[ neb @ 16.05.2005. 23:31 ] @
Ima li neko da zna linkove kod nas gde moze da se nadje materijal vezan za ucenje Madjarskog jezika u papirnom ili online izdanju?

Hvala.
[ ilDuceo @ 03.01.2007. 22:11 ] @
i ja trazim tako nesto, ali ne mogu da nadjem!
[ igisar @ 04.01.2007. 17:57 ] @
Upoznate se sa nekim covekom koji je madjar ili zna madjarski i uz pricu sve naucite,bar sam ja tako naucio
[ mađar @ 01.02.2007. 12:38 ] @
Pozdrav svima!

Citao sam da nekto zeli uciti madjarski jezik. Ja sam iz Madjarske, ali jako interesujem srpski/hrvatski jezik. Ucio sam hrvatski nekoliko meseca, ali kada mi je uspeo jezicni ispit, pocio sam engleski. Nakon Engleskog ispita opet cu da ucim slavenski :). Cuo sam da madjarski jezik je jako tesko za strance...pa ja ne znam, jer to je moj materinski jezik :). Nasao sam 2 sajta gdje mozes poceti ucenje madjarskog jezika. Na zalost na sajtima samo madjarski i englezki mozes citati, srpski/hrvatski jezik nema :(.

http://www.magyarora.com/english/index.html

http://www.hungaroport.hu/

Ako netko zna web-stranice gdje mogu uciti srpski/hrvatski sa gramatikom, reci mi molim!

Neznam jako dobro srpski/hrvatski, ali ako ima pitanje, srdacno cu pomoci!

(oprostite zbog gresaka, ako imaju) :-/
[ cevirmen @ 02.02.2007. 23:05 ] @
Citat:
mađar: Pozdrav svima!

Citao sam da nekto zeli uciti madjarski jezik. Ja sam iz Madjarske, ali jako interesujem srpski/hrvatski jezik. Ucio sam hrvatski nekoliko meseca, ali kada mi je uspeo jezicni ispit, pocio sam engleski. Nakon Engleskog ispita opet cu da ucim slavenski :). Cuo sam da madjarski jezik je jako tesko za strance...pa ja ne znam, jer to je moj materinski jezik :). Nasao sam 2 sajta gdje mozes poceti ucenje madjarskog jezika. Na zalost na sajtima samo madjarski i englezki mozes citati, srpski/hrvatski jezik nema :(.

http://www.magyarora.com/english/index.html

http://www.hungaroport.hu/

Ako netko zna web-stranice gdje mogu uciti srpski/hrvatski sa gramatikom, reci mi molim!

Neznam jako dobro srpski/hrvatski, ali ako ima pitanje, srdacno cu pomoci!

(oprostite zbog gresaka, ako imaju) :-/



www.serbianschool.com

Imaš grešaka, ali nema potrebe da se izvinjavaš. Odlično ti ide.



[ cevirmen @ 14.02.2007. 09:14 ] @
Recite dragicka !

