[ bombdiller @ 11.05.2005. 19:59 ] @
Zna li netko možda neki dobar program koji bi mi omogućio da encryptiram internet promet(npr. da moj ISP ne zna koje sam stranice otvarao na netu, ni što sam downloadao sa interneta)? Znam da takvi prograni postoje ali ja nikako da ih neđem!
Hvala!
[ Milos Dedijer @ 11.05.2005. 20:34 ] @
Ti hocesh da kazesh da tvoj ISP vidi shta ti radish na netu?

hmmm... ne bih rek`o...


!google PGP
[ BytEfLUSh @ 11.05.2005. 21:07 ] @
Citat:
[Ded4]: Ti hocesh da kazesh da tvoj ISP vidi shta ti radish na netu?

Naravno da vidi, samo što je pitanje da li to iko proverava.

JAP Proxy......
[ Milos Dedijer @ 11.05.2005. 22:25 ] @
ok ja sam se prebacio na logovanje... a i recimo koliko je verovatno da jedan npr. EUnet proverava shta svi korisnici rade... ma makar da proveravaju shta jedan radi...

oduzimalo bi isuvishe vremena; radnika; samim tim i novca...

a apsolutno je bespotrebno...
[ BytEfLUSh @ 11.05.2005. 22:34 ] @
Ne mora sve da prati. Dovoljan je software koji ima listu keyworda/adresa i ako neki korisnik proba da pristupi nekom takvom sajtu - obavesti se sysadmin.
[ Milos Dedijer @ 11.05.2005. 22:50 ] @
Pa kakve li bi restrikcije postavio jedan ISP shto se tiche pristupa... Al na kraju krajeva zar je bitno, moze im se... Ali to ne rade...

Chemu paranoja bombdiller?

•p.s. Koliko je to u skladu sa zakonom[mislim na proveravanja]? Zar to ne narushava privatnost i u najmanju ruku mora da pishe u ugovoru koji sklapate kada postajete korisnik tog providera...?•
[ bombdiller @ 12.05.2005. 00:46 ] @
Da, vjerovali il ne, sve oni vide! koje stranice si otvorio, kakvu npr. glazbu skidaš s neta, mogu te pratiti preko chata....! Razlog i objašnjenje je jednostavno;sve što radiš, čitaš, skidaš ide PREKO NJIH!!! I nije paranoja samo me zanima, jer znam da postoje takvi enceyption programi, samo ih ne mogu nać! A BYTE je dobro napisao, taj software koji sve prati uistinu postoji! Najbolji takav koriste FBI i CIA i taj se zove CARNIVOIR i doslovno sve može vidjeti!!! Probao sam JAP,ali je prespor!
Ako još netko ima kakvu preporuku, bila bi mi dobrodošla!
Pozdrav!
Usput, zanimljiv je ovo forum, baš smo se našli ljepo! :-)
[ Milos Dedijer @ 12.05.2005. 13:42 ] @
Pa mogu da vide sve shto hoce ali to ne rade... Zamisli brzinu kojom bi rastao log koji bi zapisivao(tj kad bi u njega zapisivano) sve shto ti radis... Pa pomnozi to sa korisnicima koji koriste usluge... hmmm...

ok ajde znamo da mogu ali nece ali shta je sa onim mojim pitanjima?

Citat:
[Ded4]:Koliko je to u skladu sa zakonom[mislim na proveravanja]? Zar to ne narushava privatnost i u najmanju ruku mora da pishe u ugovoru koji sklapate kada postajete korisnik tog providera...?•
[ bombdiller @ 12.05.2005. 19:33 ] @
Tu si u pravu, i nije u skladu sa zakonom,odnosno morali bi poštivati tuđu privatnost, ali često puta ne rade tako! Imam jednog poznanika koji je pravi expert za kompjutere, i on mi je sam rekao kako je par puta uhvatio administratora sa ISP-a kako mu pokušava provaliti u kompjuter! Vjerujem mu jer je dečko stvarno stručnjak za takve stvari! A i meni je firewall dota puta naznačio da je odbio pokušaj ulaza u moj komp. od strane mog DNS-a ili ISP-a. Samo ja se toliko ne razumijem, tako da to može biti običan ping,a može biti i pravi hackerski pokušaj provale! Uostalom, kad pristupaš nekom ISP-u u većini slučajeva ti piše da kad činiš nešto ilegalno, oni su dužni postupiti u skladu sa zakonom! Tako da sve mi je to nekako sumnjivo! A mislim da se i kod njih često puta nađe znatiželjnika koji vole iz dosade zaviriti u tuđu privatnost!
[ Milos Dedijer @ 13.05.2005. 14:30 ] @
ako bi koristio njihov server kao proxy pa ajde ali ovako...

zar niko nema nishta da kaze na ovu temu?