[ atrijum @ 13.05.2005. 22:38 ] @
Zanima me postoji li mogucnost da u corelu (11) uvezem samo objekat sa slike ili kako da samo njega odvojim...npr...imam u photoshopu fotku sa makazama , ali kada importujem sliku u corel, normalno da se otvara cela fotka a ja bih hteo samo makaze ili sa importovanjem ili kako da makaze u corelu odvojim od pozadine ( kao selektovanje u photoshopu ) pa da ih smestim na novu stranu corela, odn novu sliku....

Sta je to post scriptum...kad odneses CD kod filmadzije da razvije film za ofset stampu pa kaze dizajneru da mu uradi post scriptum...sta je to i kako se radi?...eto....
[ MileG @ 14.05.2005. 10:35 ] @
PostScript :o) programski jezik za opis stranica. Pravis ga tako sto stampas PS u file. Nije to bas zajebancija sa PS. Salji PDF ako nemas iskustva sa ovim stvarima jer obicno bude jako velikih problema. PS file izmedju ostalog sadrzi niz instrukcija koje dolaze do ripa koji ih obradjuje i to salje osvjetljivacu filma i na taj nacin upravlja njime. Cisto da bi se malo vise informisao sta je to ako te vec interesuje:
http://www.adobe.com/products/postscript/main.html
[ Nenad Lucic @ 23.05.2005. 15:34 ] @
Izreži taj dio koji ti treba u PS-u, snimi kao .psd ili .eps ostavi uključenu transparenciju i importuj u corel


P.S. i nemoj da se zajebeš pa ponovo negdje kažeš "post scriptum" (P.S.) umjesto PostScript jer je to nešto sasvim drugo :)
[ Igoya @ 23.05.2005. 22:54 ] @
Najlakši i najbolji način za dalju obradu je definitivno sledeće:

Kada napraviš selekciju o kojoj pričaš, pređi na na tab ( jezičak ) patha i klikni na ikonicu za kreiranje radnog patha od selekcije. Kreirani path "snimi" dvostrukim klikom na work path, a zatim idi na FILE meni i biraj EXPORT-> Path to Illustrator!
Snimićeš AI file ( inače fajl Adobe Illustratora u kojem možeš nastaviti dalju obradu ), a zatim učitaj fajl u Corel preko IMPORT-a.
Sada je lako obraditi "nepravilnosti" krive korišćenjem Corelovih alata.

P.S. Prilikom kreiranja patha u APS-u, pritiskom na ALT taster dobijaš mogućnost da odrediš "finoću" kreirane krive. OBAVEZNO probati najpodesniju varijantu ( recimo od 0.2 - 1 ), jer u zavisnosti od "broja detalja" selekcije, treba birati pravu vrednost. Malo eksperimentisanja neće biti na odmet, a kasnije će ovaj "mali trik" verovatno postati jedan od tvojih omiljenih veština u Photoshopu.

P.P.S. Ako ti se učini da u Corelu posle importovanja nema nikakvih path-ova, uključi WIREFRAME pogled i/ili oboji objekat bilo kojom bojom odmah posle importovanja. :-)