[ Zenzo @ 08.05.2005. 20:17 ] @
Bi li mogao netko napisati nešto o tome ili ako tko ima koji link.Bilo kakva informacija je dobra.
[ Zenzo @ 09.05.2005. 20:21 ] @
Pa daj, valjda neko nešto zna o tome?
[ micromatic @ 10.05.2005. 06:03 ] @
Mislim da bi trebao pojasniti malo bolje što ti točno treba!
[ Zenzo @ 10.05.2005. 20:24 ] @
Konkretno dobio sam napisati rad na temu bistabili stanja u mikroprocesoru,iako bi se to kroz moju literaturu trebalo odnositi na intel 8080,to može biti za bilo koji mikroprocesor.Ono što ja posjedujem je kojih 15 radaka teksta iz kojih se ništa neda shvatiti,stoga sam mislo da netko ima nešto o tome pa da napiše,bilo općenito ,bilo za intel 8080.
[ zoran @ 10.05.2005. 23:00 ] @
Pa razvuci malo taj tekst , kao pravi pisac.
Opiši kako spolja izgleda i tako to.....kako sunce sija kroz prozor i obasjava pinove....ptice cvrkuću......
[ _str_ @ 11.05.2005. 00:04 ] @
verovatno tema glasi "bistabili, stanja u miroprocesoru", mozda se pod "bistabili" misli na uslovne skokove, u intel asm "jnz... ", statusni registar... ,basic "IF...THEN...", a mozda postoji i neko drugo objasnjenje...
[ Kvizak_Hadarak @ 11.05.2005. 19:41 ] @
prika sta ti tema uopste znaci mozda si ti mislio na cache memoriju u procesorima
prvo reci sta ti je tema kako treba pa cemo ti rado pomoci ako oces imam ja seminarski RISC i CISC a to ti je srz procesora
cujemo se
poz
[ ~stojko~ @ 16.05.2005. 21:34 ] @
Mislim da je pitanje postavljeno na krivom podforumu. To treba staviti negdje gdje su asemblerasi. Oni to znaju odlicno.
Inace jedan od (mislim ukupno 8) bistabila u Z80 ima ulogu da registrira kada dodje do preljeva s cetvrtog bita (osmobitne rijeci) na peti bit.
Preljev znaci da se nekom logickom/racunskom operacijom u koristenom registru (svi registri su osmobitni) desilo to da je vrijednost podatka u njemu premasila broj 15 dekadski odnosno 1111 binarno. Ako je broj manje jednako 15 tada se moze prikazati s 4 bita. Ako je veci tada treba 5 bitova i vise.
Cemu nam sluzi ta informacija? To ce ti reci aseblerasi :) ja vec dugo nisam u tome...