http://fsi-language-courses.com/Hungarian.aspx

Tekstovi su iz 60 i neke, pa su mozda zastareli. Ipak, bolje ista nego nista.
[ Vebratim @ 23.02.2007. 12:34 ] @
probaj da nabavish literaturu sa debrecinskog fakulteta za uchenje madjarskog za strance..
[ maleno @ 07.07.2008. 12:32 ] @
Trebaju mi privatni casovi madjarskog jezika.Da li neko zna nekoga u Beogradu ko moze da mi pomogne? Pokusavala sam preko nekih madjarskih institucija, ali mi se niko nije javio.
[ Horvat I @ 07.07.2008. 13:42 ] @
Citat:
maleno: Trebaju mi privatni casovi madjarskog jezika..
Probaj na faxovima medju decom madjarske narodnosti
[ maleno @ 07.07.2008. 14:03 ] @
Nije losa ideja.Hvala na predlogu :)
[ Miroslav Jeftić @ 07.07.2008. 14:28 ] @
Naravno, pitaj i na katedri za mađarski jezik na Filološkom fakultetu (Beograd), samo požuri pošto je letnja pauza za koji dan.
[ maleno @ 07.07.2008. 15:08 ] @
E super!!! Imaju Katedra za hungarologiju.
[ goliat @ 05.10.2008. 23:39 ] @
Ja drzim privatne casove iz madjarskog jezika, svih nivoa, za sve uzraste, grupne ili pojedinacne, i to radim vec duze vreme. Ujedno sam i prevodilac za oblast medicinskog madjarskog jezika, a od rodjenja sam bilingivista, tako da je uspeh za ucenje jmadjarskog kod mene zagarantovan.
Problem je u tome sto sam ja u Novom Sadu. Medjutim spreman sam da svima onima koji su voljni da dodju do mene ponudim izuzetno povoljne cene i fleksibilno zakazivanje casova. Uz putovanje vozom recimo iz Beograda sve bi vas izaslo vrlo jeftino.
Nakon prvog meseca rada, moze se preci na intenzivni kurs koji bi podrazumevao vidjanje jednom nedeljno a ostalo "on line".
Ako je neko zainteresovan neka mi se javi na moju mail adresu: [email protected] ; pa cemo se cuti.
Svima zelim puno srece i uspeha u ucenju ovog ne toliko lakog ali vrlo zanimljivog jezika.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.08.2011. u 13:29 GMT+1]
[ Ugrin @ 04.09.2009. 11:01 ] @
Ako je neka simpaticna, @znanja zedna@ SLOBODNA devojka raspolozena za ucenje madjarskog konverzacijom, 063 7011 214 Beograd!!!
Türelmetlenül várom a hívásod (Nestrpljivo čekam tvoj poziv) Vlada

Dodji na kafu...
[ Ilonas @ 15.10.2009. 11:42 ] @
Ja drzim casove madjarskog jezika i privatno i u skoli stranih jezika, pa zainteresovani mogu da se jave na broj telefona 064/468-7289. Osim madjarskog, drzim casove engleskog i spanskog.
[ SunnyBoy @ 09.02.2012. 18:21 ] @
Ja sam nabaio knjigu u pdf formatu - Teach Yourself Hungarian.

Ako nekom treba, PM me.
[ sanad @ 19.02.2012. 19:36 ] @
Da li postoji u Bgd-u neki povoljan kurs mađarskog?
Hvala!
[ član @ 21.02.2012. 19:54 ] @
tražiš kurs jezika za koji je, geleralno, slabo intersovanje, tako da ne verujem da može da bude i povoljan!
pogledaj OVDE.
[ 3okc @ 22.02.2012. 07:41 ] @
@član
Budi ljubazan, objasni razlog upućivanja na taj link?
[ član @ 22.02.2012. 08:13 ] @
Uputio sam na taj link jer je to ono što je čovek tražio.

Code:
Kursevi stranih jezika za odrasle
pojedinci i firme
Individualna nastava ili rad po grupama!
.
.
.
    MAĐARSKI


Nastava je u Subotici i BG.


[Ovu poruku je menjao član dana 23.02.2012. u 09:05 GMT+1]
[ 3okc @ 22.02.2012. 08:24 ] @
Čovek je tražio nastavu u Beogradu, da.

Ovo na šta ga upućuješ je u Subotici a to da se daje nastava u Beogradu piše u rubrici za kineski. XD
To što si kao citirao, CTRL+F ne nalazi na sajtu.. Hoćeš da probaš još jednom?
[ član @ 23.02.2012. 08:17 ] @
evo ispravio sam se... nije sve kopirano sa sajta to vezano za nastavu sam, naravno, dopisao.

mrzi me da se raspravljam i tražim sad po sajtu, znam da su im prostorije u BG u Resavskoj i da je do nedavno bilo obaveštenje o sastanku zainteresovanih za učenje mađarskog kao priprema za razgovor za državljanstvo... i sve to saznao sam na istom ovom forumu samo na nekoj drugoj temi.

