[ Humanoid @ 14.05.2005. 07:51 ] @
Koja su vremenska i memorijska ograničenja za zadatke na acm.uva.es?Tamo ništa ne piše(ili ja ne vidim).
I da ,imam još jedan mali problem.Podaci se čitaju s tipkovnice,a u jednom zadatku input je sljedeći:
a[1] b[1]
...
a[n] b[n]
.Problem je u tome što nije definiran n,nego moram čitati podatke sve dok se upisuju.Kako da to napravim(C poželjan,veoma)?
Hvala
[ Srđan Krstić @ 14.05.2005. 08:51 ] @
Nisam ni ja video da pise negde ni memorijsko ni vremensko ogranicenje, kao npr. na http://acm.timus.ru . Mada nisam ni radio uva.es, radio sam ovaj timus, tako da mozda negde i pise....

A sto se tice ovog sa ulazom, citas sve dok ne dodjes do kraja ulaznog file-a. Znaci
Code:
while (!feof (in))


Poz
[ Mihajlo Cvetanović @ 14.05.2005. 09:50 ] @
U pitanju su uvek tipski zadaci. Mogli bismo da ih grubo razvrstamo na one gde je poenta samo rešiti problem, i one gde algoritam ne sme dugo da traje. Iz samog zadatka se vidi kom tipu pripada problem. Kada znaš tip problema onda znaš i kako da se postaviš prema njemu. Ako dobiješ odgovor da izvršenje predugo traje to je uglavnom zato što je potreban drugačiji pristup problemu. Drugim rečima, ima sasvim dovoljno vremena, ako znaš rešenje :-)

Što se tiče konkretnog problema, rešenje verovatno i jeste u tome da ne pamtiš brojeve nego da ti algoritam radi kako se brojevi učitavaju. Ako je potrebno više puta prolaziti kroz niz onda se verovatno radi o sledećem triku: učitaj ponovo ulazni fajl (podrazumeva se da ulazni fajl poseduje samo jedan skup ulaznih podataka, tj. problem-set).
[ Humanoid @ 14.05.2005. 20:18 ] @
Stvar je u tome da nema ulaznih i izlaznih datoteka.Podaci se učitavaju s tipkovnice.
[ Goran Rakić @ 15.05.2005. 02:06 ] @
opet imas feof nad stdin...