[ lighty @ 17.05.2005. 13:11 ] @
Dakle, trebao bih sloziti neku spravicu koja bi davala 3-4kV impulse trajanja od oko 1us. Frekvencija impulsa bi se trebala moci regulirati barem ugrubo, kao i napon na izlazu. Impulsi bi trebali biti istosmjerni (sto se podrazumijeva iz samog naziva), a to bih sredio poluvalnim ispravljanjem VN diodom.

Izlazna struja ce biti ogranicena na nekoliko mA, jer mi vise niti nije potrebno.


Generator frekvencije i grubo podesavanje cu sloziti sa 555, jer sam ga vec znao potezati do 1MHz, a jednostavan je za koristenje, jeftin i lako dobavljiv. Signal bih potegnuo do tranzica koji bi mi sluzili kao switch primara, a s njima bih mogao kontrolirati i napon pobude odnosno napon na izlazu.

Zasad mi je na pamet palo jedino to da uzmem VN trafo iz TV-a, ali buduci da sam vec ranije eksperimentirao sa time, prilicno sam siguran da ce jezgra otici u zasicenje daleko ispod 1us.


Palo mi je napamet iskoristiti jezgre is SMPS pretvaraca, ali nemam nimalo iskustva s time i nemam ideju odakle zapoceti...

Ima li tko kakvu ideju?
[ Proko @ 17.05.2005. 13:31 ] @
Ostavi procep-stavi distančne listiće između jezgra.
[ lighty @ 17.05.2005. 13:55 ] @
Uuuu Proko, toga se bogme nisam sjetio... Trebat ce malo eksperimentiranja, ali tinjca imam dovoljno...

Hvala puno!
[ boban_09 @ 31.05.2005. 00:47 ] @
probaj naci semu elektronskog pastira ili pretvaraca za neonke sa 12v