[ 3okc @ 23.02.2012. 10:48 ] @
Ne radi se uopšte o raspravljanju.

Postavio si link ka blago rečeno neobičnoj školi a da ničim nisi obrazložio po kom to kriterijumu se ona izdvaja od bilo koje druge koju bi inače dobili, prosto, guglanjem!? Ako si sarađivao sa njima to bi morao da pomeneš! Neće valjda biti da u celom Beogradu nema druge nego samo ta, jedna, za koju ti "znaš" i da ne možeš očekivati da bude povoljna? XD

Stvarno ne shvatam kome je to tekst, preth. označen kao da je citat(!), "naravno, dopisan"?!?
[ floramia @ 29.02.2012. 19:51 ] @
Bok ljudi,

imam volju krenuti učiti mađarski jezik, a svi govorite kako je težak. E sad, da ne bih izgubila volju i prije nego počnem zanima me na šta da se priprem kao teško, odnosno šta je to toliko teško za naučiti. Ako je gramatika , onda me zanima što točno u gramatici, ako je nešto drugo molim vas da mi probate opisati poteškoće s kojima u se susretati.
2. pitanje da li netko daje instrukcije nekakve preko skype-a? I koliko košta ( u kunama)?

Unaprijed hvala svima na odgovorima.
[ floramia @ 29.02.2012. 19:57 ] @
E da, zaboravila sam napomenuti (valjda smijem) biti će besplatan on-line tečaj mađarskog i počinje negdje u 3. mj.2012. Počinje od početka, znači za totalne početnike na stranici www.work-flow.info Bit će još prije obavijest. Tako su mi bar rekli.
[ Dada A @ 22.03.2012. 11:28 ] @
Sta reci na ovu temu, a ne zaplakati... Pokusavam da nadjem mesecima neku skolu u kojoj ce cene biti pristupacne, ali je to u Beogradu nemoguce.
U jednoj je tromesecni kurs, dva casa nedeljno, kostao 24000, a u drugoj 32000, s tim sto nigde nemaju dovoljan broj polaznika kako bi oformili grupu od 3-4 ljudi, tako da su mi obe skole dale odgovor da ne mogu trenutno da drze kurs. U jednoj su me pitali da li zelim da ga naucim da bih dobila drzavljanstvo ili zato sto mi se svidja, kao da je to bitno........... Mozda su i cene kurseva tako visoke.
Tako da nemojte gubiti vreme, pokusajte da nadjete nekoga privatno da vam drzi casove, jedan prevodilac za poljski jezik mi je preporucila da kontaktiram nekoga sa Filoloskog u Bgd, pa da pokusam na odseku za Hungarologiju da pronadjem nekoga. Eto, covek resi nesto da nauci, ali se to pretvori u nemogucu misiju. Pozdrav svima

[ sanad @ 18.05.2012. 10:29 ] @
Za one koji su iz Bgd-a, ima u Lingua vivi, kurs madjarskog jezika, i to ubrzanani pet puta nedeljno, dva puta po 7500 din. kosta 40 casova...
[ sanad @ 22.05.2012. 09:08 ] @
Za one koji su iz Bgd-a, poceo kurs madjarskog u Resavskoj, 8500 din. Kurs je nedeljom 2 X 90 minuta, ukupno pet nedelja traje kurs, centarzaedukaciju.com/madjarski.php
[ sanad @ 28.05.2012. 16:54 ] @
Mozda malo pomogne i gledanje mađarskih filmova i serija:
http://videotar.mtv.hu/livem1.aspx
http://videotar.mtv.hu/livem2.aspx
[ Gea Libertas @ 02.03.2013. 16:35 ] @
je l mozes nekako da nam posaljes tu tvoju knjigu u pdf formatu, da je postavis nekako da svi mozemo da skinemo? najlepse hvala !
[ Gea Libertas @ 02.03.2013. 16:35 ] @
mislim na knjigu Teah yourself Hungarian
[ Gea Libertas @ 02.03.2013. 17:07 ] @
(http://thepiratebay.se/torrent/4438832/Pimsleur_-_Hungarian_I_: http://thepiratebay.se/torrent/4438832/Pimsleur_-_Hungarian_I_ )(Lessons_1-30)

