[ drgrga @ 07.05.2005. 23:40 ] @
Zanima me ako su kolege raspolozene da odgovore koliko naplacuju dekodiranje
klasicno a posebno seckanje simensa.
Ovo sve zato sto mi se smucilo da radim za 400 din.(5 e) prema musteriji,a za
kolege koji nece ili ne smeju 200 din (2.5 e), i to sve zato sto sam danas u silnoj guzvi(zbog tupog skalpela) malo prerezao jedan MC60 pa mu malo ne rade tipke za navigaciju,nakog cega sledi smaranje oko prespajanja i dalje sve znate...

Zanima me ima li jos gradova,gde su ljudi takvi da im je puno i 400 din. a da im ne kazes 800 onda bi pljuvali na sva usta......strashno....



[ silicva @ 08.05.2005. 00:23 ] @
10-ka i ni makac ispod, ima kod mene u blizini jedan lik koji radi za 5e i ja saljem kod njega ako nece za 10e, inace srpski decko u simensa ubacuje za 200din, i tako, nema mi tu logike, ali lakse mi je da zatrpam njega tako nekim poslovima koji odnose vreme, pa onda naplatim koliko sta hocu, ljudima koje mrzi da cekaju!
[ blackdog @ 08.05.2005. 08:18 ] @
Ima ima drugar jos takvih mesta gde ce pre dozvoliti da im oko izvadis nego iz dzepa 400 din. Odn. 5 jevreja i jos ce da te jasu. Pitaju moze jeftinije Aja moze po principu URADI SAM to Je najjeftinija varijanta Pozdrav
[ steva75 @ 08.05.2005. 11:40 ] @
kod mene je seckanje i bockanje zavisno od modela od 600 do 800 din a srpski 500din
pozdrav
[ novack2 @ 08.05.2005. 12:39 ] @
Ma seckao sam i bockao,zaklao sam osobno 3 kom MC60, 1 C60 ali kako došli ovi A65 i CF62, prevelik mi rizik bio , jer ako s..bem par telefona, za te novce mogu kupiti Martech -2 sa adapterima 2.0 . Napokon sam ga i kupio i sad odzvonilo kasapljenju :))
U svakom slučaju,za te male pare ne isplati se toliki rizik imati na grbači.
[ Dejan Matijevic @ 08.05.2005. 13:56 ] @
Došao švercer kod mene i pita pošto ću mu uraditi 30 kom M55 verzija 11. Taj telefon više i nije toliko aktuelan, cijena mu je pala i shodno svemu tome ponudim mu po 3 eura/komad. Hehe, čovjek se zaprepastio i kaže mi da sam lud, u Novom Sadu će mu to napraviti po 0.5 eura/komad. Nije me posebno iznenadio sa tim jer mi je kolega Ljubo prodaje telefone nekom šverceru Pedji u Novom Sadu rekao da je vidio kako neki lik otkodira Nokie 3220 i to 100 komada za 20 eura, naravno, kalkulatorom... računajte koliko je to po komadu. Pa gdje je otišao taj posao?

Zašto takvi ne ponude otkodiranje za pivo i ćevape, ili čak besplatno

Iskreno se nadam da će uskoro biti kraj priče sa Tornadom, tj. da se prekine svaki budući update tog box-a, da nove generacije telefona više neće biti moguće otkodirati kalkulatorom, da se svi simensi, LG i slični rade isključivo na TP, da nova unlock oprema ima cijenu 1000 i više eura tako da profesionalci ostanu profesionalci a kokošari i pilićari da rade ono što su i prije toga radili, čuvaju ovce i čiste smeće po gradu
[ novack2 @ 08.05.2005. 16:55 ] @
@Dejane [quote]Zašto takvi ne ponude otkodiranje za pivo i ćevape, ili čak besplatno

