[ ReleaseTheChubchubbs! @ 15.05.2005. 15:57 ] @
Zanima me da li bi neko mogao da mi preporuchi mail klijent koji ima tu sposobnost da kad se primljeni mailovi obrishu iz trash-a, da ih on pritom ZAISTA i obrishe,a ne da sve shto je ikad bilo primljeno ili poslato chuva po kojekakvim svojim konfiguacijskim fajlovima. Znam da je Outlook express poznat po tome da je veoma teshko reshiti se poruka koje su nekad bile 'obrisane' (cak postoje i programi koji momentalno nalaze sve shto je ikad praktichno bilo tamo kucano,slano i primano...),ali sam se veoma razocharao u mozillin Thunderbird klijent kad sam malo prochachkao po C:\documents and settings\..... i uspeo da prochitam iz raznih .mfl i slichnih fajlova SVE poruke koje sam ikad napisao ili primio,a znam da su sve poslate u trash i obrisane (pitam se da li je isti sluchaj i sa njihovim firefox browserom,tj da li mozda i on negde sakriveno chuva sve shto ljudi ukucaju i posete dok su na netu; cak i kad je obrisan kompletan history....). Dakle da li uopshte postoji mail klijent koji :ZAISTA brise poruku kompletno kad se ona ukloni iz trash-a (pritom ne mora da je 'secure erase' nekoliko puta,vec samo da ne postoji nigde vise u vidu fajla na hard disku), da ima napredne opcije tipa HTML mailovanja, i da je jednostavan za koriscenje? Generalno meni nije nishta posebno bitno da ULTIMATIVNO sakrivam sad kao neke tragove svog mailovanja od nekoga,ne saljem nikakve tajne i poverljive podatke putem elektronske poshte-stvar je jedino u tome da mi IDE NA ZIVCE da neshto za shta chovek misli da je obrisano bude vrlo lako pronadjeno uredno sachuvano negde na disku ili u registry-ju.
PS-unapred se izvinjavam ako ova tema nije adekvatna za ovu sekciju foruma,zaista ne znam pod koje bi trebala da spadne (ako moderatori misle da nije za ovde neka je slobodno premeste gde treba).
[ duck@ @ 15.05.2005. 18:08 ] @
Jedan jedini i najbolji e-mail klijent ubedljivo ==> The Bat!
www.ritlabs.com
Naravno da u njemu mozes to da uradis i to vrlo prosto sve sto si ikada obrisao mozes da povratis ako si se eventualno za_ebo, a ako hoces da ode u nepovrat - samo dva klika misem 'folder' - purge + comres i nestaje sve
Necu da hvalim program ali prosto moram da kazem da je The Bat The Best
[ MARKO MAXIMUS @ 15.05.2005. 19:53 ] @
>
Btw jos nesto to sto pises je ok thunderbird ostavlja ali samo ako si
tako namestio u konfiguracionom fajlu sigurno nisi ni skinuo
konfiguracionu extenziju za njega ali ...
Ok tvoj problem se moze resiti sa bat-om ili pegasus mailom ali ipak
postavlja se drugo pitanje
Poenta u danasnje vreme je upravo u skladistenju (smanjivanju velicine
-arhiviranju maila) a ne njegovom brisanju (posto su HDD postali veliki
a i dalje rastu )
E sad recimo pegasus ti tu nudi napredne opcije recimo da mozes da
zastitis postu raznim passwordima i to ne svu vec samo poruke
pojedinacno ili grupno koje odaberes a ista situacija je i sa folderima
To ti je vise nego dovoljno za to sto ti verovatno treba (da niko sem
tebe vise ne procita te poruke ) niti neki user niti neki spy prog
[ MARKO MAXIMUS @ 15.05.2005. 19:53 ] @
>
I agreed the bat and pegasus or some of the best
But you shoud not forget THUNDERBIRD which is OPEN SOURCE APP and also
have very nice options especially now when LIGHTNING will be implemented
has a extension into a thunderbird

So OUTLOOK go to ... go in to a garbage can THUNDERBIRD is new
organising and mailing app :)))

IS anyone think deferent ??
[ ReleaseTheChubchubbs! @ 15.05.2005. 20:30 ] @
Citat:


IS anyone think deferent ??


I just MIGHT think different :)))))) (although i agree outlook IS for junk...)
[ duck@ @ 15.05.2005. 22:14 ] @
Po meni definitivno The Bat! Naravno da ima opcije passworda i za acounte, i za foldere i za mailove! Moze da kompresuje mailove itd. Jednostavno ima ama sve sto pozelis, a sa najnovijom verzijom 3.5 je potpuno editabilan bas onako kako korisniku to odgovara.
Mislim da je na kraju stvar licnog utiska korisnika o nekom programu, i svestan sam toga. Meni licno je The Bat zakon, iako znam da ne koristim ni 30% njegovih mogucnosti tj. opcija.
Ali forum i jeste mesto gde svako treba da kaze ono sto se njemu najvise svidja ili ne svidja kod nekog programa!