Ovaj kurs jezika ( Pimsleur) je prilicno dobar za ovladavanje osnovnog saobracanja u nekom stranom jeziku. Ranije sam tako vezbala francuski dok bih nesto radila po kuci, i mislim da mi je dosta pomogao za osnovnu konverzaciju. Sad sam pronasla i madjarski, te vam saljem link.
Ovo je, medjutim, samo I nivo. Obicno za svaki jezik postoji III ili IV nivoa. Svaki nivo sadrzi po 30 lekcija, tako ako neko nadje i za ove naprednije nivoe link molim u ime svih da postavi isti. Najlepse hvala i pozdrav svima !
[ Gea Libertas @ 03.03.2013. 08:33 ] @


evo nasla sam link i za tu knjigu Teach Yourself Hungarian, pa želim da podelim sa svima :

http://thepiratebay.se/torrent...1/Hungarian_language_resources
[ Gea Libertas @ 03.03.2013. 08:39 ] @
i jos 1 link !

http://thepiratebay.se/torrent...anguage_Learning_Pack_(Updated)
[ bojan_sm @ 06.04.2013. 09:03 ] @
http://kat.ph/hungarian-langua...ing-pack-updated-t6483824.html

Evo svašta nešto...

Pozz
[ Gea Libertas @ 06.04.2013. 10:01 ] @
>
[ AnikaP @ 09.05.2013. 11:33 ] @
imam knjigu : Lako i Brzo Madjarski sa objasnjenjem madjarske gramatike na srpskom
[ johnny81 @ 14.06.2013. 21:33 ] @

Sa sajta Balinta Pastora:

naš mesni odbor u Beogradu organizuje kurs mađarskog jezika. Molim Vas da se u vezi detalja obratite predsedniku odbora, Nebojši Marjanoviću (Mileševska 10., br. telefona: 011/242-0644 ili 011/243-5604)
[ Dada A @ 18.06.2013. 21:53 ] @
Citat:
johnny81: Sa sajta Balinta Pastora:

naš mesni odbor u Beogradu organizuje kurs mađarskog jezika. Molim Vas da se u vezi detalja obratite predsedniku odbora, Nebojši Marjanoviću (Mileševska 10., br. telefona: 011/242-0644 ili 011/243-5604)


Zamolila bih Vas da postavite link ka stranici gde ste ovo procitali, jer to nisam uspela da pronadjem. Malo je bezveze da pozovem ovog gospodina i da ga pitam nesto, a da on nema predstavu o cemu se radi... Hvala
[ bojan_sm @ 22.06.2013. 09:03 ] @
http://www.pasztorbalint.rs/index.php/start/questions/sr/18

"
P.B., 05.06.2013.:
Poštovani g-dine Mladenoviću,

Da, naš mesni odbor u Beogradu organizuje kurs mađarskog jezika. Molim Vas da se u vezi detalja obratite predsedniku odbora, Nebojši Marjanoviću (Mileševska 10., br. telefona: 011/242-0644 ili 011/243-5604).
"