Ma nije stvar u tome, već u mentalnom sklopu tih i takvih ljudi koji bez ikakvog razloga obezvređuju rad, nije mi jasno zbog čega se u nekom mjestu ne mogu nikako dogovoriti unlockeri oko cijene.
Zašto netko spusti cijenu za dekodiranje V300 sa 100 kn na 50?
Mislim da bi trebalo provoditi akciju " BUŠI GUME HAHAHAHA, BUŠI,HAHAHAHA "
[ blackdog @ 08.05.2005. 17:24 ] @
Pa zar nisi pomislio da te folira ko je lud da za 0,5evra otvara telefon od 100-120evra dovoljno je da malo zadrhti ruka i sta se desava.muka je to ali ne treba popustati neka seku za 0,5evra dok im se ne desi isto pa makar to bilo i 20telefona i 50 po 0.5 evra ja sam proveravao u N Sadu i svaki ozbiljniji serviser uzima 10evra za musterije a za kolege 5evra
[ Dr S E M A @ 08.05.2005. 18:25 ] @
@dejo @novack

evo jedan moj primjer od prije neki dan.......

Ulazi mušterija u radnji i drži cx70 za dekodiranje,kaže koliko je da mi otključaš i prevedeš ovaj aparat,hmmm kontam u sebi imam za konkurenciju jedan vrlo glup i nesposoban servis koji radi tako jeftino i kažem ja mušteriji sve 15 evrića (što je realno rečeno vrlo malo za taj posao) ali ajde kontam nakačim otključam imam parcijalu jezik za marteka i za čas 15 evrića i malo jebem konkurenciju,au kaže meni mušterija da su mu ti delegati iz to drugog servisa sve rekli uraditi za 7,5 eura,i ja se iznerviram i puknem te pošaljem mušteriju u pizdu materinu i istjeram je iz radnje (baš sam gad ) kad za jedno pola sata donosi rođak od te mušterije isti aparat da se otključa i ja ga pitam što ne otključa tamo u drugom servisu,kaže ne mogu,hmmm kontam u sebi imaju marteka kako nisu mogli i na um mi padne da bi mogla biti veća verzija od 25,može reko ali je samo otključavanje 20 eura,kaže on može samo otključaj i smije mi se u lice (konta s**** i misli ne mogu ga otključati) ,s obzirom da mi nije bilo prije tih verzija preko v25 bijaše mi potreban adapter v2.0 ili easy adapter,fino sve razgrnem sa stola i načinim easy adapter i otključam telefon,i onako hinski se nasmijem i fino nonšalantno uzmem 20evrića,kaže on meni pa nema jezika,da reko prijatelju nema jezika on košta naknadnih 10evrića,gleda on u mene sav pun bijesa,pa kaže dobro hajde i to odradi i sve ga ispade 30 evrića. (onako dajem mu konačno finaliziran aparat i sav sretan jebem mu mamu u sebi,vjerujte uljepšao mi je narednih 7 radnih dana)

P.S.
Izvinjavam se na dugom postu ali da malo razjasnimo,ko je prodavao sir i kajmak i piliće po pijacama ne može biti serviser,ipak se naše servisersko znanje na kraju naplati,a što se tiče cijena držim ih 100% i nedam ih spustiti ni eura dole,onoliko je koliko ja kažem i tačka.
[ Dejan Matijevic @ 08.05.2005. 18:29 ] @
Ma ok je to, znam da nisu serviseri ti koji rade po 0.5 eura... i ne, nije me folirao, istina je to... po 0.5 eura se radi u Novom Sadu, rade pilićari sa data kablom, laptopom i osnovnim znanjem o dekodiranju... eh, teške muke iskalkulirati kod za nokiu, to zna i moja ćerka od 7 godina, a i isflešati nokiu tornadom. Ni ovdje kod mene nije bolja situacija... klinci daju oglas u novine, otkodiraju nokie po 20 kuna... da imaju za cigare i kolu za taj dan.
[ novack2 @ 08.05.2005. 19:28 ] @
čini mi se da je stvar u tome što su cigare i coca-cola dosta jeftine :))
[ silicva @ 08.05.2005. 21:32 ] @
ljudi su danas poludeli, ili stvarno nemaju para, posla, sta li vec. ja vrlo cesto pozovem telefonom servise mojih kolega i pitam "molim vas da li dekodirate nec ili siemens" pa kad cujem neku nelogicnu cenu tipa 200-300 dinara za simens sa seckanjem i bockanjem i t d... zapretim sa kanisterom benzina i sibicama, ali nevredi ljudi moji samo se nerviram badava. Po beogradu verovali ili ne ima likova koji 100 telefona rade po 20 dinara! mentola nikad na odmet, kako ga ne mrzi da odvrce i zavrce 6*100 srafova, skida i vraca 100 limova i secka, sklappa rasklapa za 2000 dinara ja to ne razumem!!!
[ silicva @ 08.05.2005. 21:35 ] @
i mnogo sam se sad iznervirao kad citam ove vase postove!!!!!! j..m im mater klosarsku, pilicarsku ufff!
[ drgrga @ 08.05.2005. 22:19 ] @
Ma nije da ljudi nemaju para,nego su navikli da se cenkaju kao na pijaci.

