[ 3funovic @ 16.05.2005. 19:52 ] @
intro: pozajmio photoaparat i sumnjam da sam dobio isti nazad... nemam više račun, u exif-u slikanih fotki nema informacije o serijskom broju.

ima li možda negde, nekako, bilo kako, zabeležen ser.br. uređaja koji je jednom, nekada, davno... bio konektovan na mac-a? (powerbook, osx)

nadam se da odgovor neće biti: možeš da se slikaš!
[ madamov @ 17.05.2005. 06:52 ] @
Jednom davno pokušavah da napišem nešto vezano za USB hard disk i tada sam dobro prostudirao Appleovu developer dokumentaciju i nigde ne videh takvu mogućnost. Jedino ako sa flash memorije može da se pročita serijski broj kao da je IDE disk, ali čisto sumnjam. Pa i onda bi trebalo da znaš koji je bio ranije, mislim da u logovima to nigde ne piše.

Možeš da probaš da instaliraš Developer Tools na mašinu ako već nemaš, time ćeš instalirati i program USB Prober koji daje mnogo više informacija od System Profilera kada je reč o USB uređajima vezanim na Maca.
[ milke @ 17.05.2005. 11:08 ] @
Citat:
madamov:
Možeš da probaš da instaliraš Developer Tools na mašinu ako već nemaš, time ćeš instalirati i program USB Prober koji daje mnogo više informacija od System Profilera kada je reč o USB uređajima vezanim na Maca.


Plašim se da od toga neće biti mnogo koristi. USB Prober poseduje jako lep USB Logger (loguje priključivanje USB uređaja, za razlilku od običnih sistemskih logova, koji to ne čine), ali je isključen po default-u, a kada hoćeš da ga pokreneš po prvi put, pita te da li da instalira kernel dodatak KLog.kext, koji je za logovanje potreban i opet nije instaliran po defaultu i sigurno nije ni bio instaliran pre nego što si postavio pitanje, jer da si kojim slučajem to uradio, verovatno bi to bilo prvo mesto na koje bi pogledao.

OFF the topic, meni je nejasno kako je moguće da ne dobiješ nazad aparat koji si pozajmio.
[ madamov @ 17.05.2005. 12:47 ] @
Citat:
a kada hoćeš da ga pokreneš po prvi put, pita te da li da instalira kernel dodatak KLog.kext


Eh, nekada ni to nije dovoljno. B) Ja sam morao da rekompajliram Mass storage kernel dodatak za još detaljniji debuging. B(

Citat:
OFF the topic, meni je nejasno kako je moguće da ne dobiješ nazad aparat koji si pozajmio.


Vala ni meni.
[ 3funovic @ 19.05.2005. 10:53 ] @
sve u svemu, ništa od sećanja... :(

mrzi me da prepričavam ponovo, lovim jedan pokušaj prevare...
story

10x anyway.