[ jakov1 @ 12.05.2005. 00:11 ] @
Jel moze neko da opise detaljno ceo proces obrade video snimka pa do rezanja diska? Ja otprilike znam kako ali me opet malo buni ono oko kompresije, tj. sa dv u mpeg2. Da li moze i neki drugi format?
[ speedman @ 12.05.2005. 09:46 ] @
DV u mpeg2 sa programom MediaConcept MPEG encoder, tezak cca 12mb
zatim authoring sa izbornikom pomocu dvd-lab pro, na torrentima tezak cca 30mb
i tada opce-poznati nero :)

mozes u MediaConcept MPEG encoderu "sa bilo kojeg u bilo koji" tj DV u avi, vcd, svcd, dvd itd.
[ jakov1 @ 12.05.2005. 15:04 ] @
Prijatelju, gde moze da se nadje MediaConcept MPEG encoder, trazio sam na netu ali bezuspesno pa ako bi imao neki link bilo bi cool!
[ speedman @ 12.05.2005. 15:41 ] @
evo link sa demo verzijom, moras se i registrirati
http://www.mainconcept.com/products.shtml

btw imas PP ;)
[ jakov1 @ 13.05.2005. 00:39 ] @
Da sumiramo:
potrebna je
1. fire wire kartica sa odgovarajucim kablom
2. Program za capture kao sto je Adobe Premiere 6.0
3. Program za convert iz DV formata u MPEG2 a to je MainConcept H.264 Encoder
4. Program za sminku tj. pospremanje DVD diska, DVD Lab

Prikljucimo kameru preko fire wire kabla na PC, startujemo program Adobe Premiere 6.0 odaberemo opciju DV - PAL pa u njoj standard 48kHz zatim File-Capture-Movie Capture i snimimo celu kasetu ili deo nje na HD.
Taj snimljen materijal je u miniDV formatu a njega pomocu programa MainConcept H.264 Encoder convertujemo u mpeg2.
Tako obradjen fajl dodatno obradimo u DVD Lab i napravimo DVD disk na HD pa nakon toga narezemo pomocu Nera.
Mislim da je to to, a ako negde gresim ili postoji laksi ili kraci put neka me neko ispravi.
[ speedman @ 13.05.2005. 09:36 ] @
to je to majstore ;)
[ foxzr @ 13.05.2005. 13:02 ] @
Main Concept Encoderi imaju capture u sebi tako da nije potreban Premiere ukoliko neradis montazu.

Tools > Capture.

Ima i remote control za DV Camcorder
[ mexico @ 13.05.2005. 14:31 ] @
Evo ja to radim ovako:

1. ok treba fireware kartica definitvno
2. capture i kreiranje DVD-a u folderu (moguce i direktno snimanje na disk) iz Ulead Video Studio 8.

Moguce je i dodavanje menija, startup muzike itd itd.

Prilikom capture-a podesi se za DVD i to je to. Capture traje koliko i snimak a nakon toga kreiranje DVD (u folder iz koga se posle direktno snima na DVD) otprilike 15 minuta za sat video materijala.

Sva ova vremena na Celeronu tualatinu 1.3GHz sa 512MB SDRAM-a.

pozdrav,