A ovi sto rade za 0.5 e u N.S. istina je znam dvojicu ne bih da imenujem i poznatiji su inace.Ovaj jedan sto ima Martecha ajde pa da ga razumem a ovaj drugi sto rece
silicva kako ga bre ne mrzi da otvara skida lim secka i zatvara za pola evra ili evro.
Ne znam samo sta kaze coveku kad mu malo slucajno usled pada koncentracije prereze tel. a zaradio je na 100 komada 2 ili 4 hiljade nebitno ne moze cak s tim parama ni da ga kupi...

Strashno ljudi zato sam i pokrenuo ovu temu muka mi je od svega.....
[ legija @ 08.05.2005. 22:53 ] @
Pa zbog ovakvih gluposti ja sam prestao da radim telefone. Sad samo sacekujem one koje ne moze da urade pilicari i doslovce DEREM od 30 do 50 evra po komadu.
U prosjeku uradim 2kom dnecno, i opet sam zadovoljan.
[ damko @ 09.05.2005. 07:01 ] @
Pozdrav raji!
Eh u Tuzli je doslovno receno "s*****" sto se tog posla tice,sve je otislo u PM,dr.Sema to zna dobro a i ostali iz okoline,znaci svugdje je situacija ista,nazalost ali je tako,kod nas su pekari poceli umjesto hljeba i kifla da dekodiraju telefone,najnoviji biseri se pojavljuju po oglasima ,kaze dolazak na kucnu adresu cijena 2km.Ja nazovem i kazem da sam kao iz Teocaka(to je jedno 30km od Tuzle) uh kaze on moze onda je 10km.E jebiga onda.
Za seckanje nemozes naplatiti vise od 15km(c60,mc60,a65) pa ako prodje za 15km ja i uradim ako kaze da mu je puno kazem dovidjenja i prijatno.
Preporucio bih kolegam koji su ubijali mc60 ili m55 ili a65 da to rade iskljucivo sa iglom, barem po meni je mnogo sigurnije, i nikad nisam ubio telefon.
A ista stvar je i sa prodajom telefona u gradu,telefoni se prodaju sa zaradom od 5 eura po komadu,a daje se garancija 12 mjeseci.Kuda ovo sve vodi.............?
Pozdrav!
[ v_stojanov @ 09.05.2005. 09:23 ] @
Siemensa sa seckanje na koi sam siguran da ih mogu raditi ja ih ne pustam ispod 10e pa ko hoce ,a ko nemora . Pozdrav
[ DeDaMrAz @ 09.05.2005. 11:35 ] @
Posao nam ide u ku**c!!!

Ljudi ovde prevode SE x700 za 200 dinara!!!!

Prostom matematikom dodjes do zakljucka da ili ima 50 telefona na dan (a nema ih) pa ima kakav takav racun, ili je odlepio, ili u krajnjem slucaju idu za stereotipom "...kad je crkla moja krava, moze i komsijina..." !!!
[ www.mobiluy.co.yu @ 09.05.2005. 12:34 ] @
kod mene se neki taksisti napalili na dekodiranje, kupili tornado i sad mogu sve.
rade sve po 200-300 dinara. dodje gaserbajter sa e810 i kaze da mu Milance taksista reko za 300 din a ja sam razbojnik i pljackas sto sam reko 1200din.
"al znas ti da sam ga ja platila 20e,zasta tebi da dam 15e?"


