[ Polymorph @ 16.05.2005. 21:27 ] @
Sta mislite o njemu?
Ja mislim da je lupa tj. nasrao se ko foka samo ucario je dosta para pa sada

Erich von Däniken is an avid researcher and an energetic traveler, averaging 100'000 miles per year to visit remote places of the Earth.
a krenuo je u pustolovine tek kad ga je krenulo inace pothranjuje fantazije miliona pogotovo kad se ostvari duo fantastiko sa Dosieom X ili nekim serijama uzivo
Sve u svemu vidim da nije puno pisano o njemu na ES-u pa poststovah ovo
Inace on je knjige kolko ja znam pisao davno koliko se ja znam ali tad nisam obracao paznju na to
More on this from me when I read something more...
[ SASA M. @ 17.05.2005. 03:58 ] @
Citat:
Polymorph: Sta mislite o njemu?
a krenuo je u pustolovine tek kad ga je krenulo inace pothranjuje fantazije miliona pogotovo kad se ostvari duo fantastiko sa Dosieom X ili nekim serijama uzivo
Sve u svemu vidim da nije puno pisano o njemu na ES-u pa poststovah ovo
Inace on je knjige kolko ja znam pisao davno koliko se ja znam ali tad nisam obracao paznju na to
More on this from me when I read something more...


Ne vidim bas smisao u ovim recenicama.
Izmedju ostalog, procitao sam neke njegove knjige, pre mnogo, mnogo godina. Te knjige nemaju neku naucnu vrednost, ali to im i nije cilj. On trazi odgovore na mnoga neresena pitanja i ne kaze da je ono sto je ponudio kao odgovor 100% tacno. Svako ima pravo da ga demantuje i ponudi svoju verziju. Mozda ce se tim pristupom doci do istine za neke od misterija o kojima pise.
[ ctrl alt del @ 19.05.2005. 11:15 ] @
Ne ulazim u to da li je lik u pravu ili ne, ali svakako treba poštovati njegove ideje i trud. Još od svoje prve knjige (Sećanja na budućnost, 1969), on se potpuno posvetio dokazivanju svojih teorija i zbog velikih troškova par puta bankrotirao. Jednu od knjiga je čak napisao u zatvoru.
Hrabro je izači na crtu zvaničnoj istoriji i arheologiji (bez akademskog znanja) i postaviti potpuno nove teorije i pretpostavke koje se uz manje ili više slobodnih tumačenja i mašte mogu prihvatiti kao moguće. On ne postavlja samo pitanja, već nudi i odgovore koji su tako formulisani da ni jedan naučnik ne može decidirano da odgovori - nemoguće, netačno... Niko se i ne upušta u ozbiljnu raspravu sa Denikenom, a ako i dođe do toga, odgovori su da se njegove teorije ne mogu dokazati (znači teorijski su moguće - možda će se nekad naći dokazi). Istina, par puta je objavio i neproverene i apsolutno netačne stvari, ali to se verovatno desilo u slepoj želji da obezbedi dokaze za svoje ideje. Čini mi se da je neke svoje zablude javno priznao.

Ja lično ne mogu da stanem iza njegovih ideja, ali bi voleo da vidim da se neka od njih dokaže u budućnosti, pogotovo one o posetama iz svemira...

Ovo može da bude jako interesantna tema, pogotovo ako se krene sa razgovorima o njegovim konkretnim postavkama, da vidimo šta ljudi misle o njima...


http://www.daniken.com/
[ Polymorph @ 20.05.2005. 20:54 ] @
Citao sam jos o njemu imam i sliku zatvora gde je boravio ali sto vise citam to vise vidim da malo lupa ne moze nikako zdravim razumom zakljuciti da su Sodoma i Gomora unistena nuklearnom eksplozijom to nikako iz onoga sto on govori npr u secanju na buducnost moze se jedino videti da on pojednostavljuje sto vise moze ono sto crkva bar pravoslavna dize u nebesa naravno negde i jeste upravu ali uglavnom ja mislim da lupa more about it when I read more...