[ SmilieBG @ 05.05.2005. 18:15 ] @
Daklem ovako, kada sam imao neko interesovanje za muziku (da je pravim na kompu), to bejase davno kada su programi bili poprilicno teski za upotrebu (milijardu i sedamstopedeset i sest opcija :( i tada sam poprilicno gubio nadu...

Zanima me, kako sada stvari stoje? Ako bi mogli da mi preporucite recimo top 5 programa za mixovanje i rad sa muzickim fajlovima?

Konkretno, hteo bi da se okusam da napravim nekoliko pesama (techno). Ima ih mnogo lepih, ali bi ja to malo za svoju dusu prepradio :))

Takodje, linkovi ka how-to's, FAQ i sl su dobro dosli.

Poz,
Sale
[ vindic8or @ 06.05.2005. 17:33 ] @
sada, naravno, imas mnogo vise opcija nego pre x godina, ali je dobra stvar sto je sada to sve mnogo vise user-friendly, a i kvalitetnije.


pogledaj fl studio i reason za pocetak.
[ ton_majstor @ 07.05.2005. 09:35 ] @
@SmilieBG:

Citat:
to bejase davno kada su programi bili poprilicno teski za upotrebu (milijardu i sedamstopedeset i sest opcija


Danas je situacija takva da su KVALITETNI programi IZUZETNO komplikovani za upotrebu. Oni koji su laki i jednostavni, ili NE ZVUCE dobro ili su freeware, pa samim tim, imaju ogranicenu podrsku i upgrading....

Znaci, nema ti spasa. Ako si pre deset godina koristio Cubase ili Logic, to ima i danas, al se pretvorilo u Kolosa sa Rodosa, a i nije vise bez konkurencije.

Koliko para, toliko muzike. Ako zivis u NL, jasno ti je sta imas po prodavnicama. Procunjaj, pogledaj, pa nas pitaj za neke od tih stvarcica i softvera, sta da ti preporucimo!

Linkova imas na ovom forumu koliko ti dusha ishte!

Pozdrav!
[ banditi @ 12.05.2005. 23:32 ] @
Za sam pocetak z a b o r a v i REASON jer si relativno pocetnik.
Reason je ipak malo kompleksnija varijanta za produkciju.
Uzmi Sound Forge,neki vocal (acappellu) i sa njom se igraj nekih 2 meseca ispitujuci njene mogucnosti i efekata koje budes stavljao na nju. Mnogo ce ti pomoci, jer govorimo o muzici koju ti pravis. Kasnije predji na FL pa i na RSN.
Pozz.
Unknown!
[ Ni ten ichi ryu @ 13.05.2005. 02:16 ] @
Reason težak? Za 4 sekunde može da se potera instrument i da se zasvira. Prostijeg nema.

Ja ipak predlažem reason. Manual je odličan, a i instructional books mogu da pomognu jako puno. Sve ovo iz pretpostavke da želiš samo da se zezaš.

David Huber - Modern Recording Techniques je odlična knjiga. http://modrec.com/ Mnogo je lakše primenjivati efekte ako zapravo znaš šta oni rade.
[ vindic8or @ 13.05.2005. 02:20 ] @
da pocne sa sound forge? i sta da radi? da se snima u nedogled?


reason je stvarno najocigledniji softver out there. sve je integrisano, sve je odmah pristupacno, cak i dobijes 2 sample cd-a, tako da ti sve radi out of the box.
savrseno za prve korake.

reason help (pokreni isti i lupi F1) je takodje vrlo informativan, cak i ako ne znas sta cemu sluzi.


definitivno kreni od reasona, pa ce ti dalje vec biti jasno samo od sebe.