p.s.- da kupim i ja tablu sa natpisom TAXI i usput da skupljam i da vozim za 50din po gradu!
[ mrcina @ 09.05.2005. 12:36 ] @
sa nekim "kolegama" ovde kod mene smo pricali da napravimo univerzalni cjenovnik za sve telefone,odredimo fiksnu cjenu za svaki model,otkljucavanja,prevoda i servis nekih karakteristicnih kvarova,i opleti...Tako nesto u nekim gradovima vec postoji,ljudi lijepo sjednu nedjeljom na kavu dogovore se ko ljudi i ne jebu jedan drugog
-Ovde je trend da ljudi koji prodaju telefone kupe box koji im je potreban odrade sebi kolicinu od dve-tri stotine aparata i onda otkljucavaju za 1km-kom.
-Izgleda da su ljudi koji rade ovaj posao skromni i ne vole pretjerano novac
[ blackdog @ 09.05.2005. 14:56 ] @
Svarno ne znam ja sam jedno 60km od N. Sada radim sa kolegom servis ali mi ni na kraj pameti ne pada da radim za tako sitnu lovu radije ce mo odradit dzabe nekom prijatelju nego sebe podcenjivati znam nema love u narodu ali i nema robe u prodavnicama dabaka i rekao sam ne treba popustati sa cenom. Jedan tip je kupio Tornado i odmah u startu ukokao nekoliko telefona a takve volim najvise onda dobiju po usima.
[ remax77 @ 09.05.2005. 19:01 ] @
Ama ne znam sto se nervirate,neka rade ti pilicari za runje a kad ukokaju aparat onda derite,ne mogu oni raditi sve sa jednim boxom.Upoznati su i Sema i Damko a i drugi koji me znaju da ima u blizini mene nekoliko takvih pilicara koji spustaju cijene,nekad me spuca crnjak ali prodje,ja cu ih derati ko macku kad mi dodju i kad god mogu.Ko im jeb. mate.
Kao sto kaze kolega,ima ih koji su zamjenili pravljenje kifla i peciva i sljadoljeda sa servisiranjem.

P.S.no sikiriki!
Pozdrav!
[ prof.Marinko @ 10.05.2005. 09:36 ] @
Morao sam da i ja napisem koju rijec jer ovo sto sam dozivio prije mjesec dana?!Bila je akcija u vipa 3220,prodao sam u BiH nekih 100-150 kom po 114e,a neke s brojevima s 5% rabata na mpc cijenu.Nakon 10-ak dana trebalo mi je tih aparata i zovnem okolo ima li tko,kad tip kojem sam ja prodao aparate prodaje meni ove iz zadnje ture jos otkljucane po 112,Pitam ga ja zasto gubi na aparatima kad on meni kaze da ima 0,5e po aparatu po nekoj njegovoj logici.20 x 0,5 =10e.Otkljuco ih je i poslao osvom trosku!A da ne govorim o otkljucavanju !Kad sam mu trazio 3e na 50 kom c115 on je rekao da ima tipa sto mu radi 50 kom za 20e.Od cega ti ljudi zive ja ne znam.Mi u Zadru svi imamo iste cijene i nitko na spusta.3310 100 KN,SAGEM 200 KN ITD.
[ www.mobiluy.co.yu @ 10.05.2005. 13:15 ] @
koliko je to 100KN u eurima?
[ BVC-Project @ 10.05.2005. 13:56 ] @
Tako i treba.Dobro da je bar u nekom gradu u Hrvatskoj (Zadar) gdje se ne spuštaju cijene dekodiranja na sramotnu razinu.U Rijeci i nije baš bajna situacija ali bar neki od nas i dalje dekodiraju po 100 kn i više.Čak je bilo i pokušaja da se Nokie jedan tjedan dekodiraju besplatno ali nećete vjerovati nitko nije zvao na oglas,vjerovatno su ljudi mislili da je to "patka",a bilo je za stvarno.
Inače 100 Kn u Eurima je oko 13€