[ sdmitar @ 29.06.2013. 17:29 ] @
Da li mi mozes poslati knjigu
[email protected]
[ dusica1980 @ 13.08.2013. 17:40 ] @
da li neko ko ima knjigu srpsko-madjarski, moze da je posalje na [email protected]
[ akb48 @ 23.09.2013. 07:49 ] @
Da li je neko išao na intenzivni kurs mađarskog u školi jezika Lingua Viva?
[ Dada A @ 24.09.2013. 20:39 ] @
Iskreno, odustala sam od trazenja "normalne skole" u kojoj bih naucila madjarski jezik, jer vidim da se sve svelo na to da se ljudima uzme sto vise para... S jedne strane razumem, jer vecina onih koji upisu kurs to rade samo da bi se osposobili koliko toliko I da mogu lakse da dobiju drzavljanstvo. Meni to nije bio cilj I nekoliko puta sam zvala ovu skolu, ali nikada nisam uspela da udjem u neku grupu,ili nije bilo mesta, ili su casovi pocinjali npr. u pola 5 radnim danom, itd. Kada sam pitala da li bi mozda mogli neki drugi termin, malo kasnije, jer radim blizu njih I mogla bih da dolazim na casove u 5:15, zena me je pitala: Pa zasto ne pitate sefa da vas pusta ranije sa posla???? Tako da sam generalno razocarana skolama u Beogradu, jer se sve svelo na to - daj da uzmemo sto vise para ovim budalama koje ce platiti dobro samo da bi dobile drzavljanstvo.
Pri tom ni jedan kurs nije bio ispod 30000 din!!! I svi kursevi su intenzivni I kao naucite madjarski, koji je zaista tezak I nama koji se srecemo sa njim prvi put skroz nepoznat, za dva meseca... Vazi.... Ima jos jedna skola, neki Centar za edukaciju, I oni imaju kurseve u Beogradu, Subotici I cak u Becu, isto tako namenski samo za dobijanje drzavljanstva, cak I oni organizuju odlazak u Ambasadu ili Konzulat na razgovor!!!!!!!

Izvinjavam se unapred ukoliko se neko oseti prozvanim zbog ovoga, ali je zaista trenutna situacija takva. Pozdrav
[ helibp @ 19.11.2013. 12:39 ] @
Ja mogu da pomognem u učenju madjarskog jezika.....
[ Milan Ogrizovic @ 15.05.2014. 16:07 ] @
ako nekom trebaju casovi madjarskog 1 na 1 preko skajpa nek se javi
daje ih devojka koja je madjarica, a super govori srpski
[ Pecellosi01 @ 18.05.2014. 09:35 ] @
Pozdrav,
Ako neko hoce da vezba madjarski jezik, onda ja mogu BEZPLATNO da ga pomognem.
Ja sam madjar po nacionalnosti pa zivim u Vojvodini, u selu gde nema puno srba, tako da treba i za meni malo obuka da "ne zaboravim" drzavni jezik
Ako vec znas malo madjarski, i hoces da vezbas oda kontaktuj me preko skypea.
Skype ime: pecelloattila
[ ivy_br @ 07.09.2014. 18:24 ] @
Citat:
goliat:
Ja drzim privatne casove iz madjarskog jezika, svih nivoa, za sve uzraste, grupne ili pojedinacne, i to radim vec duze vreme. Ujedno sam i prevodilac za oblast medicinskog madjarskog jezika, a od rodjenja sam bilingivista, tako da je uspeh za ucenje jmadjarskog kod mene zagarantovan.
Problem je u tome sto sam ja u Novom Sadu. Medjutim spreman sam da svima onima koji su voljni da dodju do mene ponudim izuzetno povoljne cene i fleksibilno zakazivanje casova. Uz putovanje vozom recimo iz Beograda sve bi vas izaslo vrlo jeftino.
Nakon prvog meseca rada, moze se preci na intenzivni kurs koji bi podrazumevao vidjanje jednom nedeljno a ostalo "on line".
Ako je neko zainteresovan neka mi se javi na moju mail adresu: [email protected] ; pa cemo se cuti.
Svima zelim puno srece i uspeha u ucenju ovog ne toliko lakog ali vrlo zanimljivog jezika.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.08.2011. u 13:29 GMT+1]




