[ Koma[MFHN] @ 17.05.2005. 17:46 ] @
S obzirom da kada se .mp3 zapis poslije obrade pokuša sačuvati kao .mp3,znatno gubi na kvaliteti.A kada se prerađeni .mp3 zapis sačuva kao .wav,veoma malo gubi na kvaliteti(gotovo nishta).

E sada.Kako da se taj ''.wav'' prebaci u mp3 bez gubitka?Jeli moguće?
[ drdrksa @ 17.05.2005. 19:03 ] @
Citat:
S obzirom da kada se .mp3 zapis poslije obrade pokuša sačuvati kao .mp3,znatno gubi na kvaliteti.


Ne mora da bude zantno, zavisi od kompresije i BitRate-a.

Citat:
A kada se prerađeni .mp3 zapis sačuva kao .wav,veoma malo gubi na kvaliteti(gotovo nishta).


mp3 je kompresije sa gubicima, tako da time sto ces iz mp3 zapisa prebaciti u wav zapis neces dobiti apsolutno nista osim povecanja fajla, a zvuk ce ostati isti.

Koristi ES Pretragu, Ivan Dimkovic je o tome dosta puta pisao, ima sta da se procita.
[ Boki4u @ 06.07.2005. 01:39 ] @
Ako .wav prebacis u .mp3, imas gubitke.
Ako zelis da ne bude gubiaka, odredjenog snimka koji zelis da prebacis iz .wav u .mp3, nemoj da ga prebacujes, nego ga ostavi u .wav-u.

Poz!
[ Not now, John! @ 06.07.2005. 09:19 ] @
Mislim da sam čitao neke testove gdje se tvrdi da je 256 kbps "identično" originalnom snimku. Stavio sam pod navodnike "identično", pošto je to samo prividno identično. Dakle, gubitak postoji u svakom slučaju.
[ Boki4u @ 07.07.2005. 00:27 ] @
Citat:
Not now, John!: Mislim da sam čitao neke testove gdje se tvrdi da je 256 kbps "identično" originalnom snimku. Stavio sam pod navodnike "identično", pošto je to samo prividno identično. Dakle, gubitak postoji u svakom slučaju.

Jeste, tako je....sa gubicima, ali se ne primecuju.
Govore da vecina ljudi mp3 192 kbps i Audio CD ne razlikuju.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 10.07.2005. 15:18 ] @
Koma,ako zaista hoćeš vrhunski i ultimativni zvuk bez skoro ikakvih gubitaka u odnosu na Audio CD format,onda je za tebe idealno rešenje Nero AAC tj MP4 kodek,koji je prisutan u Nero od verzije 6 pa nadalje.

Elem,Audio CD fajlove bez skoro ikakvog gubitka na kvalitetu sa ovim Nero MP4 kodekom treba konvertovati u bitrate 448 kb/s,što daje značajno bolji zvuk negoli MP3 na 320 kb/s.Samo ti postavi konverziju na ovu vrednost i imaćeš vrhunski i do danas najbolji zvuk.

MP4 fajlove bez problema čita WinAmp od verzije 5 pa nadalje,a najbolje je da koristiš najnoviji WinAMP 5.093.
[ Java Beograd @ 11.07.2005. 07:46 ] @
Mislim da prvo treba definisati šta je to "gubitak kvaliteta". Imajte u vidu da je i samo prebacivanje iz analognog u digitalni signal - gubitak. Dakle, svaki digitalno zapisan zvuk je već oštećen. Ali koliko ? Toliko da se to ne čuje. Isto tako i za prebacivanje wav u mp3 sa velikim bitrate-om se smatra da je bez gubitaka jer se gubici ne čuju.
[ sinnke @ 14.07.2005. 23:07 ] @
Mp3 koji se koristio ranijih godina je bio los, i ja sam bio veliki protivnik Mp3-ija.
I onda je dosao lame codec moze i Fraunhofer koji je popravio zvuk, odnosno mi nismo u stanju cuti razliku Mp3 na 320 kbps u odnosu na wav.
To sto sam ja slusao je bio Jazz kompresiran na 256 kbps i to na jako skupoj opremi (samo zvucnici su kostali 4000 eura) i nisam osjetio nikakvu razliku.
Mada ja nikad ne spustam ispod 224 kbps i zvuk je mrak.
Na jedan dvd stane 450 stvari maxi verzija sto je sasvim ok.
Tako da ko god koristi Lame codec 224-320 kbps ne moze osjetiti razliku u zvuku bez obzira kakav sluh ili opremu imao.
[ Java Beograd @ 15.07.2005. 08:32 ] @
Posle sinnketovog posta tema se 'ladno može zaključati. Bez gubitaka na kvalitetu !