[ Skinny @ 09.05.2005. 14:23 ] @
Dakle hteo bih da znam da li postoji neki klijent za torrente za linux a da nije Azureus..posto Azureus mi ne da da ogranicim upload..odmah mi smanjuje download..tako npr. ako ogranicim upload na 3kB/s on stavi download na 6.
[ Ivan Vasić @ 09.05.2005. 15:44 ] @
Probaj KMLDonkey, front-end za mldonkey - s njim mozes ed2k protokol i BitTorrent. Sasvim fino radi (uz malo podesavanja).
[ Skinny @ 09.05.2005. 21:49 ] @
Imam jedan problem u podesavanju KMLDonkey-a..naime skinuo sam onaj core koji je trazio..onda nesto kasnije uneo sam folder u kome je bio file:/home/remix/mlnet i kad pokrenem program javlja mi sledecu gresku: "Connection to the core was refused. Are you sure it is running"
Ako neko zna, molio bih da pomogne.
[ mulaz @ 09.05.2005. 22:03 ] @
pa smisao BitTorrenta ti je i upload.. ako niko nebi nista upoadovao, nebi niko mogao ni da leecha :)
[ Ivan Vasić @ 09.05.2005. 23:54 ] @
Citat:
Skinny: onda nesto kasnije uneo sam folder u kome je bio file:/home/remix/mlnet i kad pokrenem program javlja mi sledecu gresku: "Connection to the core was refused. Are you sure it is running"
Ako neko zna, molio bih da pomogne.
Vidiš ta poruka je "standardna" ako mogu tako da kažem tj. ako proguglaš malo videćeš da nisi jedini kome se javlja. Imaš nekoliko mogućih problema :
npr. mlnet uopšte nije startovan : podesi u Settings-Configure Connection mlnet startup mode na "When KMLDonkey is running" i restartuj KMLDonkey pa probaj.

ili (ovo je kod mene slučaj) kad podigneš KMLDonkey idi na Connect to core i dobićeš poruku koju si napisao gore. Medjutim, sačekaj par sekundi (ili malo duže) pa probaj ponovo i desiće se da proradi. Vidiš, kod mene (primetio sam i da još ljudi ima isti problem) treba malo vremena da se mlnet (core) startuje i dok se on ne sredi KMLDonkey ne može da uspostavi vezu s njim i zbog toga dobiješ onu poruku. Kad proradi - sve bude OK.

Ili u najgorem slučaju nisi lepo instalirao mlnet.... Proveri u konzoli, startuj mlnet i vidi šta se dešava.

Javi ako ne radi da vidimo o čemu je reč. Uzgred, koji distro koristiš ?
[ Skinny @ 10.05.2005. 06:17 ] @
Distro je MEPIS, prvo resenje za problem nije pomoglo, nije ni drugo, a kad ukucam mlnet ne dobijam nista, tacnije kaze mi da komanda ne postoji. Sad verovatno to znaci da nisam dobro instalirao..ali ne znam, poprilicni sam pocetnik
[ Ivan Vasić @ 10.05.2005. 10:50 ] @
Da odmah mi je bilo sumnjivo kad si napisao da je path do mlnet-a /home/remix/mlnet ...

Dakle, skini paket "mldonkey" za svoju distribuciju znaci apt-get install mldonkey bi trebalo da ti zavrsi posao....
Posle toga unesi path do mlnet-a (kuckaj u konzoli npr. which mlnet i dobices path) u KMLDonkey pa probaj tada...

Pozdrav
[ Picsel @ 10.05.2005. 11:00 ] @
Ili da probas u synaptic package manageru sto ti je jos lakse nego konzola? :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.11.2005. 21:24 ] @
Citat:
ivan@elfak: Da odmah mi je bilo sumnjivo kad si napisao da je path do mlnet-a /home/remix/mlnet ...


Mogao je jednostavno uraditi
Code:
ln -s /home/norsk/.apps/mldonkey/mlnet /home/norsk/bin/mlnet


EDIT: Naravno, prilagođeno vlastitoj strukturi foldera, ali u principu /home/korisnik/bin je konstanta.

i dobiti mogućnost da ga pokreće samo sa mlnet.

Na zvaničnom sajtu MLDonkeya ima tgz argiva koja netrebani da se instalira..sve radi po otpakivanju.

Jedan jako jep detalj koji štedi resurse jeste pokretanje mlnet-a u konzoli, a

Code:
http://localhost:4080/
u browseru, čime se dobija html interfejs za mldonkey :)

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 10.11.2005. u 22:28 GMT+1]
[ milanche882 @ 18.03.2009. 11:32 ] @
Ljudi, a kako uopste da instaliram ovaj program na linuxu? Ja to imam na poslu i ne znam koji pd ovih fajlova iz download-a da pokrenem i sa cim... a imam brz net 5mb, skidao bi kao lood :)

Pomagajte
[ momsab @ 18.03.2009. 11:40 ] @
sta fali torrent klijentima koji dolaze uz distro koji koristis?
sto se skidanja na poslu tice, prvo proveri da li je uopste dozvoljeno
[ milanche882 @ 18.03.2009. 12:12 ] @
A sta je distro? Da se razumemo, ja ne znam nista o linuxu. Dozvoljeno mi je da skidam sve sto mogu da skinem... Treba mi uputstvo kako da skidam torent fajlove... to je sve, ako moze :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.03.2009. 12:28 ] @
Distro je skraćeno od distribucija..u tvom slučaju je to SuSE Linux.
Na pamet mi pada Azureus klijent ili Transmission, mada ih ima mnogo.

Uputstvo kako se instalira na Linuxu http://trac.transmissionbt.com/wiki/Building

Mada, kako reče momsab, možda je najbolje rešenje da vidiš da ti se sa SuSE-ovih diskova instalira BT klijent koji tamo dolazi. To ti je najlakši način, ako si nov u celoj priči.
[ combuster @ 18.03.2009. 13:37 ] @
Ja mislim da suse dolazi sa deluge koliko se secam... A on nema ogranicenje bandwith-a po torrentu...
Transmission je za sad po meni najbolje resenje a sve sam ih probao...
[ Zoran Milovanovic @ 18.03.2009. 22:05 ] @
Ajde da mu ponudimo i KTorrent ;)


U zavisnosti sta je instalirano kao GUI, mislim da dolaze razlicite aplikacije, ali nisam siguran!