma veoma i jos 10000000 puta veoma zajeban problem!!
Slusaj pazljivo!!!!!!
Imam na masini Win 98 SE i preko njega imam jos jednu particiju sa win XP om!Problem je ovakav!!
Formatirao sam particiju na kojoj je SE i sta se desava!!!...gubim XP boot dakle nema vise ono gde pise da izaberem XP ili 98, direktno ide u SE!Kako se to moze popraviti,... ako moze!?>><......da ga ima ponovo XP boot dakle da mogu da biram Xp ili Se!Samo znajte da je XP Fat 32!I SE isto FAT 32!!Spasite me ako mozete!!!!!!!!!

Pazi se nije to kraj!!Ubitacno!Nego desava se jos jedan problem!
Idem ja lepo u command promt only preko F8!(na pocetku startanja win-a).I odoh ja u DOS da sa NDD proverim system!On me pita nesto ja kazem YES i dalje Yes i tako na kraju dodjem do dela gde pise da restartujem comp.Restarujem ja comp.Odem u Win(98 naravno)I pazi sad ti ovo D particija na kojoj je bio XP izgubila se je.Nije mi sada jasno sta da radim posto je vrlo gadna situacija!

Ko ovo stvarno zna da resi CAR je!!
Ali ja molim sve da mi pomognu!Izvinite sto sam malo duzu poruku napisao ali mora se!
Hvala unapred!

P.S!
MOLIM VAS POMOZITE MI!NA XP PARTICIJI SU MI SVE VAZNE STVARI!!!!!!!!
[ Mihailo @ 04.07.2002. 01:20 ] @
Citat:
... me pita nesto ja kazem YES i dalje Yes i tako na kraju dodjem do dela gde pise da restartujem comp...


Zanimljivo.

Podigni sistem sa Windows XP CDa. Citaj pitanja. Kada te pita da li hoces instalaciju ili Repair, izaberi ovo drugo, a zatim Repair using Recovery console. Uloguj se na instalaciju. Kucaj
C:\fixmbr
C:\fixboot
i odgovori sa YES.
Resetuj.


[ manca @ 09.07.2002. 21:00 ] @
Tu postoji jedan problem!!
Na D particiji mi je XP
Ali ta D particija se ne vidi.I ja kad popravim boot on ga ispise na D particiji, tako da ne mogu da pokrenem XP!
Pojavi se ono gde pise da biram XP ili 98 i ja izaberem XP i nece!!!!
Kako to da popravim!Mnogo mi je potrebno!!!

P.S
Zapamtite XP je na FAT 32!!
[ Mihailo @ 09.07.2002. 23:48 ] @
Proveri C:boot.ini fajl, liniju za XP:
Code:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINNT="Windows XP" /fastdetect

Prva particija je sigurno primarna; druga (D:) može biti pod extended particijom, u tom slučaju treba da stoji partition(3). Po potrebi zameni WINNT sa Windows.
[ Flasica @ 10.07.2002. 21:03 ] @
Nisam citao nista gore, ali samo jedna napomena:
Moglo se slucajno desiti da si inslirao na istu particiju 2 sistema, a onda ode sce u PM...

Flasica
[ manca @ 10.07.2002. 23:44 ] @
Obriso sam particiju tako da nema nista od toga!Ali nema veze instalirao sam novi XP!