Da li jos uvek dajete privatne casove iz madjarskog?
[ gospova @ 16.09.2014. 12:43 ] @
Ko je zainteresovan da uci madjarski jezik, casove drzi gospodja Branka, cas je 300 dinara po satu, njen mobilni je 069 19 62 911, pa neka se slobodno njoj javi. Pozdrav
[ vlajs71 @ 23.10.2014. 14:57 ] @
Citat:
SunnyBoy:
Ja sam nabaio knjigu u pdf formatu - Teach Yourself Hungarian.

Ako nekom treba, PM me.


Moze li knjiga, [email protected]
[ svezbogeu @ 23.11.2014. 09:13 ] @
Cao, svima
Moram da kazem da sam prvi put i citala forume a i ucestvovala u njima.Svi smo ovde izistih razloga, to znamo. Citajuci vase komentare na sajtu cas sam se obeshrabrila cas ohrabrila, ali sam u medjuvremenu pocela da ucim madjarski jezik. Kao i svima vama i meni je bio katastrofalno tezak u pocetku. Mislila sam da nema sanse da progovorim, ali sve pohvale za moju profesorku Jelenu koja radi u skoli Mondo na Obilicevom vencu. Devojka ima mnogo strpljenja za nesretne slucajeve kao sto sam ja,na fakultetu je izabrala madjarski da studira, tako da se radi o nekom koje je zaista strucan za ovu oblast, a nije samo neko ko je jezik naucio u porodici ili madjarskoj sredini a nema pojma da objasni.To je meni izuzetno pomoglo jer sam zelela da savladam madjarski i da ne strepim od raznih provera. Takodje mi je pomogla oko popunjavanja formulara.Iskreno i od srca vam savetujem da idete kod nje na casove. Moza ce vam se jezik dopasti posle odredjenog vremena kao sto je slucaj sa mnom.
Inace papire sam predala u Beogradu pre dve nedelje, uspesno.
Svima zelim srecu u procesu dobijanja drzavljanstva!
[ nadja555 @ 18.01.2015. 11:45 ] @
Molila bih kontakt profesorke Jelene jer i ja treba da pocnem sa casovima madjarskog ili bilo kakva druga informacija o skoli u koju si isla. Nova sam pa ne mogu jos slati privatne poruke. Pozdrav
Citat:
svezbogeu: Cao, svima
Moram da kazem da sam prvi put i citala forume a i ucestvovala u njima.Svi smo ovde izistih razloga, to znamo. Citajuci vase komentare na sajtu cas sam se obeshrabrila cas ohrabrila, ali sam u medjuvremenu pocela da ucim madjarski jezik. Kao i svima vama i meni je bio katastrofalno tezak u pocetku. Mislila sam da nema sanse da progovorim, ali sve pohvale za moju profesorku Jelenu koja radi u skoli Mondo na Obilicevom vencu. Devojka ima mnogo strpljenja za nesretne slucajeve kao sto sam ja,na fakultetu je izabrala madjarski da studira, tako da se radi o nekom koje je zaista strucan za ovu oblast, a nije samo neko ko je jezik naucio u porodici ili madjarskoj sredini a nema pojma da objasni.To je meni izuzetno pomoglo jer sam zelela da savladam madjarski i da ne strepim od raznih provera. Takodje mi je pomogla oko popunjavanja formulara.Iskreno i od srca vam savetujem da idete kod nje na casove. Moza ce vam se jezik dopasti posle odredjenog vremena kao sto je slucaj sa mnom.
Inace papire sam predala u Beogradu pre dve nedelje, uspesno.
Svima zelim srecu u procesu dobijanja drzavljanstva!
[ vukaschin @ 26.01.2015. 08:56 ] @
mogu da ti napisem posto sam i ja isao kod Jelene..skola mondo nalazi se kod tc milenijum u bg..pogledaj na netu skola jezika mondo ima br telefona...i super su casovi
[ Nagybeckerek @ 06.04.2015. 10:53 ] @
Da li je neko voljan da preporuci nekog dobrog predavaca konverzacijskog nemackog jezika iz Zrenjanina?
[ Nagybeckerek @ 06.04.2015. 12:22 ] @
Ja se izvinjavam, ne nemackog vec madjarskog jezika Ucim i nemacki, pa ga mahinalno spomenuh
[ Ned92 @ 02.06.2015. 07:37 ] @
Pozdrav, da li neko može da preporuči dobrog predavača mađarskog jezika u Subotici?
[ Epice @ 08.12.2015. 20:15 ] @
Citat:
svezbogeu:
Mislila sam da nema sanse da progovorim, ali sve pohvale za moju profesorku Jelenu koja radi u skoli Mondo na Obilicevom vencu.