[Ovu poruku je menjao BVC-Project dana 10.05.2005. u 20:49 GMT+1]
[ bazolki @ 10.05.2005. 16:20 ] @
Znaci isti problemi svuda na balkanu? A ja mislio samo kod nas u gradu :)) Imam i ja ovde nekih "majstora" koji su deo zanata od mene naucili , pa se sad prave glavni, i dekodiraju sve i svasta za 150 do 300 dinara. Sto se tice seckanja ja sam ga radio na 10 evrica, medjutim ovi gangsteri su poceli da isto odradjuju za 200 din, tako da sam i ja bio primoran da malo "skresem" cenu sa 10 eu na 600 din, pa gde je tu logika? Telefoni sve slozeniji i naravno skuplji, a mi na svoj rizik spustamo cenu (zbog nekog je..vetra). Malo vise zaseces i ima da se jebavas pola dana da vratis aparat u ispravno stanje, ili vlasniku dajes drugi, naravno nov aparat, a nama ostaju delovi. izgleda da cemo za koji mesec raditi za veliko HVALA. Nadam se da ljudi koji obaraju cene svima nama, citaju ovo sta su kolege iznele na ovom forumu, pa ce se malo opametiti i mozda, kazem MOZDA podici cenu svojih usluga.(Sumnjam, ali da se videti).
Pozdrav svim kolegama!
[ novack2 @ 10.05.2005. 19:36 ] @
Ne znam što da kažem na sve ovo, ali vidim da je onda Zadar prava enklava i raj za Unlockere.
Ajmo ljudi onda u Zadar živjeti i dekodirati :))
Bar nema obaranja cijene.
[ Jovic Dejan @ 10.05.2005. 20:01 ] @
Na kojeg komsiju mislis?
[ miki-kg @ 10.05.2005. 22:19 ] @
Jedina poruka od mene za sve kolege:tvrda igra,ne spustajte cene!
Pozdrav svima!
[ borko_borko @ 11.05.2005. 09:08 ] @
tako je!!!!!!! upotpunosti se slazem sa bazoliki sto se tice kikinde mala avlija a puno pilicara a mi serviseri se gusimo u govnima!
[ bazolki @ 11.05.2005. 09:18 ] @
Ziveo govornik!!!
Jedino se borko_borko i ja borimo protiv "pilicara" u ovoj nasoj maloj avliji. pokusavamo da odrzimo cene ali..... nevredi
[ drgrga @ 11.05.2005. 19:51 ] @
Dosao danas lik lokalni svercer drzi u ruci MC 60 kao ajde secni ovaj onako nonsalantno,a ja nonsalantno isto "moze hoces odmah ali je 10 eura",au odgovara on puno mi je,kazem ja "OK i meni je puno kad treba da ti ga kupim ako ga malo vise recnem."

Nije proslo sat vremena eto dolazi vlasnik od koga je ovaj kupio,kao jel moze dekodiranje,moze nema problema 10 eura,okrenu se on i ode,valjda nije verovao sverceru...
E pa necu namerno makar ni jedan vise ne uradio,znaci ne interesuje me nema vise seckanje za kikiriki....
[ silicva @ 11.05.2005. 20:41 ] @
anegdota 1

svratim ja u jedan od beogradskih servisa, na putu iz veleprodaje ka radnji i dosla neka gospodja sa c60 v27, kaze ja bi da dekodiram, kaze ovaj lik sto radi u tom servisu 300 dinara, ali ostavite danas i dodjete sutra (verovatno im neko radi za 150, nisam hteo da se udubljujem u temu) kaze gospodja ali meni to treba odmah, pita ovaj lik mene mozes li ti odmah da krene sa tobom, mogu, ALI ZA 10 EVRA, i nasmejah se, gospodja se okrete i ode..

anegdota 2

danas jedan od nasih kolega servisera sto rade za 0.5 sjebao 30 x t630 r7A (no Net) radio ih je redno bez probavanja i radovao se svojoj 15 - ki !!
kaze moze li to nesto kolega ha ha ha...


pozdrav!!!
[ X-Cite @ 11.05.2005. 23:15 ] @
Neznam dali je potrebno dodavati još nešto ovdje... vidim ima dobrih postova...

ja vam mogu reći ovako... nisam dugo u ovom poslu, bio sam dok su bili Seriksoni 628, n5110 itd... i onda sam imao druga posla i nisam imao vremena...

pre godinu vratio sam se u taj posao i kao svuda i kod nas se radi džab džaba...

