[ Goran Rakić @ 16.07.2002. 10:42 ] @
Kako da automatizujem sledeći slučaj:

- na svaka 2 sata kompjuter treba da ugasi kmail, da se konektuje na net, proveri da se nije konektovao presporo, i ako nije ostane konektovan
- pozove getmail koji povuce mail sa servera
- diskonektuje sa net-a
- pozove ponovo kmail

Deo ovoga mogu da odradim preko chron-a, ali ovo oko konekcije ne znam kako da izvedem.
[ random @ 17.07.2002. 03:39 ] @
Ništa problem. Prvo treba da imaš skript za kačenje na provajdera, ako nemaš pročitaj PPP-HOWTO ili uzmi programčić koji se zove pppsetup i koji kreira takav skript.

Zatim uzmeš i staviš u crontab da se taj skript startuje na svaka dva sata.

U /etc/ppp/ip-up skript staviš da se startuje getmail, a možeš prethodno i proveru da li se dovoljno "brzo" konektovao. Ako ti treba kod koji proverava carrier, pogledaj ovaj moj skript.

Ako je getmail uspešno završio -- i dalje iz ip-up -- pozivaš skript za ubijanje veze (ppp-off) ili jednostavno killall pppd.

Ne razumem kakve kmail ima veze. Naravno i to možeš da dodaš, ali ne vidim razlog.
[ Goran Rakić @ 17.07.2002. 11:30 ] @
kmail mi na toj masini treba za citanje poruka. Ne znam kako ce kmail reagovati kada u toku njegovog rada mu getmail-om ubacim nove poruke u mailDir (ne verujem da ce ih prikazati), pa mi zato treba da ga kill-ujem pre nego sto krenem u dovlacenje mail-a, a zatim ga ponovo pokrenem...