[ KoYoT the Lord @ 12.05.2005. 21:12 ] @
Imam problem!!!
Nabavio sam zvucnu kutiju legendarnog Ei HSR 70. Medjutim ispostavilo se da je zvucnik za niske tonove (bas) otegao papke!!!
Kvar sam nasao: zica koja vodi sa prikljucka na membranu nema dobar kontakt sa zicom koja preko membrane ide na namotaje!
Kako to da popravim?
Da li smem da lepim nekim super lepkom ili tako nesto?
Kako se to inace radi?
[ Proko @ 12.05.2005. 21:25 ] @
Super lepak je previše tvrd i nije pogodan za takve stvari. Najbolje je to lepiti sa nekim neoprenskim lepkom (tigar), i to po mogućnosti gustim. Ako nemaš stariji (gušći), onda treba više puta naneti lepak.
[ Mesecar @ 12.05.2005. 22:43 ] @
Koliko sam shvatio, tebi je u prekidu pletenica.
Skini sa nekog starog, bilo kakvog zvucnika pletenicu i promeni, normalno se lemi, posle mozes to mesto da zalijes tigrom
[ KoYoT the Lord @ 14.05.2005. 11:50 ] @
Da pletenica je u prekidu ali kod same membrane!!!
Kako da skinem onaj lepak sa membrane a da je ne ostetim?
[ Dalibor81 @ 14.05.2005. 12:16 ] @
Pre oko cetiri godine sam to radio na jednom bass zvucniku, i koristio sam skalpel da samo malko "otvorim" taj kontakt na membrani, i onda sam malo po malo nanosio lem dok se nije pojavila kuglica, a za pletenicu sam uzeo spoljni provodnik od koksijalnog kabla, i nakon cetiri godine intenzivnog "drmanja" i dalje radi ko satic, samo se nisamsetio lepka, ali izgleda da moze i bez njega!
Pozdrav
[ Proko @ 14.05.2005. 12:41 ] @
Lepak se omekša sa lemilicom, i onda se može skinuti.
Može bez lepka, ali će se pre pokidati žica od vibracija, a može i da "zveči" udarajući o membranu.