svako danas ima smart-clip, terminator... i tim rade većinu telefona... ostalo se radi kalkulatorima itd...

pošto raspolažem sa mnogo originalne opreme, i pošto znam da su stvari veoma skupe... ne spuštam cijene... imam cjenovnik na netu postavljen za ciljne-konačne mušterije i za suradnike (možete se i uvjeriti)

www.gsm-si.net/cenik

prvi je cjenovnik za konačne mušterije... drugi je za suradnike koji nemaju opreme ili imaju drugih problema koji mene ustvari neinteresuju

dugo vremena je bio svaki servis prema drugim servisima najveći protivnik... ni nacionalisti im nistu bili ravni! ja sam posle nekoliko vremena uradio jedan forum za korisnike, gdje mogu slobodno pitati za neki problem, da im se ocjeni trošak, da im se kaže ko im može ponuditi pomoć u njihovom gradu itd... i naravno dao do znanja još nekim servisima do znanja da forum postoji i da mogu pristupiti u pomoć itd...

na taj forum sam čak ubacio besplatne kalkulatore i čak ako neko ne barata tim stvarima ili im mrsko instalirati itd... može da postuje podatke da im se izračuna kod za njihov telefon... SAMO ZATO, DA MALO PODPALIM ONIMA KOJI SU TO RADILI PO 2EUR

naravno time sam steko, da i ostale aparate koji neidu preko kalkulatora nose u servise, koji naplaćuju punu cjenu.

Ima nekoliko momaka koji su radili dzab dzaba pa nose aparate meni i drzimo se svih cjena... a ima servisa koji su još uvijek na ratnoj nozi sa svima koji rade sličan posao.

Izuzeo bi samo još nešto što kaže DEJO... to mi se jako svidjelo...

Svaki bi box trebalo da košta po 1000+ EUR kao npr Spearov soft za NECeve... i to za svaku firmu aparata bi trebalo da postoji poseban box... kao npr Cruiser, PBB, Alcatel tools, Martech... tada bi se nešto moglo uraditi... i naravno, ja se nadam da nijedan soft koji košta ispod 500EUR neće biti u stanju da uradi nove telefone

još bi lično volio, mada nebi bio trenutno u stanju da kupim... kad bi mogao samo originalnom opremom kao npr FPS10 (cca 10000EUR) da se radi NOKIA aparate BB5

i tako za sve ostale...

to bi bilo od mene sve... izvinjavam na dužini pisanja i zahvaljujem na čitanju... pozdrav

PS: ovo sam pričao Deji po telefonu... došao mi tip sa 6600 nokiom koja nije palila... ja kažem ok... najprije ću pogledati osnovne stvari... baterija, punjenje... itd... ali tip meni čim je dao u ruke... pokazuje u vreći dva twistera... kaže ako ti treba da pokušaš sa ovim čime sam ja pokušavao... (bilo mi je jasno da nema pojma i da je flešao pogrešno) i ja pogledam malo bolje... kad vidim da je u vreći klonirani twister, a druga kutija je bio onaj smart card reader ili šta god. Ja fino kažem tipu... idi na kavu i vrati se za 15ak minuta dok ja skinem fino polako novi fleš fajl itd... i stvarno on se vrati ja donesem telefon... on sav radostan... jel radi? reko radi... i fino uzmem 20EUR što je bio previše pametan pa kupio previše jeftinu robu s kojom mu niko nije pokazao kako se radi a tip je prešao cca 60km do mene... i još je prije lutao kod drugih (izgleda niko nema pojma kako se i osnovnim stvarima radi.).
[ drnele @ 13.05.2005. 03:16 ] @
Zdravo kolege.
Izgleda da su svugdje isti problemi sa spustanjem cijena.Neka ti kokosari rade za 0.5 eura ali zato im treba uzeti 50 eura za repariranje aparata kada ih ubiju na dekodiranju.Znaci treba im prepustiti ta dekodiranja i njih u radnji raditi za djaba.
Ja u radnji LG-ije NEC-ove nove Sageme i slicne koje ne mogu ti kokosari raditi radim na 25 eura sa tim da ako musteriji bude skupo kazem da kada se ponovo vrate nece biti 25 nego 35 eura .Normalno da izlete iz radnje kao ludi i ko nesto su ljuti pa posalju nekog drugog koji plati 25 eura sa osmjehom na licu.
Moje misljenje je da ce uvijek biti tih skupljih dekodiranja i da je to na cemu se trebamo pozabaviti.
Pozdrav.
[ X-Cite @ 13.05.2005. 10:01 ] @
Nešto se mora poduzeti
[ silicva @ 18.06.2005. 23:31 ] @
ja sam odlucio da preduzmem sledece:
uskoro u beogradu na vrlo atraktivnoj lokaciji bice otvoren jedan veliki servis,
udruzenje 4 servisa i par nekih radnji, javno mnjenje ce o tome biti informisano
u 5 najprodavanijih dnevnih novina tokom cele akcije!

