[ acona @ 13.05.2005. 21:59 ] @
Cao svima s ovim mikr. sam hteo da napravim daljinski za svetlo po semi light dimera skoro sve delove sam nabavio samo da mi neko ako zeli pomogne oko programiranja jer nemam ni programator niti znam kako se radi znaci ako moze konkretna pomoc nekog iz BG HVALA
[ rojunacko @ 03.07.2005. 15:26 ] @
ej, sta ne pricas ,mogu ti ja pomoci,samo mi reci sta tocno trebas,?? imam pitanje,ja nigdje nemogu nabaviti 12f629,gdje si ga nabavio?
[ nixylive @ 23.05.2006. 19:40 ] @
Cuo sam za ovo. Jel zna neko gde mogu da nabavim semu za pravljenje uredjaja ili gde moze da se kupi gotov uređaj.

Pozdrav.
[ roberto555 @ 23.05.2006. 20:57 ] @
http://free-vz.t-com.hr/Ivica-Novakovic/Lightdimmer.htm

eto sheme ako si ovo mislio!
[ nixylive @ 23.05.2006. 23:58 ] @
Na to sam mislio. Hvala za semu.

Nego meni se ovde cini kao da ide posebna sijalica, a ne vec ugradjena u plafon. Jel moze nekako sa tom da se poveze uredjaj. Video sam primer daljinskog prekidaca, tako sto se na vec postojeci prekidac postavi uredjaj koji ima funkciju da ukljuci ili iskljuci svetlo fizicki, dakle pritisne prekidac, a sve to daljinskom kontrolom. Mozda je to jednostavnije da se prikljuci.

Hvala jos jednom za semu. Sklopicu je pa cu javiti utiske.

Pozdrav.
[ roberto555 @ 27.05.2006. 19:15 ] @
moze na postojeci,jedino ces trebati jos jednu zicu provesti ako nemas,(ja imam ugradeno na vec postojeci i to je luster u sobi) pogledaj shemu spajanja na mrezu pa ce ti vjerojatno biti jasno, ovo sto kazes sa tim ugradivanjem na postojeci prekidac pa onda on fizicki prekida,da ok je,al sa ovim moze regulirati "jacinu" osvjetljenja a ako ce ti fizicki prekidati onda nemas regulacije vec ukljuceno-iskljuceno,,,, ja jos trebam dovrsiti kad cu imati vremena svoj ovakav sa atmelovim mikrokontr.ne znam kad ce to biti jer sad moramucit za maturu pa za prijemni jos itd...