[ agasoft @ 09.05.2005. 12:05 ] @
Poštovani, evo još malo nedostataka u Mobtel-u. 1. Od januara ove godine, u Kuršumliji je mreža puna, (sve crte), a kvalitet tona se jako pogoršao. Za nekoga ko manje razgovara to je zaista nebitno. Mnogi ništa i ne primećuju ali stvar je zaista takva, i ne mogu d verujem, da neko ni posle tri meseca nije odreagovao. Zar za sve moramo mi da ih opomenemo? Namerno nisam želeo da ih o tome obaveštavam, nadajući se u njihovu ažurnost, i brzinu posla. Međutim, do dana današnjeg se niko nije oglasio. Da sam ih zvao, popravili bi ali bi onda rekli kako su to njihove face otkrile, i meni ni hvala nebi rekli.
2. Nedavno sam hteo da prebacim govornu poštu na engleski jezik, jer mi je bilo neophodno. Ja pitam kako se to radi oni meni: ukucaš gpjengl, i pošalješ na 909. ja pošaljem jednom a meni se vrati poruka sa natpisom: null. Ja opet ono opet null. I tako jedno tri puta on je bio tvrdoglaviji nego ja. Ja sam popustio. I tako nisam mogao da promenim. Danas neko reče da ne može da aktivira govornu poštu. To je još jedan razlog da se neko zapita ko i kako i kada održava sistem govorne pošte.
3. GPRS sreća, Ovo je problem koji šteti mobtelu. Naime, Kada je nekom pretplatniku isključen broj (uvedena zabrana odlaznih poziva zbog neizmirenih obaveza), moguće je koristiti jedino GPRS, potpuno besplatno. Jer se vama tada zaduženje ne broji, jer je broj isljučen a GPRS šiba li šiba. Tako da oni koji su isključeni neka koriste, dokle mogu. U nadi da će neko na sve odreagovati, želim vam dobre veze, što manje problema uz poruku: Slobodno razgovarajte!
[ weatherman @ 09.05.2005. 12:20 ] @
Za promenu jezika na 909 se salje:
GPJ<razmak>ENG
Nakon toga pozvati 909 i IVR ce biti na engleskom. Za vracanje na srpski:
GPJ<razmak>SRP

Zabrana se stavlja na odlazne telefonske pozive. GPRS moze da se koristi kada je broj iskljucen zbog neplacenih racuna i tarifira se, isto kao i dolazni pozivi u roamingu.
[ Mister Big Time @ 23.05.2005. 01:33 ] @
Hmmm cudno da se ne tarifira GPRS kada je offline broj zbog neizmirenih racuna?
Proveri ti to malo.. sto rece weatherman proveri tako.
[ Davor Vlajkovic @ 23.05.2005. 03:21 ] @
GPRS i MMS je moguce koristiti kada je broj suspendovan zbog neplacenog racuna ali u svakom slucaju NIJE besplatno. Provereno