Zdravo Irena! Da li bi mogla da mi proslediš kontakt tvoje profesorke? Potpuni sam početnik i tražim dobrog profesora/profesorku za sticanje dobre osnove. Takođe me interesuje koliko ti je naplaćivala časove i da li kod nje postoji mogućnost držanja časova putem Skajpa?

Unapred hvala!

Tamara
[ KLARAMIH @ 15.02.2016. 14:16 ] @
Dajem časove mađarskog jezika "on line" za dobijanje mađarskog državljanstva. Ukoliko ste iz Paraćina ili okoline,časovi se mogu držati i uživo ili kombinovano.
Zainteresovani se mogu javiti na broj telefona 064 975 21 68.
[ tivadar70 @ 18.02.2016. 09:32 ] @
Poštovanje,

Ukoliko je nekom od novih mađarskih državljana potrebna bilo kakva asistencija matičara u Mađarskoj, npr. za upisivanje u mađarske matične knjige sklapanja ili razvoda braka, rođenja deteta i slično može me kontaktirati putem privatne poruke.

Ne zaboravite da postoji zakonska obaveza upisa u mađarske matične knjige svih promena bračnog statusa i rođenja deteta, kao i smrti mađarskog državljanina. Nakon izvršenog upisa u mađarske matične knjige novoupisano dete automatski postaje mađarski državljanin, kroz određeno vreme dobija mađarski izvod iz matične knjige rođenih i lakcim karticu, nakon toga može izraditi pasoš i/ili e-ličnu kartu. Nakon unosa sklapanja braka mađarske vlasti izdaće vam i mađarski izvod iz matične knjige venčanih, što je naročito važno ukoliko je jedan od supružnika mađarski državljanin a drugog supružnika koji je recimo srpski državljanin želi da prijavi na EU adresu i da mu omogući pravo rada u EU.

Ukoliko su vam potrebne bilo kakve dodatne informacije ili imate neko pitanje slobodno me kontaktirajte.
[ ErneBac @ 19.05.2016. 19:29 ] @
Imam višegodišnje iskustvo u podučavanju i pripremi kandidata za intervju za podnošenje zahteva za madjarsko državljanstvo. Omogućen je i rad preko skajpa.
Termin i vreme časa ugovaramo za svaki naredni čas. Dinamika, učestalost i brzina rada zavisi od vas, vašeg vremena i posvećenosti izmedju dva časa. Dostupna sam na 063 525 906 i na skajp nick aranka.unji.
[ hun is great @ 19.02.2018. 20:06 ] @
Drzim casove madjarskog u Pancevu, ili preko Skype-a. Imam visegodisnje iskustvo i pripremljen program, koji se naravno uvek moze menjati u zavisnosti od toga sta uceniku najvise odgovara. Pored toga sto sam isla na Filoloski fakultet, smer hungaroligija, madjarski mi je i maternji jezik.
Ako ste zainteresovani mozete mi se javiti na mail [email protected] ili broj telefona 064 035 85 85