[ commissar @ 11.05.2005. 18:20 ] @
Imam ge force 2 mx400 graficku, a od pre par meseci i voodoo 2 PCI kartu/akcelerator. Otkako sam je stavio, slika na monitoru je mutna. Zbog cega se to desava i kako to da resim?
Inace, imam Samsung 753s montior.
Pozdrav
[ StORM48 @ 11.05.2005. 18:53 ] @
A šta će ti Voodoo 2 pored GF2? To je inferiorna kartica za današnje pojmove (čak je i GF, ali je ipak za klasu bolja). Nema poente držati je u mašini.

Pozdrav
[ commissar @ 11.05.2005. 19:11 ] @
Slazem se da je karta bajata, i da nema mnogo koristi od nje, ali meni koristi za jednu igru koju dosta igram. U pitanju je Novalogic-ov F-16 MRF, dosta stara igra koja podrzava samo glide akceleraciju. Kartu sam dobio na poklon od vodje eskadrile za koju letim vec vise od 2 godine (za zasluge u ratovima i odanost timu hehe), hebi ga sta cu kad sam sentimentalan :)
Ima li nade da mi i sa voodoo-om slika ne bude mutna?
[ lancia88 @ 11.05.2005. 19:11 ] @
Pozdrav,

i nije samo u pitanju klasa, vec i PCI Vs. AGP, mislim da nema bas nikakve logike ovoj zameni...
[ yooyo @ 11.05.2005. 19:37 ] @
Proguglaj malo na temu glide wrappera:
http://www.google.com/search?h...mp;q=glide+wrapper&spell=1

yooyo
[ commissar @ 12.05.2005. 01:33 ] @
@lancia 88: nema nikakve zamene, ja imam dve graficke karte - ge force 2 mx400 (AGP) i voodoo 2 (PCI) koje su spojene kablom. Koliko mi se cini, voodoo 2 moze samo da radi kao dodatak uz jos neku kartu (koja je u AGP slotu), nikako sama.
@yooyo: svojevremeno sam skidao bas dosta i glide wrappera i voodoo emulatora i mogu ti reci da ama bas nijedan nije hteo da radi kako treba, uvek je nesto falilo, ne znam zasto.
Sta bi na kraju? Kako da resim problem mutnjikave slike?
[ yooyo @ 12.05.2005. 11:01 ] @
Slika je mutna jer je voodoo "obradjuje". Problem moze biti u losem video kablicu ili mozda u frekvenciji osvezavanja slike ili cak prevelika rezolucija. Ja sam nekada imao voodoo2 SLI i slika je uvek bila malo mutna. Mislim da tu nema pomoci.. osim da kupis jos
jedan monitor koje ce biti samo za voodoo2.

yooyo
[ zaraza @ 12.05.2005. 11:22 ] @
aj da ne vadim stari monitor, malo pojasni to.
ranije sam stavljao 2 graficke, svaki monitor u posebnu i to je to. Kako sad to ide sa voodoo 2? isto?
[ commissar @ 12.05.2005. 14:07 ] @
@zaraza: Nije tako. Imas kartu u AGP slotu i voodoo-a u PCI slotu. Uz voodoo-a dobijas i kabal kojim ces je povezati sa osnovnom kartom. Taj kabal stavis u izlaz za monitor na osnovnoj karti, a drugi kraj ide u port na voodoo-u koji sluzi za povezivanje sa AGP kartom. Monitor kacis na izlaz za monitor na voodoo-u, i to je to.
[ zaraza @ 12.05.2005. 14:54 ] @
pa ok, to znam, ali ne vidim gde su tu 2 monitora :)
[ commissar @ 12.05.2005. 15:35 ] @
@zaraza: hehehe, dobar si :)
[ lancia88 @ 12.05.2005. 19:55 ] @
Pozdrav,

Ok, ja sam shvatio a pisalo je ustvari od pocetka da je u pitanju akcelerator, cak nisam ni video da je stigao i odgovor dok sam pisao, moj propust. Nisam imao licnog iskustva sa ovime, nije mi poznato da ima problem sa mutnom slikom kada je Vodoo u pitanju ali mozda je problem u komunikaciji sa GF, moguce da postoji SW-sko resenje za prevazilazenje ovog problema ali ja ga ne znam, pitacu jednog matorog igraca za vikend ako se ne resi problem dotle.
[ mitar1982 @ 12.05.2005. 22:57 ] @
Teško da ćeš to softverski moći da rešiš. Ako je slika mutna samo kad je monitor povezan sa voodoo karticom, a "normalna" kad je povezan sa GeForce, znači da taj voodoo ili nije ispravan, ili je nekvalitetan "po defaultu". Koliko se sećam te voodoo kartice su proizvodile raznorazne kung-fu firme, pa je i kvalitet varirao u zavisnosti od proizvođača...

Možda je problem u kablu kojim povezuješ GeForce i Voodoo, probaj prvo njega da zameniš. Ili da monitor povežeš na GeForce direktno, osim kad igraš Glide igre. Ili da probaš neku drugu voodoo kartu, ako možeš da nabaviš...
[ commissar @ 13.05.2005. 15:45 ] @
@mitar 1982: dok je monitor bio samo ge force, slika je bila sasvim OK. Otkako imam i voodoo, slika je malcice mutna. Ne nesto preterano, ali mutna je. Pretpostavio sam da je problem do karte, ili do kabla, ali sam mislio da postoji i neka druga mogucnost. Mislis li da nema svrhe pokusati izostriti sliku na samom monitoru?
Pozdrav
[ StORM48 @ 15.05.2005. 14:18 ] @
Slika je mutna zbog 3dfx-a, odnosno Voodoo2 kartice. Pošto je Voodoo kartica samo akselerator, a ne i grafička kartica, signal iz GF kartice, bilo kada je 2D ili 3D korišćenje u pitanju, putuje "kroz" Voodoo2, rednim adapterom, integrisanim u samom akseleratoru.

Kao što već znaš, "slika" ulazi u Voodoo2 kroz jedan D-Sub15 konektor, i potom, posle obrade i filtriranja, izlazi kroz drugi (i to, bez obzira da li se koristi Glide ili DX engine). Prosto, elektronika koja je odgovorna za ovu operaciju prosleđivanja signala sa osnovne kartice do monitora, u koracima zabrljavi sliku, a zbog nesavršenosti vremešne 3dfx-ove tehnologije.

Tada je to važilo za odličan kvalitet prikaza. Danas su kriterijumi znatno povišeni, a pošto se tržište i prohtevi neprimetno (premda brzo) menjaju, niko nije ni "detektovao" koliko je kvalitet prikaza porastao. Zato danas Voodoo kartice daju dobrano deplasiran prikaz, nedostojan čak i najlošije integrisane grafike.

Pozdrav