[ VojislavM @ 04.05.2005. 22:06 ] @
Neznam o mrezama puno , ali to malo sto znam mi sad nije pomoglo. Prelistao sam sve moguce forume i topike i nisam nasao nista sto bi mi pomoglo.

Imam tri racunara i kablovski internet. Kablovski internet , naravno od koaksialnog kabla ide u eksterni modem i iz modema do hub (tako se valjda zove one sprava gde ima jedno pet ulaza za mrezne kablove - valjda se zovu UTP kabl?). E sad, svi su prikaceni i na njega (hab) i svi imaju internet ali , zelim da povezem i racunare medjusobno (svi su Win home ) . Video sam da je za mene izgleda resene VPN ali nema sanse da ga postavim (nesto nece) drugo svi racunari imaju istu IP adresu . Naravno ako promenim ip nema interneta na tom kompu.

Sta da radim kako da ih umrezim?

[Ovu poruku je menjao trooper dana 06.05.2005. u 10:41 GMT+1]
[ Milos Stojanovic @ 06.05.2005. 09:41 ] @
Ajde lepo napiši koje su ti IP adrese klijent računara, dakle IP adrese loklanih ethernet adaptera (Control Panel > Network Connections > Local Area Connection > Properties > TCP/IP Properties) i njihove Gatewaye. Ako svi računari imaju istu lokalnu IP adresu, onda je to velika glupost. Ako su svi računari vezani na hub, onda ne bi trebalo da imaš problema sa uspostavljanjem LAN mreže.