[ necko_sa @ 14.05.2005. 02:16 ] @
Posjedujem ovaj model auto CD-Tuner-a(http://www.pioneeraus.com.au/c...cdtuners/dehp7650mp/index.html), ali i nakon visemjesecnog istrazivanja po funkcijama nisam uspio odgonetnuti da li isti ima mogucnost da se boja zvuka neovisno stima za prednje i zadnje zvucnike u odnosu na subwoofer izlaz.Ustvari, najveci problem je u tome sto u slucaju smanjivanja nivoa niskih tonova u cilju dobijanja cistine zvuka prilikom reprodukcije iz zvucnika ukutar kabine , ostajem bez dovoljno jakog bassa iz gepeka auta, a u suprotnom dolazi do preopterecenosti unutrasnjih (17 cm) zvucnika. Gubim na kvaliteti i jasnoci zvuka. Prilikom mijenjanja frekvencije zvuka na prednjim i zadnjim zvucnicima , mijenja se i boja zvuka na subwooferu. Inace koristim posebno pojacalo za pokretanje subwoofera koje sam spojio u .....(ne mogu se sjetiti izraza), uglavnom odnosi se na iskoristenje dva kanala u jedan, obzirom da je pojacalo 4x100w, MOSFET.

Sve u svemu, ima li potrebe za ugradnjom skretnica za prednje i zadnje zvucnike da bih u potpunosti prema njima poslao samo iskljucivo srednje i visoke tonove, a na sub. preko pojacala iskljucivo niske tonove. Inace koristim odvojene visokotonce i zvucnike promjera 17 cm u kombinaciji u svim vratima, znaci 8 zvucnika ukupno(pioneer ( http://www.pioneer-eur.com/eur...id=2568&taxonomy_id=25-132). Auto, passat 98 god.

Ipak mislim da nisam iskoristio u potpunosti mogucnosti ovog CD-Tunera i problem mozda lezi u tome. Ovaj model je izgleda pravljen za americko trziste, ali ima skican model(skoro isti) i za evropsko trziste.
Ako ko moze uputiti kakav konkretan savjet....olaksao bi mi muke...

Pozdrav!
[ necko_sa @ 15.05.2005. 23:39 ] @
Zar niko nista ne moze da napise....
[ tesla mostar @ 18.05.2005. 20:58 ] @
Stavi u seriju sa prednjim zvucnicima pipolarne elektrolitske kondenzatore 22uF/25v koji ce ti srezati bas u prednjim zvucnicima pa ce ti izoblicenje biti manje. Mozes i experimentirati sa vrijednostima od 10 - 100uF, ali pazi da budu bipolarni. Jos bolje bi bilo ako nadjes blok kondenzatore iste vrijednosti
[ necko_sa @ 18.05.2005. 23:56 ] @
Jesu li to oni bez polova?? (+,-)
[ zoran @ 19.05.2005. 02:14 ] @
Da , piše na njima Bipol
[ necko_sa @ 20.05.2005. 01:39 ] @
Reci mi hoce li biti problema sa strujom koja ce proticati kroz kondenzator jer su izlazi 50w?
[ secerko75 @ 30.05.2005. 08:33 ] @
ako bas oces da slusas glasno onda dodaj aktivnu skretnicu i jos jedno pojacalo za prednje zvucnike,ali postoji varijanta :ugasi vufer,nasteluj prvo prednje zvucnike da ne ulaze u distorziju,pa onda dodaj vufer.svako bolje pojacalo ima regulaciju niskih tonova,takozvani bass gain ,i onda dodaj snagu vufera,dobices sto si hteo.sa kondezatorima mora da se igras sa vrednostima ,treba imati malo iskustva.