akcija: Prva tri meseca rada svi softverski problemi kao i dekodiranje svih vrsta
mobilnih telefona za samo 1 dinar!

kad je bal nek je pod maskama, pa nek ide zivot....
[ drgrga @ 19.06.2005. 00:21 ] @
Javi mi obavezno ima da dolazim iz Indjije u BG svaki dan da seckam za dz iz inata,pozdrav za tebe !
[ silicva @ 19.06.2005. 01:10 ] @
zasto bi ti iko ostavio telefon za 2, kad moze za 1 dinar?
[ drgrga @ 19.06.2005. 01:32 ] @
Nego sta,usteda je to velika !!!!!!!
[ SASA M. @ 19.06.2005. 05:57 ] @
Kako se osim servisera niko drugi nije ukljucio, rekoh da napisem neka svoja razmisljanja na ovu temu. Pored ovolikih zalbi, ja ne mogu da poverujem da se ovde pise tako da ispada da se posao jednog servisera svodi samo dekodiranje mob. telefona i da je to jedini ili bar glavni izvor vasih prihoda. Ako je tako nije ni cudno sto je za ovih 10-ak godina koliko se telefoni dekodiraju, narastao broj onih koji su videli da to mogu da rade sa minimalno ulozenih sredstava i znanja. Drugo, neko je spomenuo nesto kao: Ja sam ga naucio, sada radi za 300din tj. jeftinije od mene. To je normalno, jer si mu predao/poklonio svoje znanje tj. da mu je obuka naplatena 1000e sigurno bi i on cenio svoje znanje i ne bi dekodirao za 150-300din. S druge strane se tesko mogu informacije koje su sada lako dostupne naplacivati isto kao ranije. Kao i u vecini drugih poslova ovog ili slicnog tipa, odsekli ste jedan drugome granu na kojoj sedite. Za vas koji ste duze u poslu, normalno je da vam ovakva situacija ne odgovara i mislim da spustanje cene na 1 din. pucanj u prazno. Da bi imalo efekata, moralo bi biti masovno, u celoj zemlji, a ne samo u Beogradu. Prosto, ako vam situacija sa sadasnjom zaradom ne odgovara, logicno bi bilo da se preorjentise na posao koji donosi vecu zaradu, na posao koji zahteva vece znanje, koje ovi sadasnji novopeceni serviseri jos nemaju. Takodje ne znam koliko bi pomoglo da cene aparata za dekodiranje skoce na 1000e? Da li bi u tom slucaju broj prodatih telefona opao, one firme koja bi napravila telefon da zahteva tako skup aparat, imajuci u vidu da sada svakih par meseci izadje po neki novi model. Kome bi se isplatilo da ima 10 uredjaja po 1000e u servisu? To bi znacilo opterecenje i na njihove zvanicne servise, sto sigurno ni jednoj firmi nije cilj. Sustina otezanog dekodiranja/servisiranja(izmedju ostalog) nije zastita svih koji to rade od onih koji to tek pocinju, vec samo ovlascenih servisa od nestrucne prepravke/popravke neovlastenih lica bili oni servis ili pojedinci. Zvanicni servis(i) ce dobiti(trebalo bi) sve potrebne informacije/logistiku za pravilno servisiranje aparata. Na kraju, kada bi ti aparati toliko i kostali, mozda bi potreba za dekodiranjem nestala.