[ drVelinov @ 13.05.2005. 01:14 ] @
Zivim u prizemlju,izmedju visokih zgrada pa mi neke radio stanice suste.Pogotovu me nervira sustanje koje se javlja kad voditelji emisija izgovaraju reci prepune suglasnika S,Z,SH - znate vec na sta mislim?
Imam fabricku antenu koja je isla uz tjuner ( bakarna zica u providnoj kosuljici ).
Svaka pomoc mi je dobrodosla.Hvala
[ drVelinov @ 16.05.2005. 15:14 ] @
Nasao sam aluminijumski stap koji planiram da postavim na krov.Za njega cu da vezem "vruci kraj antanskog kabla.Sta da radim sa masom ,jel treba i ona negde da se zakaci ili moze i bez nje?
[ HerQl @ 17.05.2005. 00:59 ] @
moze i bez nje ali mislim da je bolje sa njom.uz poruku ti stavljam i shemu GP antene
pa ako oces mozes i nju da napravis,u gornjem levom uglu ti je formula za proracun.
[ robert63 @ 26.05.2005. 15:12 ] @
Ili mozda premeris gorenje antenu za FM ,,oznake RA 0207 ,,pa je napravis od
bakarne cevi ( savijanje sa napunjenim peskom,da se ne lomi).
I eto ti bas dobre FM antene za UKT.
[ Patronus @ 27.05.2005. 12:45 ] @
Ne zaboravitie da antena bude sumjerljiva radio valovima, to je najvažnije :)
[ drVelinov @ 29.05.2005. 18:14 ] @
Gde da nadjem tu gorenje fm antenu,mislim njene dimenzije? Jel to sobna ili krovna antena?
Hvala i pozdrav
[ corel @ 29.05.2005. 19:00 ] @
Po knjizi "TV UKT i satelitske antene" Tehnička knjiga Beograd (1988) 7 elementna yagi antena za vanjsku montazu.
[ drVelinov @ 29.05.2005. 22:43 ] @
Hvala ali nisam siguran da sam najbolje razumeo kako se racuna duzina sipki i ne vidim tabelu 7 koju pominju,ako ti nije problem pojasni mi ili sracunaj.Hvala unapred! Mozda mogu da nadjem fabricku ili da je prepravim,Sta mislis o tome?
Pozdrav
[ corel @ 30.05.2005. 21:47 ] @
Evo ostatka
[ Dual @ 26.07.2005. 19:49 ] @
Pozdrav

Ako hoces naj jeftinije onda je potrebno uraditi sledece:
Nabavi parce kabla od muzickog stuba do neke sto vise i sto slobodnje tacke u prostoru (makar terasa ili jos bolje vrh zgrade.
Jedan kraj kabla preko konektora ukljuci u muzicki stub, a za drugi kraj kabla zalemi dva parceta zice duzine oko 71cm (ukupno 142cm). Ta duzina nije bas toliko kriticna. Krajeve pomocu strune zavezi za sto vise i slobodnije tacke u prostoru.
Naravno ovakva antena nije bas idealna, ali ce ti sigurno veoma dobro raditi.
Drugo resenje je da kupis fabricku antenu koja nema problema sa prilagodjenjem, ulaskom vode u kabl i sa postavljanjem. Potrazi malo na internetu.
Pozdrav Goran YU1CF