[ havramm @ 08.07.2002. 22:43 ] @
Ima li jos koga da ga zanimaju ove teme?? Saljite svoja pitanja i odgovore....

A sada jedan moj problem....

Napravio sam COM+ komponentu i instalirao je na jednom racunaru. Napravio sam njen proxy (za remote pristup), i instalirao ga na drugom racunaru (na kome je IIS sa .NET Framework-om). Sve ovo mi je potrebno da bih u svom diplomskom demonstrirao mogucnosti .NET-a u distribuiranom okruzenju, pa sam napravio ASP.NET aplikaciju koja treba da koristi tu COM+ komponentu... Medjutim, tu se javljaju problemi posto navodno je ASPNET procesu zabranjen pristup necemu!? A cemu, to nisam uspeo da provalim... Bio bih vrlo srecan i zadovoljan ako bi mi neko ukazao "put kojim treba da se zaputim"...
[ Dragi Tata @ 10.07.2002. 17:10 ] @
Hmmm, dobro došao u svet DCOM-a. Koliko znam, problemi sa kojima se srećeš su prilično uobičajeni. Za početak, pogledaj ovaj članak u dva dela, koji pokriva temu sigurnosti kod DCOM aplikacija.

http://www.codeguru.com/activex/COMSecurity1.html
[ havramm @ 12.07.2002. 19:04 ] @
Hmmm, Hmmm... Kao prvo, Hvala na odgovoru! Sto se tice ostalog, mislim da se nismo bas najbolje razumeli... Sve to mi nije potrebno za COM i DCOM vec za COM+ u .NET okruzenju (sada Enterprise Services). konkretno me interesuje da li je potrebno dati neka posebna prava pristupa ASPNET nalogu (servis koji obradjuje asp.net zahteve) na direktorijum (c:\\program files\complus applications\{...GUID...}) u kome je instaliran proxy za COM+ Remote Server...