[ Mister Big Time @ 13.05.2005. 01:16 ] @
Ima li neko iskustva sa realizacijom ovakvih sistema? Znaci potrebno je da se uradi DBMS koji ce da pruzi rad sa klijentima koji ce pristupati putem sajta i prijavljivati se za odredjene usluge (npr. neki kursevi, ili jos bolje - prijava ispita na fakultetu).
Sta je potrebno da se obezbedi sa strane sistema da bi se povezao sa bankarskim sistemom koji bi pratio i proveravao sve transakcije? Koje banke kod nas nude takve usluge?

Kazem, odlican primer za ovo moze da bude sistem za online prijavu ispita nekog fakulteta. Npr. ETF ili FON to vec imaju, da li su sami realizovali ili su uzeli gotovo resenje?

Unapred hvala.
[ Jbyn4e @ 13.05.2005. 08:10 ] @
Citat:
Mister Big Time: prijava ispita na fakultetu).
Sta je potrebno da se obezbedi sa strane sistema da bi se povezao sa bankarskim sistemom koji bi pratio i proveravao sve transakcije? Koje banke kod nas nude takve usluge?
Npr. ETF ili FON to vec imaju, da li su sami realizovali ili su uzeli gotovo resenje?

Ovo deluje kao nesto sto NE SME da se uzme skripta koja je mozda busna. Moras da obezbedis da to ne postoji negde i da neko na lak nacin moze da provali i menja podatke. Mislim da su doticni fakulteti sami to realizovali.
Sto se tice banaka, koliko ja znam NE postoji neka nasa banka koja se time bavi. I ne znamna kakve transakcije mislis, da li kreditnim karticama ili prebacivanjem para na racun (recimo uplatnicom)?
[ Mister Big Time @ 13.05.2005. 19:05 ] @
Ne ne, mislim na kompletno online placanje.. znaci nista uplatnica.. Znaci CC ili mozda cak SMS-om (mada nije elegantno za vece iznose za ove koji su prepaid).

Hvala na odgovoru, znam da ne sme ici neka open source skripta naravno :) From scratch je najbolje resenje.. razvoj baze itd.